Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:36:01 10,23
2 Alexandra Vejedal IFK Lidingö SOK 00:36:04 10,32
3 Josefine Klintberg OK Ravinen 00:36:05 10,35
4 Fredrika Vångell Linköpings OK 00:36:27 11,05
6 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:26 16,68
8 Frida Emanuelsson OK Pan-Kristianstad 00:42:30 22,47
11 Marie Ohlin OK Linné 00:43:17 23,94
12 Maria Andersson Kamrat och IF KIF 00:43:21 24,07
13 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 00:43:32 24,42
14 Emma Carlsson Skarpnäcks OL 00:43:50 24,98
15 Dora Szerencsi Järla Orientering 00:44:03 25,39
16 Hanna Brus Snättringe SK 00:44:12 25,67
17 Ida Willén Falköpings AIK OK 00:44:56 27,06
18 Karin Lundberg Tullinge SK 00:45:04 27,31
19 Karin Klamfelt Tibro OK 00:45:43 28,54
20 Carin Rosander Finspångs SOK 00:45:49 28,73
21 Jenny Danielsson Sundsvalls OK 00:46:09 29,35
22 Sara Lundsten Sundsvalls OK 00:46:14 29,51
23 Anna Andersson OK Orion 00:46:52 30,71
24 Helen Walfridsson Gävle OK 00:46:57 30,86
24 Julia Edström Sundsvalls OK 00:46:57 30,86
26 Maja Andersson OK Orion 00:47:13 31,37
27 Maja Pettersson Karlskrona SOK 00:47:19 31,56
28 Agnes Söderlund Tormestorps IF 00:47:20 31,59
31 Kristina Carlqvist Snättringe SK 00:47:47 32,44
32 Sofia Lauri Järla Orientering 00:47:55 32,69
33 Linda Eriksson OK Skärmen 00:48:16 33,35
34 Evelina Christoffersson OK Roslagen 00:48:31 33,82
35 Lina Nilsson Ulricehamns OK 00:48:38 34,04
36 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:08 34,99
37 Frida Karlsson Linköpings OK 00:49:24 35,49
38 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 00:49:40 35,99
39 Tove Sund Sundbybergs IK 00:49:55 36,46
41 Josefin Norell Söders-Tyresö 00:50:00 36,62
42 Emma Lindgren Visborgs OK 00:50:07 36,84
43 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:50:11 36,97
43 Marie Dahlin Kovlands IF 00:50:11 36,97
45 Isabelle Sjöberg OK Österåker 00:50:25 37,41
46 Irma Håkansson OK Gränsen 00:50:47 38,10
47 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:51:04 38,63
48 Monica Olsson Uddevalla OK 00:51:06 38,70
49 Annika Carlberg Sundsvalls OK 00:51:16 39,01
50 Åsa Hedberg OK Linné 00:51:17 39,04
50 Linnea Adolfsson Tullinge SK 00:51:17 39,04
53 Stina Sterner Linköpings OK 00:51:35 39,61
54 Linnea Kjell Linköpings OK 00:51:40 39,77
56 Ann-Sofi Karlsson Gävle OK 00:51:49 40,05
57 Katarina Johansson Sundsvalls OK 00:51:51 40,11
59 Ida Sellstedt Selånger SOK 00:52:10 40,71
60 Karin Hedman IFK Lidingö SOK 00:52:25 41,18
61 Emelie Bengtsson Tormestorps IF 00:52:26 41,21
62 Charlotta Mahrs FK Göingarna 00:52:35 41,50
63 Emelie Andersson Hässleholms OK 00:52:53 42,06
65 Veronica Nuija Tjalve IF Norrköping 00:53:26 43,10
66 Johanna Hadmark Tullinge SK 00:53:51 43,89
67 Amanda Karlsson Centrum OK 00:54:08 44,42
68 Ida Johansson Sundsvalls OK 00:54:47 45,65
69 Matilda Stensson Helsingborgs SOK 00:54:48 45,68
70 Karolina Falk OK Roxen 00:54:49 45,71
71 Hanna Falk IF Thor 00:55:13 46,47
72 Anna Berglöv Årsunda IF 00:55:15 46,53
73 Martina Craig OK Ravinen 00:55:36 47,19
74 Liisa Wettemark Sundbybergs IK 00:55:46 47,51
75 Kristine Svensson Falköpings AIK OK 00:55:58 47,88
76 Cecilia Imark Tullinge SK 00:56:04 48,07
77 Frida Stolt Hestra IF 00:57:07 50,05
79 Matilda Jonsson Linköpings OK 00:57:33 50,87
80 Therese Ljungberg OK Skärmen 00:57:37 51,00
81 Sofia Wallin IF Thor 00:57:42 51,15
82 Anette Önerud OK Ravinen 00:57:46 51,28
83 Pernilla Eriksson Gävle OK 00:57:55 51,56
84 Caroline Eriksson Tullinge SK 00:57:56 51,60
85 Johanna Skogum Markbygdens OK 00:58:15 52,19
86 Marie Sigbo Hjärnarps OL 00:58:21 52,38
87 Charlotte Östlund OK Roxen 00:58:24 52,48
89 Maria Wallgren Selånger SOK 00:58:32 52,73
92 Ida Gawell IFK Enskede 00:59:21 54,27
93 Anna Åhlin Helsingborgs SOK 00:59:44 54,99
94 Martina Löfving Tibro OK 01:00:00 55,50
95 Emma Sjöberg Tibro OK 01:00:02 55,56
96 Malin Sundqvist Tullinge SK 01:00:04 55,62
97 Marie Johansson OK Tranan 01:00:06 55,68
98 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 01:00:07 55,72
100 Helene Nyberg OK Kontinent 01:00:34 56,57
103 Anna Johannesson Trollhättans SOK 01:01:15 57,86
103 Ida Åhlin OK Måsen 01:01:15 57,86
105 Anna Johansson Järla Orientering 01:01:17 57,92
106 Maria Hellström Årsunda IF 01:01:42 58,70
107 Karin Skog Skogsluffarnas OK 01:01:45 58,80
108 Anna Furuheim IFK Lidingö SOK 01:01:52 59,02
109 Sofie Redtzer Attunda OK 01:01:53 59,05
110 Cecilia Widén FK Boken 01:02:04 59,40
111 Johanna Cavallin Valbo AIF 01:02:11 59,62
114 Eleonore Bjerstedt Hässleholms OK 01:02:33 60,31
116 Sandra Sörensen OK Kontinent 01:02:42 60,59
117 Johanna Ivares OK Södertörn 01:02:54 60,97
118 Sofia Fransson Motala AIF OL 01:03:00 61,16
119 Katarina Holmgren Skogsluffarnas OK 01:03:01 61,19
119 Anna Freij Lunds OK 01:03:01 61,19
121 Henny Samuelsson Centrum OK 01:03:43 62,51
122 Elin Olovsson OK Linné 01:03:52 62,79
123 Maria Rost Linköpings OK 01:03:54 62,86
124 Jennifer Wendelius IFK Lidingö SOK 01:03:55 62,89
125 Camilla Käck Attunda OK 01:04:02 63,11
126 Julia Nilsson Tjalve IF Norrköping 01:04:04 63,17
127 Maria Lund Stenungsunds OK 01:04:37 64,21
127 Andrea Westerdahl Tullinge SK 01:04:37 64,21
129 Siri Wahlström Malmö OK 01:04:53 64,71
130 Ramona Järnving Attunda OK 01:06:07 67,04
131 Lisa Johannesson Trollhättans SOK 01:06:11 67,17
133 Emelie Sandberg OK Kontinent 01:06:55 68,55
134 Marie Jinnemo Hjärnarps OL 01:07:20 69,34
135 Johanna Samuelson Centrum OK 01:07:48 70,22
136 Linnea Landfors Lustens OK 01:07:54 70,41
137 Kajsa Spetz Ulricehamns OK 01:08:24 71,35
138 Siri Hansen Uddevalla OK 01:09:02 72,55
139 Frida Hildingsson Lunds OK 01:09:30 73,43
140 Linda Eriksson Gävle OK 01:09:41 73,77
141 Wiviann Ottosson Malmö OK 01:09:42 73,80
142 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 01:10:15 74,84
143 Boel Sundberg OK Södertörn 01:10:38 75,57
144 Sofia Hägglund OK Hammaren 01:11:42 77,58
145 Lisa Folino Karlskrona SOK 01:13:16 80,54
149 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad 01:14:46 83,37
150 Linda Jinnemo Hjärnarps OL 01:15:16 84,31
151 Elin Skog IF Thor 01:16:25 86,48
152 Channa Lönne Tullinge SK 01:18:00 89,47
153 Hannah Peterson OK Torfinn 01:18:32 90,48
154 Anna Ålin Sundsvalls OK 01:18:44 90,85
156 Frida Kjellman Lidköpings VSK 01:19:41 92,65
157 Karin Johansson Lidköpings VSK 01:19:54 93,06
158 Kristin Andrée Järla Orientering 01:20:08 93,50
160 Anna Hammar Falköpings AIK OK 01:22:12 97,40
161 Ingrid Söderberg OK Skogsfalken 01:23:28 99,79
162 Alice Olsson Visborgs OK 01:24:17 101,33
163 Stina Backlund Ockelbo OK 01:29:45 111,65
164 Karin Midestad Linköpings OK 01:30:30 113,06
165 Malin Jansson Rånäs OK 01:33:05 117,94
166 Kristina Karlsson Långhundra IF 01:36:35 124,54
167 Evelina Bengtsson OK Tyringe 01:41:50 134,45
168 Filippa Bengtsson OK Tyringe 01:47:49 145,75
169 Malin Ekman Sala OK 01:56:11 161,54
Emilia Nilsson Norbergs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr