Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 00:48:58 8,01
2 Evgeniya Ryapolova IFK Mora OK 00:50:10 9,62
3 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 00:50:32 10,11
4 Anna Ställberg Tullinge SK 00:50:39 10,27
5 Jenny Bengtsson Långhundra IF 00:50:56 10,65
6 Amanda Hansson Bredaryds SOK 00:51:34 11,50
7 Linda Byström Stora Tuna OK 00:52:42 13,02
8 Sara Lundblad Tullinge SK 00:53:08 13,60
9 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 00:54:03 14,83
10 Sara Jonsson OK Orion 00:54:20 15,21
11 Sofia Forsgren OK Skogsfalken 00:54:43 15,73
12 Ellinor Fransson Sundsvalls OK 00:55:14 16,42
13 Louise Markstedt OK Södertörn 00:56:01 17,47
14 Hanna Eriksson IFK Mora OK 00:56:08 17,63
15 Frida Forsberg OK Ravinen 00:56:21 17,92
16 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 00:57:07 18,95
17 Elsa Jansson Järla Orientering 00:57:45 19,80
19 Kristin Skaar Ryda SK 00:58:07 20,29
20 Elisabeth Hansson IFK Lidingö SOK 00:58:13 20,43
21 Madeleine Dahlin Kovlands IF 00:58:18 20,54
22 Sanna Svensson Främmestads IK 00:58:27 20,74
23 Lisa Rönnols OK Linné 00:58:29 20,79
24 Tove Lagerberg OK Södertörn 01:00:08 23,00
25 Sara Hägglund OK Hammaren 01:00:30 23,49
26 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 01:00:36 23,63
27 Linnea Börjars Centrum OK 01:01:07 24,32
28 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 01:01:16 24,52
29 Jill Johansson Sundsvalls OK 01:01:25 24,72
30 Josefin Andersson Markbygdens OK 01:01:31 24,86
31 Marielle Larsson OK Södertörn 01:01:45 25,17
32 Karna Thorsson OK Linné 01:02:58 26,81
33 Ulrika Lindstam OK Linné 01:02:59 26,83
34 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 01:03:03 26,92
35 Helena Markstedt OK Södertörn 01:03:05 26,96
36 Ellinor Fryxell Tullinge SK 01:03:12 27,12
37 Anna Lindmark Skarpnäcks OL 01:03:18 27,25
39 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 01:03:36 27,66
40 Angelica Engström Skåneslättens OL 01:03:48 27,93
41 Kristin E Karlsson SOK Aneby 01:04:04 28,28
42 Elin Lind Tierps SOK 01:04:36 29,00
43 Jenny Håland Tullinge SK 01:04:48 29,27
44 Erika Jansson Rasbo IK 01:04:52 29,36
45 Annie Forsberg OK Ravinen 01:04:56 29,45
46 Katarina Svahn IFK Mora OK 01:05:03 29,60
47 Sara Hodler IFK Mora OK 01:05:19 29,96
48 Karin Nordlund OK Linné 01:05:34 30,30
49 Erika Lindholm Centrum OK 01:06:05 30,99
50 Mari Troeng OK Linné 01:06:08 31,06
51 Charlotte Kung Umeå OK 01:06:35 31,66
52 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:39 31,75
53 Elin Törnroth Hjobygdens OK 01:06:46 31,91
55 Anne Hansson Markbygdens OK 01:06:54 32,09
56 Karin Fägerlind Centrum OK 01:06:57 32,16
57 Gro Dahlbom Centrum OK 01:06:59 32,20
58 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 01:07:08 32,40
59 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 01:07:22 32,72
60 Erica Hellgren OK Älvsjö-Örby 01:07:38 33,07
61 Anna Vesterlund Östersunds OK 01:08:18 33,97
62 Julia Dahl Helsingborgs SOK 01:08:19 33,99
63 Jenny Andersson Växjö OK 01:09:08 35,09
64 Sara Schmidt Trollhättans SOK 01:09:11 35,15
65 Maria Johansson Torsås OK 01:09:20 35,36
66 Erica Ek Växjö OK 01:09:26 35,49
67 Maria Bengtsson Långhundra IF 01:09:36 35,71
70 Lovisa Hansson Hestra IF 01:09:56 36,16
71 Malin Annegård Centrum OK 01:10:00 36,25
72 Viktoria Helmersson OK Ravinen 01:10:04 36,34
73 Sofia Larsson Hestra IF 01:10:21 36,72
75 Maja Ingelsson OK Hammaren 01:10:54 37,46
76 Stina Nero Mullsjö SOK 01:11:59 38,91
77 Louise Klingstedt OK Södertörn 01:12:03 39,00
79 Emilia Henrysson Tibro OK 01:12:12 39,21
80 Linnea Nilsson OK Linné 01:13:10 40,50
81 Åsa Axén Malmö OK 01:13:29 40,93
82 Katarina Östberg Bredaryds SOK 01:13:38 41,13
83 Ulrika Fredriksson Gudhems IF 01:13:47 41,33
84 Sofia Andersson Centrum OK 01:13:52 41,44
85 Anna Johansson Ankarsrums OK 01:13:54 41,49
86 Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 01:13:58 41,58
87 Joline Ingelsson OK Hammaren 01:14:12 41,89
88 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 01:14:18 42,03
88 Linda Edström Sundsvalls OK 01:14:18 42,03
90 Alexandra Sundgren OK Roslagen 01:14:36 42,43
92 Ingela Smedenmark Ronneby OK 01:15:11 43,21
93 Karin Rahmqvist IFK Lidingö SOK 01:15:33 43,70
94 Caroline Lindelöw Härlövs IF 01:16:37 45,14
95 Sara Ivarsson OK Kullingshof 01:17:07 45,81
96 Linda Westerberg Trollhättans SOK 01:17:17 46,03
97 Caroline Ivarsson Sundbybergs IK 01:18:11 47,24
98 Amanda Hallén Trollhättans SOK 01:19:33 49,08
99 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 01:19:45 49,34
100 Caroline Holmberg Sundsvalls OK 01:22:17 52,75
101 Kristina Aspvall Centrum OK 01:22:25 52,93
102 Elin Löfås OK Linné 01:22:43 53,33
103 Matilda Johansson IFK Hedemora OK 01:23:00 53,71
104 Johanna Ragvald OK Linné 01:23:02 53,75
105 Stina Persson Emmaboda Verda OK 01:24:05 55,16
106 Lina Sandström OK Stigen 01:24:39 55,92
108 Charlotte Ihrfors OK Linné 01:25:30 57,07
109 Nina Lundkvist OK Österåker 01:26:05 57,85
111 Frida Ingelsson Ockelbo OK 01:27:16 59,44
112 Evelina Folkesson OK Torfinn 01:27:21 59,55
113 Stina Häggbrink Berga SOK 01:28:13 60,71
116 Alexandra Lengquist Tullinge SK 01:28:45 61,43
118 Embla Morast Haninge SOK 01:29:32 62,48
119 Elin Rahmqvist IFK Lidingö SOK 01:29:52 62,93
120 Sara Jonasson Centrum OK 01:30:49 64,21
121 Katarina Baban Storviks IF 01:31:24 64,99
122 Anna Olsson Tibro OK 01:34:13 68,77
123 Jessica Karlsson OK Torfinn 01:34:36 69,29
124 Emma Ekberg Lidköpings VSK 01:35:10 70,05
125 Hannah Sandström OK Linné 01:35:37 70,65
126 Anna Nystedt Sundsvalls OK 01:36:37 71,99
127 Camilla Nilsson OK Torfinn 01:37:44 73,49
129 Emma Bromark Långhundra IF 01:39:00 75,20
131 Malin Andrén Tibro OK 01:40:37 77,37
133 Sofia Sjögren OK Kullingshof 01:42:19 79,65
Jenny Spång IFK Hedemora OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF