Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
4 Agnes Leo Göteborg-Majorna OK 00:51:24 9,44
5 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 00:51:52 10,05
6 Susen Lösch USV Jena 00:52:49 11,29
8 Emma Bergström OK Vargen 00:53:24 12,05
9 Jennie Runesson Göteborg-Majorna OK 00:54:45 13,82
10 Maria Arvidsson Kalmar OK 00:55:32 14,84
12 Therese Klintberg Linköpings OK 00:56:03 15,52
15 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 00:57:01 16,78
17 Sofia Salomonsson Linköpings OK 00:57:27 17,35
18 Sandra Karlsson Bierfeldt Ärla IF 00:57:31 17,43
19 Julia Lauri OK Tisaren 00:57:43 17,70
21 Helena Strand OK Landehof 00:58:18 18,46
23 Julia Olsson Uddevalla OK 00:59:10 19,59
26 Linnea Troeng Skogslöparna 00:59:26 19,94
27 Siri Jeppsson Katrineholms OK 00:59:28 19,98
30 Amanda Tellsén OK Roxen 00:59:50 20,46
32 Kajsa Hammarström Linköpings OK 01:00:12 20,94
33 My Westlund OK Tyr 01:00:57 21,92
34 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 01:00:59 21,97
35 Frida Andersson Falkenbergs OK 01:01:06 22,12
36 Emma Andersson Sävedalens AIK 01:01:07 22,14
37 Lovisa Leman Göteborgs SK 01:01:10 22,21
38 Lisa Malmström Tjalve IF Norrköping 01:02:24 23,82
40 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 01:02:55 24,49
42 Stina Granefelt OK Tyr 01:02:59 24,58
47 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 01:04:10 26,13
49 Maria Brodin Fossum IF 01:04:18 26,30
51 Malin Widén Uddevalla OK 01:04:47 26,93
54 Anna Fosselius OK Löftan 01:05:47 28,24
55 Sofie Söderblom Falkenbergs OK 01:05:50 28,31
56 Johanna Holmén Halmstad OK 01:05:53 28,37
57 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 01:05:58 28,48
58 Märta Mollén Sävedalens AIK 01:06:02 28,57
59 Hana Hancikova Alfta-Ösa OK 01:06:09 28,72
60 Josefin Aronsson OK Tisaren 01:06:19 28,94
63 Ebba Askeljung OK Klemmingen 01:06:46 29,53
64 Linnea Sundström OK Renen 01:06:55 29,72
64 Linn Bränneby OK Kolmården 01:06:55 29,72
67 Louise Furubom Söderhamns OK 01:07:11 30,07
68 Klara Pålsson Sävedalens AIK 01:07:20 30,27
69 Maria Klamfelt Sävedalens AIK 01:07:27 30,42
70 Sofia Johansson OK Alehof 01:07:31 30,51
72 Lovisa Adolfsson OK Denseln 01:07:53 30,99
76 Anna Brodin Falkenbergs OK 01:08:39 31,99
81 Linn Bylars Forsa OK 01:09:53 33,60
84 Lisa Westerberg OK Milan 01:10:36 34,54
85 Maria Elmelid Linköpings OK 01:10:39 34,60
86 Karin E Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 01:10:58 35,02
87 Ebba Järpling OK Klemmingen 01:11:18 35,45
88 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 01:11:45 36,04
89 Åsa Söderblom Falkenbergs OK 01:11:50 36,15
91 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 01:13:11 37,91
95 Lovisa Falk Hagaby GoIF Örebro 01:15:00 40,29
96 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 01:15:15 40,61
97 Amanda Claesson Sävedalens AIK 01:15:25 40,83
97 Lovisa Onsbring Gustafson Ärla IF 01:15:25 40,83
99 Susanna Forsell Motala AIF OL 01:15:26 40,85
100 Frida Andersson Linköpings OK 01:16:22 42,07
103 Ida Hylander Nyköpings OK 01:17:32 43,60
104 Kristin Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:18:07 44,36
105 Sofie Wetter Arboga OK 01:18:11 44,45
106 Agnes Nylin OK Tisaren 01:19:06 45,65
107 Ida Wadman Katrineholms OK 01:19:23 46,02
109 Helena Lundkvist OK Vargen 01:19:54 46,69
110 Emelie Larsson Ärla IF 01:20:27 47,41
111 Emma Kantarp Ärla IF 01:20:58 48,09
113 Linnea Nord OK Klemmingen 01:21:09 48,33
114 Sofia Ebermark Sävedalens AIK 01:21:19 48,55
115 Alexandra Forss Ärla IF 01:21:46 49,13
119 Eva Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 01:23:03 50,81
120 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 01:23:39 51,60
121 Agnes Rosendahl OK Renen 01:24:16 52,40
123 Hanna Johansson Skattkärrs SOK 01:25:30 54,01
124 Lovisa Nilsson Sävedalens AIK 01:25:44 54,32
126 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 01:27:17 56,34
127 Terese Wängdahl OK Hällen 01:28:53 58,44
128 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 01:32:06 62,64
129 Karin Elofsson Fjärås AIK 01:34:25 65,67
130 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 01:37:29 69,68
132 Julia Birath Stenungsunds OK 01:52:47 89,68
133 Karin Valdemarsson Köping-Kolsva OK 02:03:25 103,58

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr