Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H40 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jörgen Olsson OK Pan-Kristianstad 00:33:18 15,43
2 Bertil Eronn Linköpings OK 00:34:09 17,67
3 Claes Turesson OK Renen 00:34:27 18,46
4 Jonas Gustafsson Trollhättans SOK 00:34:39 18,98
5 Johan G Hördegårdh IFK Göteborg 00:35:02 20,00
6 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:35:06 20,17
7 Tobias Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:35:21 20,83
8 Martin Larsson IFK Göteborg 00:36:33 23,99
10 Niklas Aldin Stora Tuna OK 00:37:25 26,28
11 Carl Johan Arevång OK Måsen 00:37:26 26,32
12 Jörgen Jonsson OK Tor 00:37:27 26,37
13 Fredrik Bartholdsson Mölndal Outdoor IF 00:37:35 26,72
14 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:38:05 28,04
15 Magnus Öhling OK Tor 00:38:06 28,08
16 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:39:44 32,39
18 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 00:40:06 33,35
19 Jonas Olsson OK Roxen 00:40:12 33,62
20 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:40:13 33,66
21 Richard Brankell Göteborg-Majorna OK 00:40:26 34,23
22 Martin Hjertberg Hestra IF 00:40:31 34,45
23 Stefan Dahl OK Alehof 00:40:42 34,94
24 Pontus Johnsson Matteus SI 00:40:54 35,46
25 Krister Åkärbjär IFK Mora OK 00:40:59 35,68
26 Anders Erlandsson Sundsvalls OK 00:41:04 35,90
27 Mattias Lindmark Robertsfors IK 00:41:31 37,09
28 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:41:34 37,22
29 Johan Sander Skåneslättens OL 00:41:40 37,48
30 Fredrik Nordström OK Älgen 00:41:47 37,79
32 Magnus Dahlin IK Gandvik 00:41:53 38,06
33 Christian Eriksson Linköpings OK 00:42:11 38,85
34 Mattias Grahn Göteborgs SK 00:42:12 38,89
35 Arvid Rinaldo OK Tor 00:42:18 39,15
36 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:42:30 39,68
37 Tobias Holmqvist Sjövalla FK 00:43:12 41,53
38 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:43:20 41,88
39 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:43:38 42,67
40 Mathias Björklund OK Tyr 00:43:57 43,51
41 Hans Eriksson Lima IF 00:43:59 43,59
42 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 00:44:10 44,08
43 Fredrik Östberg Stora Tuna OK 00:44:12 44,16
44 Anders Leire Göteborg-Majorna OK 00:44:23 44,65
45 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:44:29 44,91
46 Fredrik Ståhl Ulricehamns OK 00:44:32 45,04
47 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:44:36 45,22
48 Andreas Olsson OK Linné 00:44:41 45,44
49 Martin Holmberg Bergnäsets AIK 00:45:09 46,67
50 Melker Pettersson OK Renen 00:45:24 47,33
51 Fredrik Hällsten Stora Tuna OK 00:45:32 47,68
52 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:45:53 48,60
53 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:45:59 48,87
54 Micael Stamm OK Klemmingen 00:46:29 50,18
55 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 00:46:34 50,40
56 Håkan Karlsson OK Tor 00:46:45 50,89
57 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 00:47:15 52,21
58 Jan Häggrot OK Renen 00:47:21 52,47
60 Tobias Grimmergård Bredareds IF 00:47:27 52,73
60 Anders Pelander OK Djerf 00:47:27 52,73
60 Fredrik Ekström OK Tyr 00:47:27 52,73
63 Tommy Jonsson Sävedalens AIK 00:47:45 53,52
64 Jörgen Aurén IK Vikings OK 00:47:58 54,10
65 Royne Myrman Nyköpings OK 00:48:10 54,62
66 Magnus Elverlind OK Tranan 00:48:19 55,02
67 Anders Lundell Göteborg-Majorna OK 00:48:21 55,11
69 Rikard Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:48:26 55,33
70 Jörgen Ingvarsson OK Renen 00:48:51 56,42
71 Claes Setthagen OK Tranan 00:49:04 57,00
73 Jonas Larsson Kristinehamns OK 00:49:36 58,40
75 Andreas Eklund Göteborg-Majorna OK 00:49:55 59,24
75 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:49:55 59,24
77 Fredrik Nordlander Sundsvalls OK 00:50:08 59,81
78 Örjan Sandell OK Roxen 00:50:18 60,25
79 Johan Karlsson OK Tor 00:50:19 60,29
80 Erik Tholén OK Skogshjortarna 00:50:22 60,42
81 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:50:32 60,86
82 Martin Jönsson Skåneslättens OL 00:50:48 61,57
83 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 00:50:49 61,61
84 Christian Andersson OK Tranan 00:50:50 61,65
85 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 00:50:59 62,05
86 Marcus Hansson Frölunda OL 00:51:05 62,31
87 Mattias Nilsson Björkfors GOIF 00:51:20 62,97
88 Niklas Olsson Fagersta OK 00:51:41 63,90
88 Roland Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:41 63,90
90 Hans Påhlman Istrums SK 00:52:01 64,77
91 Pär Svensson I 15 IF 00:52:05 64,95
91 Jonas Pålsson K 3 IF 00:52:05 64,95
93 Niklas Karlsson Lustens OK 00:52:14 65,35
94 Magnus Berglund Vittjärvs IK 00:52:23 65,74
95 Mattias Persson OK Tyr 00:52:29 66,00
96 Johan Lidén OK Landehof 00:52:48 66,84
97 Henrik Lundgren Sundsvalls OK 00:53:06 67,63
98 Håkan Grubb Malmö OK 00:53:08 67,72
99 Niklas Johansson Göteborg-Majorna OK 00:53:17 68,11
100 Patrik Söderlund Ulricehamns OK 00:53:34 68,86
101 Fredrik Göransson IK Ymer 00:53:58 69,92
103 Daniel Norwald OK Tor 00:54:03 70,14
104 Richard Eng OK Pan-Kristianstad 00:54:16 70,71
105 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 00:54:49 72,16
106 Stefan Rosén Hästveda OK 00:54:55 72,42
107 Jonas Holst Hjobygdens OK 00:55:13 73,21
108 Fredrik Kempe OK Denseln 00:55:42 74,49
109 Henrik Ehrin IFK Hedemora OK 00:55:46 74,66
110 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 00:55:58 75,19
111 Henrik Johansson OK Pan-Kristianstad 00:56:03 75,41
112 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 00:56:10 75,72
112 Leif Lindgren Linköpings OK 00:56:10 75,72
114 Stefan Johansson Kungälvs OK 00:56:16 75,98
115 Jalle Josefsson Lunds OK 00:57:00 77,91
116 Markus Klein Björkfors GOIF 00:57:17 78,66
118 Marcus Eriksson OK Tyr 00:57:30 79,23
119 Fredrik Nystedt Skåneslättens OL 00:57:53 80,24
120 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 00:58:09 80,95
121 Mathias Lindgren Nyköpings OK 00:58:11 81,03
122 Per Wiker Gustavsbergs OK 00:58:12 81,08
124 Robert Widmark Umeå OK 00:59:30 84,50
125 Stefan Andersson Istrums SK 00:59:40 84,94
126 Peter Carlman Västvärmlands OK 01:01:17 89,21
127 Björn Norberg Stora Tuna OK 01:01:57 90,96
128 Tomas Rosén Hästveda OK 01:02:09 91,49
129 Mikael Andersson Eskilstuna OL 01:02:22 92,06
130 Mathias Brantestad Lunds OK 01:02:52 93,38
132 Martin Trygg Sävedalens AIK 01:03:07 94,04
133 Jesper Waldfelt Finspångs SOK 01:03:09 94,13
134 Martin Sundqvist Umeå OK 01:03:11 94,22
135 Magnus Vahlberg Linköpings OK 01:03:16 94,44
136 Niklas Söderlund Avesta OK 01:03:49 95,89
137 Rein Pella Vittjärvs IK 01:04:04 96,55
138 Erik Ås Lunds OK 01:04:09 96,77
139 Andreas Carlsson OK Kolmården 01:05:23 100,02
140 Daniel Johansson Ryda SK 01:05:35 100,54
141 Josef Andersson Sundsvalls OK 01:06:19 102,48
144 Erik Andersson Istrums SK 01:07:45 106,26
145 Martin Lidén OK Landehof 01:08:00 106,92
146 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:08:16 107,62
151 Lars Kullman OK Alehof 01:11:24 115,88
152 Anders Nordelöf Mölndal Outdoor IF 01:13:57 122,60
153 Björn Lövhammer IFK Göteborg 01:14:26 123,88
154 Martin Lindfors Björkfors GOIF 01:19:15 136,58
156 Tomas Cahier IK Uven 01:37:48 185,49
157 Jens Jacobsen OK Måsen 01:47:38 211,41
Magnus Färdig Nyköpings OK
Henrik Modig OK Pan-Kristianstad

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF