Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 John Börjesson Tullinge SK 00:55:33 3,71
6 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:05:39 17,54
8 Christian Hjalmarsson IFK Lidingö SOK 01:07:05 19,51
9 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:07:23 19,92
10 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 01:07:41 20,33
11 Martin Hunhammar OK Ravinen 01:08:12 21,04
11 Erik Berzell Järla Orientering 01:08:12 21,04
13 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:08:50 21,90
14 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:08:55 22,02
15 Axel Wrådhe Attunda OK 01:09:00 22,13
17 Christian Karldén Kvillebyns SK 01:09:03 22,20
18 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 01:09:04 22,22
27 Josh Beech OK Södertörn 01:10:29 24,16
28 Anders Boström Järfälla OK 01:10:37 24,35
29 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 01:11:01 24,89
30 Pontus Petersson OK Orion 01:11:16 25,24
31 Fredrik Larsson OK Södertörn 01:11:37 25,72
32 Anders Jansson Täby OK 01:12:03 26,31
33 Arvid Henriksson Järla Orientering 01:12:24 26,79
35 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:13:26 28,20
36 Johan Levin Sävedalens AIK 01:13:40 28,52
37 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:13:52 28,80
38 Jakob Attås OK Tisaren 01:14:14 29,30
39 Karl Levin Sävedalens AIK 01:15:01 30,37
40 Simon Larsson Sävedalens AIK 01:15:15 30,69
41 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 01:15:21 30,83
42 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 01:15:26 30,94
43 Rasmus Leo Växjö OK 01:15:50 31,49
43 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:15:50 31,49
45 Mattias Nilsson OK Alehof 01:17:00 33,09
46 Adam Georgsson Karlskrona SOK 01:17:24 33,64
47 Jonatan Aronsson OK Tisaren 01:17:33 33,84
48 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:18:20 34,91
49 Joakim Berglund Sävedalens AIK 01:18:23 34,98
50 Fredrik Nilsson OK Pan-Kristianstad 01:18:24 35,01
51 Johan Ställberg Tullinge SK 01:18:25 35,03
54 Jonathan Karlsson OK Tisaren 01:19:10 36,06
56 Daniel Nilsson OK Norrvirdarna 01:19:44 36,83
58 Emil Andersson Tullinge SK 01:19:50 36,97
59 Anton Wiberg OK Skogsfalken 01:19:57 37,13
59 Markus Svensson OK Pan-Kristianstad 01:19:57 37,13
63 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 01:21:28 39,21
64 Johan Antonsson OK Löftan 01:21:39 39,46
65 Björn Normark Tullinge SK 01:21:53 39,78
66 Fredrik Andersson IF Rigor 01:23:03 41,38
68 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:23:29 41,97
69 Jonas Lindahl OK Milan 01:23:35 42,11
70 Martin Ankel OK Alehof 01:23:40 42,22
71 David Mellin Sundbybergs IK 01:23:44 42,31
72 Anders Ställberg Tullinge SK 01:23:49 42,43
73 Jakob Riis Gamleby OK 01:24:54 43,91
74 Victor Axbom OK Landehof 01:24:57 43,98
75 Gustav Lindeborg Täby OK 01:24:59 44,02
76 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 01:25:08 44,23
77 Jonas Karlsson Tullinge SK 01:25:18 44,46
78 Rickard Ingesson Lunds OK 01:25:25 44,62
79 Erik Larsson OK Älvsjö-Örby 01:25:55 45,30
80 Jacob Vikström Falkenbergs OK 01:26:30 46,10
81 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:26:43 46,40
82 Emil Jönsson IL Tyrving 01:26:46 46,47
83 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 01:26:51 46,58
85 Henrik Eng OK Pan-Kristianstad 01:28:06 48,29
86 Andreas Bjärkmar Sävedalens AIK 01:28:07 48,31
87 Erik Råberg OK Landehof 01:28:10 48,38
88 Henrik Viklund Bromma-Vällingby SOK 01:28:15 48,50
89 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 01:28:21 48,63
90 Joel Johnsson OK Nackhe 01:28:31 48,86
91 Andreas Johansson IFK Göteborg 01:28:52 49,34
91 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:28:52 49,34
93 Simon Lennermo Nässjö OK 01:28:56 49,43
95 Tomas Axelson OK Löftan 01:29:13 49,82
97 Marcus Kempe Sävedalens AIK 01:29:41 50,46
98 Albin Thunberg OK Alehof 01:29:42 50,48
99 Viktor Tovesson OK Orion 01:30:03 50,96
101 Rikard Pentonen IFK Göteborg 01:30:07 51,05
102 Markus Living IL Tyrving 01:30:09 51,10
103 Gustav Boquist IK Uven 01:31:02 52,31
104 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 01:31:10 52,49
104 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:31:10 52,49
106 Robin Jakobsson Gamleby OK 01:31:50 53,41
108 Henrik Hammas Väsby OK 01:32:34 54,41
111 Måns Faxén Växjö OK 01:33:08 55,19
112 Måns Lennermo Nässjö OK 01:33:51 56,17
114 Simon Engel Hässleholms OK 01:34:03 56,44
115 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 01:34:19 56,81
116 Edvin Lindmark Skarpnäcks OL 01:34:33 57,13
118 Petter Östman Göteborg-Majorna OK 01:35:15 58,08
119 Rasmus Larsson OK Alehof 01:35:16 58,11
120 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 01:35:28 58,38
122 Johan Nilsson Sävedalens AIK 01:36:18 59,52
123 Lukas Olsson Väsby OK 01:36:41 60,05
124 Hampus Westman Västerås SOK 01:37:16 60,85
125 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 01:38:04 61,94
126 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 01:38:08 62,03
127 William Nilsson OK Södertörn 01:39:59 64,57
128 Per Bergh Tullinge SK 01:40:26 65,18
129 Kristian Svensson Rävetofta OK 01:41:32 66,69
130 Willy Galin Härnösands OK 01:41:44 66,96
132 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 01:42:19 67,76
133 Emanuel Galin Härnösands OK 01:42:21 67,81
134 Jacob Svensson Söders-Tyresö 01:43:57 70,00
135 Tobias Thorsson OK Löftan 01:44:56 71,35
136 Joel Nilsson IFK Göteborg 01:45:39 72,33
137 Måns Hellgren OK Södertörn 01:46:18 73,22
140 Mårten Sund Sundbybergs IK 01:47:11 74,43
141 Anton Filipsson OK Skogsfalken 01:47:17 74,57
142 Erik Erlandsson OK Vivill 01:48:04 75,64
143 Viktor Öhlén Surahammars SOK 01:48:17 75,94
145 Patrik Nilsson Snättringe SK 01:50:41 79,22
147 Emil Wipp Järla Orientering 01:51:56 80,94
149 Christian Törnmarck Askersunds OK 01:53:59 83,74
150 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:54:02 83,81
152 Marcus Timgren Gotlands Bro OK 01:59:45 91,64
153 Joakim Olsson Väsby OK 01:59:53 91,82
155 Mikael Mellberg Mälarhöjdens IK OK 02:01:30 94,04
156 Axel Erlandsson OK Vivill 02:02:17 95,11
157 Oskar Vigren Sävedalens AIK 02:04:59 98,81
159 Erik Wåhlin OK Södertörn 02:08:38 103,81
161 Fredrik Elofsson Fjärås AIK 02:10:12 105,95
162 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 02:10:52 106,87
163 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 02:11:06 107,19
166 Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK 02:20:28 120,02
167 Erik Wickberg OK Nolaskogsarna 02:23:57 124,79
168 Fredric Johansson Snättringe SK 02:46:39 155,88
Johan Persson Hagaby GoIF Örebro
Lucas Wändel Lunds OK
Andreas Schönning Järfälla OK
Anton Persson OK Pan-Kristianstad
Patrik Brorsson Frösö IF
Andreas Aasa Tullinge SK
Hampus Olesund OK Landehof

Annonser