Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Annika Bäck OK Kullingshof 00:27:20 23,26
3 Weronica Zederin OK Nackhe 00:27:21 23,31
5 Inger Gustås Linköpings OK 00:28:14 25,94
6 Therése Andersson Ryda SK 00:28:24 26,43
7 Ewa Edström Forsberg Långhundra IF 00:28:53 27,87
8 Karin Wollbrand OK Renen 00:29:16 29,01
9 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:29:20 29,21
10 Sara Åberg Hestra IF 00:30:08 31,59
11 Malin Persson Markbygdens OK 00:30:16 31,99
11 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:30:16 31,99
14 Susanne Pettersson OK Roxen 00:30:25 32,44
17 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:30:53 33,83
18 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:31:01 34,22
21 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:31:16 34,97
22 Marica Tynell Rånäs OK 00:31:32 35,76
23 Marie Markholm Skåneslättens OL 00:31:59 37,10
24 Berit Bengtsson OK Lindéna 00:32:14 37,85
27 Victoria Karlsson Skogslöparna 00:32:31 38,69
30 Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 00:32:42 39,24
33 Åsa Ekberg Lidköpings VSK 00:32:58 40,03
34 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:33:17 40,97
35 Jeanette Andersson Karlskrona SOK 00:33:37 41,97
36 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 00:33:49 42,56
37 Lena Malmström Tjalve IF Norrköping 00:33:53 42,76
38 Marianne Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:34:07 43,45
39 Jenny Östlund OK Kolmården 00:34:15 43,85
41 Åsa Hägglund OK Nolaskogsarna 00:34:24 44,30
42 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:34:29 44,55
43 Helena Södervall IK Gandvik 00:34:38 44,99
44 Helena Andersson Härlövs IF 00:34:45 45,34
45 Maria Olofsson Linköpings OK 00:34:56 45,89
46 Eva Engman OK Denseln 00:34:58 45,99
47 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 00:35:12 46,68
47 Anne Johansson Karlskrona SOK 00:35:12 46,68
49 Helena Kristiansson Hässleholms OK 00:35:14 46,78
50 Åsa Vidlund KFUM Örebro OK 00:35:37 47,92
51 Ann-Sophie Ohlin OK Tranan 00:35:46 48,37
51 Maria Modig OK Pan-Kristianstad 00:35:46 48,37
54 Anna Stomberg IF Hagen 00:36:20 50,05
55 Ann-Sofie Larsson Laxå OK 00:36:23 50,20
57 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:37:01 52,09
58 Anna Hedström Ringvall Östersunds OK 00:37:04 52,24
60 Anette Johansson OK Kolmården 00:37:21 53,08
61 Anna Sander IF Thor 00:38:02 55,12
62 Åsa Mattsson OK Kullingshof 00:38:05 55,27
63 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:38:19 55,96
64 Åsa Josarp FK Friskus-Varberg 00:38:25 56,26
65 Kristin Pedersen Järpens SK 00:38:34 56,70
67 Carina Älgmyr Laxå OK 00:38:54 57,70
68 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:38:56 57,80
69 Sofia Sörqvist Markbygdens OK 00:39:21 59,04
72 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:40:12 61,57
73 Gunilla Carlsson IK Trenne Ullared 00:40:16 61,77
74 Lotta Borg Linköpings OK 00:40:22 62,06
75 Helena Holm OK Roxen 00:40:24 62,16
76 Karin Johansson KFUM Örebro OK 00:40:28 62,36
79 Catarina Larsson Västerås SOK 00:40:50 63,45
79 Helena Andersson Markbygdens OK 00:40:50 63,45
81 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:40:54 63,65
82 Camilla Isakson Markbygdens OK 00:41:07 64,30
84 Camilla Weihart OK Orinto 00:41:22 65,04
85 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:41:36 65,74
86 Sofia Erlandsson OK Milan 00:41:56 66,73
87 Carina Regborn Hagaby GoIF Örebro 00:41:59 66,88
88 Marika Husby Skåneslättens OL 00:42:07 67,27
88 Karin Åkerman Västerås SOK 00:42:07 67,27
90 Liselotte Johansson OK Löftan 00:43:01 69,95
91 Maria Turesson Härlövs IF 00:43:40 71,89
93 Åsa Eneroth Lunds OK 00:43:58 72,78
94 Susanne Mikaelsson Husums IF OK 00:44:10 73,38
95 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:44:18 73,78
96 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 00:44:20 73,88
97 Susanne Karlsson Härlövs IF 00:44:59 75,81
99 Malin Åman OK Vilse 87 00:45:34 77,55
100 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 00:45:36 77,65
101 Tina Lindgren Linköpings OK 00:45:37 77,70
102 Anna Norrbom Sala OK 00:46:13 79,48
103 Monika Lydin OK Kontinent 00:46:47 81,17
104 Eva Rämmal Lunds OK 00:47:00 81,82
105 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:47:07 82,16
108 Ulrika Willén Östersunds OK 00:50:21 91,79
109 Elisabeth Stödeman Surahammars SOK 00:50:22 91,84
111 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:50:50 93,23
112 Marie Björsson OK Kullingshof 00:51:35 95,46
113 Camilla Älvegran Västerås SOK 00:52:27 98,04
114 Karolina Vessby IF Thor 00:52:34 98,39
115 Maria Harrie Lunds OK 00:54:50 105,14
116 Åsa Wikström Fellingsbro GOIF 00:55:37 107,47
117 Liselott Roth Linköpings OK 00:56:32 110,20
118 Anneli Wihlborg OK Gynge 00:57:27 112,93
118 Helena Svensson FK Boken 00:57:27 112,93
120 Elisabet Lindblom Larsson OK Enen 00:58:49 117,00
122 Pia Larsson FK Göingarna 01:00:04 120,72
123 Karin Olofsson Linköpings OK 01:01:06 123,80
124 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 01:01:47 125,83
125 Sara Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:02:39 128,41
127 Agneta Lindbäck OK Renen 01:05:54 138,09
128 Kati Remes OK Renen 01:07:28 142,76
129 Anna Handin OK Löftan 01:08:54 147,02
130 Maria Landergren Hestra IF 01:13:50 161,71
131 Clary Bernersson OK Enen 01:13:59 162,16
133 Malin von Essen OK Linné 01:27:09 201,36
Nina Olsson Falköpings AIK OK
Lucy Lou Tibro OK
Charlotta Pers OK Kolmården
Anna Hall Västerås SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF