Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H45-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Allan Mogensen OK Ravinen 00:35:44 12,55
2 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:36:40 14,76
4 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:38:23 18,84
5 Per Jansson OK Djerf 00:38:37 19,40
6 Per Mårtensson OK Ravinen 00:38:44 19,67
7 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:39:07 20,59
8 Per Ek Nyköpings OK 00:40:18 23,40
9 Jussi Aumo Kungälvs OK 00:40:33 23,99
10 Jan Hilding Hestra IF 00:40:45 24,47
11 Magnus Albinsson OK Tyr 00:40:56 24,90
12 Fredrik Sundström Hestra IF 00:41:09 25,42
17 Sören Sturesson Lerums SOK 00:41:57 27,32
19 Kjell Almgren OK Ravinen 00:42:35 28,82
21 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:42:50 29,42
23 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:43:32 31,08
26 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:44:08 32,51
28 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:44:16 32,82
29 Sören Petersson OK Nolaskogsarna 00:44:25 33,18
31 Per Rönnlund IFK Umeå 00:44:36 33,62
32 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:44:51 34,21
33 Johan Hofstedt Täby OK 00:44:58 34,49
34 Tomas Jonsson Järfälla OK 00:45:00 34,57
37 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:45:10 34,96
38 Christer Alm Hagaby GoIF Örebro 00:45:14 35,12
39 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:45:22 35,44
40 Pär Ericson Nyköpings OK 00:45:25 35,56
41 Kenneth Johansson OK Tranan 00:45:36 35,99
43 Eric Roller Järfälla OK 00:46:10 37,34
44 Johan Redtzer Attunda OK 00:46:12 37,42
45 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:46:26 37,97
46 Mats Kindlund OK Tranan 00:47:00 39,32
47 Magnus Lindmark IFK Kiruna 00:47:03 39,44
48 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:47:18 40,03
49 Håkan Olofsson Ärla IF 00:47:19 40,07
50 Magnus Larsen FK Boken 00:47:38 40,83
51 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 00:47:44 41,06
52 Håkan Palm FK Boken 00:47:46 41,14
55 Mats Ekman Täby OK 00:48:30 42,88
56 Urban Risberg Eskilstuna OL 00:48:35 43,08
56 Fredrik Hugosson Lunds OK 00:48:35 43,08
59 Henric Höglind OK Pan-Kristianstad 00:48:44 43,44
59 Oskar Klockar OLG Cordoba 00:48:44 43,44
59 Nicklas Bergström Täby OK 00:48:44 43,44
63 Johan Westring Järfälla OK 00:49:13 44,59
65 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:49:23 44,98
66 Ingemar Magnusson OK Måsen 00:49:33 45,38
67 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:49:38 45,58
69 Patrik Leickt Tullinge SK 00:50:00 46,45
70 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 00:50:03 46,57
71 Per Nilsson Järfälla OK 00:50:06 46,69
72 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:50:07 46,73
74 Patrik Blidefalk OK Södertörn 00:50:14 47,00
75 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:50:33 47,76
76 Fredrik Örnlid Täby OK 00:50:34 47,80
77 Mats Lundbäck Järfälla OK 00:50:35 47,84
78 Torgny Rundlöf Väsby OK 00:50:45 48,23
79 Andreas Grunder Järfälla OK 00:50:50 48,43
80 Anders Kindbom IF Hagen 00:50:59 48,79
81 Erik Berggren Tullinge SK 00:51:01 48,87
82 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:51:03 48,94
83 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:51:04 48,98
84 Johan Sundin Waxholms OK 00:51:13 49,34
86 Ove Gustafsson Järfälla OK 00:51:42 50,49
87 Clas Engström OK Nolaskogsarna 00:52:04 51,36
88 Peter Haglund Haninge SOK 00:52:33 52,51
90 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:53:22 54,45
92 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:54:07 56,23
92 Jonas Prellner Skåneslättens OL 00:54:07 56,23
95 Mats Orbert Attunda OK 00:55:14 58,89
96 Nils Helmersson Hässleholms OK 00:55:37 59,80
97 Jari Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:54 60,47
97 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:55:54 60,47
99 Rune Graversen IFK Lidingö SOK 00:56:08 61,03
100 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:56:13 61,22
101 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 00:56:17 61,38
102 Thomas Borne Frölunda OL 00:56:24 61,66
104 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:57:02 63,16
105 Sven Johansson Täby OK 00:57:15 63,68
106 Robert Bertilsson Lunds OK 00:57:30 64,27
107 Conny Erixon OK Kullingshof 00:57:45 64,87
108 Thomas Låstbom Härlövs IF 00:58:38 66,97
109 Jan Grahn IK Uven 01:00:48 72,12
110 Jonas Höst Hjärnarps OL 01:00:50 72,19
111 Lars Olsson Väsby OK 01:01:02 72,67
112 Jörgen Larsson Ulricehamns OK 01:02:01 75,01
113 Mikael Gustafsson OK Gynge 01:02:07 75,24
116 Per-Anders Olsson Ockelbo OK 01:02:36 76,39
117 Per Lengquist Tullinge SK 01:02:47 76,83
119 Peter Agerhäll OK Tisaren 01:04:05 79,92
120 Johan Sköld Järfälla OK 01:04:06 79,96
123 Mikael Persson Gävle OK 01:04:44 81,46
124 Ulf Nilsson Järfälla OK 01:06:28 85,58
125 Ola Bovallius Järfälla OK 01:06:32 85,74
126 Henrik Essunger Sjövalla FK 01:08:45 91,01
127 Thomas von Kronhelm OK Måsen 01:09:08 91,92
129 Hans Jonsson Väsby OK 01:10:01 94,02
130 Thomas Andersson Katrineholms OK 01:11:11 96,79
131 Jonas Peterson IFK Umeå 01:12:23 99,64
132 Stefan Lemurell Sjövalla FK 01:13:23 102,02
133 Thomas Gustafsson Göteborg-Majorna OK 01:13:36 102,53
134 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 01:14:30 104,67
136 Martin Stenback Järfälla OK 01:17:27 111,68
137 Anders Lundberg IK Vikings OK 01:17:36 112,04
138 Fredrik Forsman FK Herkules 01:18:17 113,66
139 Niklas Welander Örkelljunga FK 01:22:21 123,33
140 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 01:28:34 138,10
141 Roland Strand FK Åsen 01:30:45 143,29
142 Mats Karlsson IF Hagen 01:30:47 143,37
143 Martin Sigrand OK Södertörn 01:44:22 175,65
144 Dennis Hansen OK Kompassen 01:48:27 185,35
Lars-Åke Jonsson Järfälla OK
Fredrik Plumppu Hestra IF
Henric Brohede OK Tyr

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr