Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H50 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tomas Löfgren Stora Tuna OK 00:29:08 31,66
2 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:30:17 35,20
3 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:30:21 35,41
4 Per Wollbrand OK Ravinen 00:30:41 36,44
5 Thomas Hahne Insjöns IF OK 00:31:03 37,57
7 Hans-Erik Jansson VK Uvarna 00:31:07 37,77
8 Per Franzén OK Södertörn 00:31:15 38,18
9 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:31:44 39,67
10 Per Källvik Åmåls OK 00:32:13 41,16
11 Johan Åtting Linköpings OK 00:32:59 43,52
14 Stig Thunell IFK Lidingö SOK 00:33:19 44,55
15 Michael Granqvist OK Ravinen 00:33:24 44,81
17 Lars Berzell Väsby OK 00:34:10 47,17
18 Christer Mikaelsson Husums IF OK 00:34:12 47,27
19 Björn Albinsson IFK Mora OK 00:34:47 49,07
22 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:35:03 49,89
24 Peter Hedberg Lunds OK 00:35:17 50,61
25 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:35:25 51,02
26 Peter Zetterström Söders-Tyresö 00:35:30 51,28
27 Mårten Wikström Halmstad OK 00:35:36 51,59
28 Mats Hallsten OK Skärmen 00:35:53 52,46
30 Anders Mansén Skarpnäcks OL 00:36:06 53,13
32 Anders Björklund IFK Enskede 00:36:34 54,57
33 Anders Sjögren Sundsvalls OK 00:36:57 55,75
35 Thomas Danielsson Köping-Kolsva OK 00:37:24 57,14
36 Tomas Sjökvist OK Österåker 00:37:46 58,27
37 Jonas Roth Linköpings OK 00:37:50 58,47
38 Anders Lindholm Sundsvalls OK 00:37:52 58,57
39 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:38:09 59,45
42 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:39:01 62,12
43 Mats Lindström OK Skärmen 00:39:08 62,48
45 Robert Bengtsson OK Nackhe 00:39:17 62,94
46 Mats Karlsson Tullinge SK 00:39:29 63,56
48 Peter Lind Söders-Tyresö 00:40:15 65,92
49 Göran Hellgren OK Södertörn 00:40:25 66,43
50 Kent Berggren Tullinge SK 00:40:36 67,00
51 Patric Molin Boxholm-Mjölby OL 00:40:50 67,72
52 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:40:59 68,18
54 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:41:13 68,90
57 Peter Larsson FK Boken 00:41:24 69,46
59 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 00:41:50 70,80
60 Thomas Nilsson Stora Tuna OK 00:41:58 71,21
61 Tomas Hermansson Åmåls OK 00:42:06 71,62
63 Frank Steiner Järfälla OK 00:42:16 72,13
64 Erik Andersson OK Österåker 00:42:35 73,11
65 Magnus Embretsen Täby OK 00:42:37 73,21
67 Ulf Danielsson Åmåls OK 00:43:00 74,39
68 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:43:01 74,45
69 Paul Teder Täby OK 00:43:03 74,55
70 Bengt Andersson IFK Mora OK 00:43:18 75,32
72 Peter Timbré Kvarnsvedens GOIF OK 00:43:39 76,40
73 Mats Herbert Täby OK 00:43:50 76,96
76 Leif Karlsson OK Kontinent 00:44:18 78,40
77 Stefan Bengtsson OK Lindéna 00:44:25 78,76
78 Stefan Törnqvist Västerås SOK 00:44:32 79,12
79 Anders Önerud OK Ravinen 00:44:36 79,33
82 Mats Bredfelt Lunds OK 00:44:54 80,25
83 Eric Toftered IF Rigor 00:44:58 80,46
86 Anders Zederin OK Nackhe 00:45:39 82,56
87 Christer Nilsson Lunds OK 00:45:56 83,44
88 Jan-I Nygren FK Boken 00:46:15 84,41
89 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:46:19 84,62
91 Per Andén Hässleholms OK 00:46:49 86,16
92 Leif Lundin Järla Orientering 00:46:50 86,21
93 Stefan Andersson IFK Mora OK 00:46:54 86,41
94 Torbjörn Zetterljung Arboga OK 00:46:57 86,57
95 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:47:19 87,70
96 Henrik Göthberg IFK Mora OK 00:47:35 88,52
97 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:47:57 89,65
99 Anders Nilsson Täby OK 00:48:30 91,35
100 Sören Andersson FK Boken 00:48:33 91,50
101 Lars-Erik Sjöberg OK Ravinen 00:48:34 91,55
102 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:48:39 91,81
103 Magnus Hedegård OK Kolmården 00:49:02 92,99
104 Anders Mellergård Snättringe SK 00:49:04 93,09
105 Johan Stridh Attunda OK 00:49:06 93,19
106 Ulf Minör Lunds OK 00:49:09 93,35
107 Jan Mikael Wester Gustavsbergs OK 00:49:41 94,99
109 Håkan Jönsson OK Kontinent 00:50:19 96,94
110 Inge Andersson Rembo IK 00:50:27 97,36
111 Jan Johansson Skåneslättens OL 00:50:40 98,02
112 Jonas Ericson Sundbybergs IK 00:51:01 99,10
113 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 00:51:05 99,31
114 Roger Nyberg Snättringe SK 00:51:10 99,56
115 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:51:35 100,85
116 Anders Axelsson Finspångs SOK 00:51:47 101,46
117 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:51:59 102,08
121 Peter Andersson OK Gynge 00:53:08 105,63
123 Jonas Johansson OK Nackhe 00:53:41 107,32
124 Christer Lagerhäll Rehns BK 00:54:15 109,07
125 Göran Frank Eslövs FK 00:54:58 111,28
127 Sveke Jonsson OK Dellen 00:55:28 112,82
128 Magnus Lindberg Vandrarringen 00:55:43 113,59
129 Alf Westesson OK Kontinent 00:56:11 115,03
130 Stefan Granath Nynäshamns OK 00:56:21 115,54
132 Urban Petersson Linköpings OK 00:57:58 120,52
134 Mikael Johansson OK Skärmen 00:58:30 122,17
135 Dan Johansson Tjalve IF Norrköping 00:58:46 122,99
137 Jörgen Göransson FK Göingarna 01:00:05 127,04
138 Patrik Korall Motala AIF OL 01:01:26 131,21
140 Krister Österblad FK Boken 01:02:24 134,18
141 Ulf Sandberg OK Kontinent 01:02:53 135,67
142 Anders Hansson OK Kontinent 01:03:03 136,19
143 Michael Thulin Skogsluffarnas OK 01:04:36 140,97
144 Pekka Alakulju Väsby OK 01:05:33 143,89
145 Jan Lindh Sundbybergs IK 01:05:56 145,07
146 Anders Strand Arboga OK 01:06:06 145,59
147 Claes Renner OK Södertörn 01:07:19 149,34
148 Stefan Nilsson OK Kontinent 01:08:14 152,16
149 Jan Kalered OK Denseln 01:11:11 161,25
150 Lennart Lundin Kvarnsvedens GOIF OK 01:11:27 162,08
151 Olle Andersson OK Kolmården 01:12:19 164,75
152 Torbjörn Hammas Väsby OK 01:18:12 182,88
153 Torbjörn Svensson Tullinge SK 01:20:12 189,04
154 Erik Bengtsson Sala OK 01:29:17 217,04
155 Lars Brodin OK Kontinent 01:35:13 235,32
156 Magnus Jensen OK Kontinent 01:39:04 247,19
Thomas Calleberg Snättringe SK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr