Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H45-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Mats Röjgård OK Kolmården 00:36:40 11,98
3 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:38:24 15,96
5 Johan Pettersson OK Motala 00:39:01 17,38
6 Rob Hart OK Linné 00:39:02 17,42
6 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:39:02 17,42
10 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:40:44 21,33
11 Anders Boström OK Linné 00:40:52 21,64
12 Stefan Karlsson OK Denseln 00:41:11 22,37
13 Mattias Edström Kovlands IF 00:41:12 22,40
14 Martin Boberg IF Rigor 00:41:14 22,48
15 Niklas Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:42:05 24,44
17 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:42:13 24,74
17 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 00:42:13 24,74
19 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:42:24 25,16
20 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:42:59 26,51
23 Henrik Berlin OK Orion 00:43:32 27,77
24 Ulf Bergström OK Rodhen 00:43:39 28,04
25 John Solbreck Långhundra IF 00:43:40 28,08
27 Fredrik Smedberg OK Skogsfalken 00:44:52 30,84
28 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:45:02 31,22
29 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:45:09 31,49
30 Patrik Rönnbäck Visborgs OK 00:45:42 32,76
31 Magnus Johansson OK Löftan 00:45:58 33,37
32 Johan Alfredsson Stora Tuna OK 00:46:14 33,98
33 Jens Arvidsson IF Rigor 00:46:17 34,10
34 Niklas Bratt OK Orion 00:46:31 34,63
35 Thomas Persson OK Denseln 00:46:36 34,83
36 Per Johansson Motala AIF OL 00:46:51 35,40
37 Fredrik Engman OK Denseln 00:46:55 35,55
39 Anders Gustafsson Uddevalla OK 00:47:04 35,90
40 Peter Lund OK Kolmården 00:47:10 36,13
41 Patrik Rosén Växjö OK 00:47:11 36,17
45 Lars Ögren Karlsbyhedens IK 00:47:50 37,66
46 Lars Davidsson Halmstad OK 00:48:14 38,58
48 Jonas Persson Torsås OK 00:48:40 39,58
49 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:49:33 41,61
50 Hans Persson OK Kolmården 00:50:25 43,61
59 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 00:53:02 49,63
60 Anders Sandblad Växjö OK 00:53:35 50,89
62 Jan Ehnberg Sala OK 00:53:50 51,47
63 Per Erlandsson Vimmerby OK 00:53:54 51,62
65 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:54:07 52,12
66 Urban Billing Hultsfreds OK 00:54:19 52,58
67 Marcus Johnsson Avesta OK 00:54:22 52,69
68 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 00:54:26 52,85
69 Jörgen Blästa Njurunda OK 00:54:46 53,61
71 Magnus Sahlman Linköpings OK 00:55:08 54,46
72 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:55:19 54,88
76 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:55:55 56,26
77 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:55:58 56,37
78 Lars Henriksson Sundsvalls OK 00:56:15 57,03
80 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:56:28 57,52
80 Anders Petersson OK Njudung 00:56:28 57,52
82 Per Kempe OK Denseln 00:57:10 59,13
84 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:57:47 60,55
85 Filip Sjöfors OK Älme 00:57:52 60,74
87 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:58:59 63,31
91 Michael Adamsson Nybro OK 01:00:17 66,30
92 Tomas Jonsson Vandrarringen 01:00:19 66,38
98 Fredrik Brorson OK Nackhe 01:01:30 69,10
99 Olle Sjöfors OK Älme 01:01:44 69,64
100 Hans Johansson Sundsvalls OK 01:01:47 69,75
103 Henrik Svensson OK Löftan 01:02:21 71,06
104 Göran Nord Sol Tranås 01:02:24 71,17
106 Olle Malmring Freidig 01:03:11 72,98
107 Lars-Åke Larsson Östersunds OK 01:03:12 73,01
108 Robert Hjelm Vimmerby OK 01:03:13 73,05
111 Johan Wänström Finspångs SOK 01:04:44 76,54
112 Christer Johansson Eksjö SOK 01:05:03 77,27
114 Patrik Lundqvist Nybro OK 01:05:27 78,19
116 Ulf Honeth Växjö OK 01:06:12 79,91
117 Dennis Toll OK Njudung 01:06:22 80,30
119 Daniel Unnerud Långhundra IF 01:06:50 81,37
120 Patrik Steen OK Enen 01:10:15 89,23
122 Thomas Adolfsson Linköpings OK 01:10:45 90,38
124 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:11:58 93,18
125 Ulf Liljebjörn Nybro OK 01:13:15 96,13
126 Stefan Persson Visborgs OK 01:13:36 96,94
127 Björn Karlsson OK Denseln 01:14:41 99,43
128 Lars Danielson Matteus SI 01:16:01 102,50
129 Thomas Andersson Dalaportens OL 01:16:58 104,68
132 Anders Gustavsson OK Enen 01:18:17 107,71
134 Kent Lindblad Kalmar OK 01:20:48 113,50
135 Johan Hansson OK Löftan 01:22:22 117,11
136 Jonas Hultin OK Löftan 01:23:26 119,56
138 Anders Malmqvist Motala AIF OL 01:27:22 128,61
140 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:28:08 130,37
141 Jonas Mattsson Rimbo SOK 01:28:09 130,41
144 Tobias Den Braver OK Gränsen 01:55:14 192,71
145 Ulf Isaksson Hässleby SOK 02:03:27 211,62
Mikael Östlund Kvarnsvedens GOIF OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr