Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Anders Johansson Rehns BK 00:59:58 10,02
4 Emil Kalered OK Denseln 01:00:58 11,40
5 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 01:01:28 12,08
9 Benjamin Edlund Hestra IF 01:04:40 16,48
13 Joel Lännevall OK Roslagen 01:05:06 17,08
14 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:05:22 17,44
16 Oskar Eklöf Rehns BK 01:06:33 19,07
17 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:06:39 19,21
20 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:08:33 21,82
21 Martin Larsson Hestra IF 01:08:57 22,37
23 Anton Sundgren Långhundra IF 01:09:56 23,72
24 Markus Lundholm OK Renen 01:09:59 23,79
25 Hans Persson IFK Umeå 01:10:37 24,66
26 Anders Lindberg Forsa OK 01:11:02 25,23
27 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:11:13 25,48
29 Niklas Olsson Linköpings OK 01:11:30 25,87
30 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:11:41 26,12
31 Elias Ögren Stora Tuna OK 01:11:49 26,31
32 Charlie Stolt Rehns BK 01:12:30 27,24
33 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:12:42 27,52
34 Daniel Forsell Motala AIF OL 01:13:03 28,00
35 Anton Sundin Strängnäs-Malmby OL 01:13:08 28,11
36 Peter Eriksson Linköpings OK 01:13:34 28,71
39 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 01:14:03 29,37
40 Rickard Stolt Hestra IF 01:14:05 29,42
42 Anders Lindberg OK Tyr 01:14:45 30,34
43 Emil Nilsson Umeå OK 01:15:30 31,37
44 Victor Bergstrand Motala AIF OL 01:15:45 31,71
45 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 01:15:46 31,73
46 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 01:16:21 32,53
47 Andreas Eriksson Kungsgårdens SK 01:16:32 32,79
49 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:17:02 33,47
53 David Sundström Söderhamns OK 01:17:21 33,91
54 Olof Eriksson OK Linné 01:17:38 34,30
56 Tobias Karlsson Piteå IF 01:18:19 35,24
58 Ulf Troeng OK Linné 01:18:35 35,60
60 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:18:38 35,67
62 Anders Håkansson OK Linné 01:19:37 37,02
65 Maxime Bonneau Linköpings OK 01:19:58 37,50
66 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:20:11 37,80
67 Dag Stridh Umeå OK 01:20:14 37,87
68 Carl Magnusson IFK Mora OK 01:20:16 37,92
70 Simon Andersson OK Rodhen 01:20:48 38,65
71 Karl Bengtsson Umeå OK 01:22:00 40,30
72 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 01:22:12 40,57
73 Henrik Johansson Umeå OK 01:22:25 40,87
74 Pontus Johansson OK Linné 01:22:29 40,96
76 Anton Nilsson Umeå OK 01:23:09 41,88
77 Viktor Lindberg OK Roslagen 01:23:47 42,75
78 Gustav Åhrén Motala AIF OL 01:24:03 43,11
79 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:24:11 43,30
80 Thomas Pettersson IF Thor 01:24:29 43,71
81 Johan Eriksson Linköpings OK 01:24:35 43,85
82 Joel Hallberg Umeå OK 01:24:47 44,12
83 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 01:25:23 44,95
85 Klas Johansson OK Kolmården 01:25:36 45,24
87 Robert Pettersson IF Thor 01:25:51 45,59
89 Isak Forsberg Högåkers OK 01:26:05 45,91
90 Johan Björklund Hammarby IF OF 01:26:20 46,25
91 Patrick Higgins OK Linné 01:26:42 46,76
92 Ola Jansson Rasbo IK 01:27:17 47,56
93 Pontus Bergström OK Österåker 01:27:41 48,11
94 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:28:15 48,89
96 Emil Hammarström OK Måsen 01:29:38 50,79
97 Viktor Dahlqvist Storviks IF 01:30:06 51,43
98 Hampus Möller OK Hällen 01:30:09 51,50
99 Alexander Persson Arvidsjaurs OK 01:30:17 51,68
101 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:30:57 52,60
102 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 01:31:22 53,17
104 Simon Bohman Rånäs OK 01:31:55 53,92
105 Håkan Palm OK Klemmingen 01:32:06 54,18
106 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 01:32:15 54,38
106 Henric Fröberg Tjalve IF Norrköping 01:32:15 54,38
109 Johan Larsson OK Skogshjortarna 01:32:47 55,12
110 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:33:32 56,15
112 Jesper Liderud Lidköpings VSK 01:33:50 56,56
113 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:35:16 58,53
114 Henrik Persson Umeå OK 01:35:22 58,66
115 Adrian Bergström Älvsby IF OK 01:35:23 58,69
116 Simon Börjeson Ryda SK 01:35:30 58,85
117 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 01:36:03 59,60
118 Marcus Hansson Linköpings OK 01:36:50 60,68
119 Niklas Mannberg Högåkers OK 01:36:57 60,84
120 Rasmus Göthberg IFK Mora OK 01:37:49 62,03
123 Viktor Lundén Avesta OK 01:38:35 63,08
125 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 01:39:09 63,86
128 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:40:10 65,26
129 Edvard Svedhem Ulricehamns OK 01:40:12 65,31
131 Erik Nero Mullsjö SOK 01:41:27 67,02
132 Andreas Magnusson OK Måsen 01:41:29 67,07
133 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 01:42:43 68,76
134 Gustav Östling OK Skogshjortarna 01:42:54 69,02
136 Mats Wållberg Vännäs OK 01:43:42 70,12
138 Erik Hansson Bredareds IF 01:44:10 70,76
142 Simon Hannus VK Uvarna 01:47:57 75,95
143 Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 01:47:59 76,00
145 Emil Thalin Forsa OK 01:49:37 78,24
146 Kalle Karlsson Tjalve IF Norrköping 01:52:35 82,32
147 Rasmus Steen OK Enen 01:53:56 84,18
148 Harald Linder Arvidsjaurs OK 01:54:32 85,00
149 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:55:28 86,28
150 Lars Strömqvist OK Skogshjortarna 01:56:27 87,63
151 Mats Johnsson Centrum OK 01:59:41 92,08
154 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 02:05:47 100,46
155 Olof Svensson OK Skogshjortarna 02:13:52 111,57
157 Johan Blixt Avesta OK 03:01:34 177,11
Henrik Tosteberg Linköpings OK
Adam Fredén Falköpings AIK OK
Jonas Hjert Falköpings AIK OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr