Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Runa Fremstad Göteborg-Majorna OK 00:37:54 11,61
4 Elin Vinblad Hagaby GoIF Örebro 00:39:27 14,44
5 Jennie Berglund Sävedalens AIK 00:39:57 15,36
6 Ellen Davidsson Alfta-Ösa OK 00:41:29 18,16
7 Sara Bengtsson Sävedalens AIK 00:42:07 19,32
8 Ida Mattsson Västerbergslagens OL 00:42:29 19,99
9 Amanda Leo IK Hakarpspojkarna 00:42:32 20,08
10 Linnea Martinsson Järla Orientering 00:44:07 22,98
11 Lisa Gustafsson Sävedalens AIK 00:44:42 24,05
15 Ellen Johnsson OK Nackhe 00:46:18 26,98
16 Josephine Regnell Växjö OK 00:46:26 27,22
17 Kristin Jacobson KFUM Örebro OK 00:46:28 27,28
19 Camilla Lundgren Göteborg-Majorna OK 00:47:18 28,81
20 Emma Rosén OK Njudung 00:47:59 30,06
21 Karin Persson Hagaby GoIF Örebro 00:48:02 30,15
21 Susanne Eriksson OK Milan 00:48:02 30,15
23 Lisa Silvemark Dalaportens OL 00:48:24 30,82
24 Camilla Öhman NTNUI 00:48:32 31,06
25 Anna Frantz Kungälvs OK 00:48:56 31,80
26 Kristin Schyberg Växjö OK 00:48:57 31,83
28 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 00:49:22 32,59
29 Sofie Yngström KFUM Örebro OK 00:49:35 32,99
30 Nina Hallor OK Tisaren 00:49:37 33,05
31 Kristin Jansson Västvärmlands OK 00:50:01 33,78
32 Jenny Larsson Sol Tranås 00:50:23 34,45
33 Therese Korkeakoski OK Milan 00:50:25 34,51
34 Ida Sundström OK Renen 00:50:40 34,97
35 Karin Trolin Forsa OK 00:50:48 35,21
37 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 00:50:54 35,40
38 Aino Leijon Avesta OK 00:51:13 35,98
39 Lisa Palm Sävedalens AIK 00:51:20 36,19
40 Jennie Axin Hagaby GoIF Örebro 00:51:22 36,25
41 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 00:51:41 36,83
42 Malin Eriksson IFK Mora OK 00:51:42 36,86
43 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 00:51:58 37,35
44 Sofia Nilsson Umeå OK 00:52:02 37,47
45 Frida Danielsson Vimmerby OK 00:52:08 37,65
46 Maria Bois Leksands OK 00:52:10 37,71
46 Elise Rognsvåg Umeå OK 00:52:10 37,71
46 Sara Rensgard OK Renen 00:52:10 37,71
50 Marika Lindahl OK Milan 00:52:28 38,26
51 Evelin Gustafsson Vittjärvs IK 00:52:44 38,75
52 Elin Wallquist Växjö OK 00:52:54 39,06
53 Caroline Seger Eskilstuna OL 00:53:06 39,42
54 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 00:53:23 39,94
55 Johanna Tholerud Övertorneå IF 00:53:30 40,15
56 Sara Skyttner Ljusdals OK 00:53:33 40,25
57 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 00:54:31 42,01
58 Kajsa Asklöf Axin Hagaby GoIF Örebro 00:54:33 42,08
59 Malin Gustavsson Eksjö SOK 00:54:37 42,20
60 Pernilla Blom Rehns BK 00:54:47 42,50
61 Annika Norling Göteborg-Majorna OK 00:55:29 43,78
62 Malin Rylander Stora Tuna OK 00:55:53 44,52
63 Sanna Rönnlund Umeå OK 00:56:08 44,97
64 Kristin Kensby OK Tyr 00:56:27 45,55
65 Ellinor Klockare OK Tyr 00:56:28 45,58
66 Jenny Källmén OK Tisaren 00:56:46 46,13
68 Mikaela Blom Forsa OK 00:57:23 47,26
69 Stina Skyttner Ljusdals OK 00:57:25 47,32
70 Linnea Östergren Växjö OK 00:57:41 47,81
71 Linda Sterner Strängnäs-Malmby OL 00:57:51 48,11
72 Sara Bergander Eksjö SOK 00:57:54 48,21
73 Kristina Bornedal OK Milan 00:57:56 48,27
74 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:57:59 48,36
75 Johanna Blomberg Göteborg-Majorna OK 00:58:06 48,57
76 Hanna Nyquist IK Uven 00:58:09 48,66
77 Johanna Almséus IFK Hedemora OK 00:58:16 48,88
78 Linda Norén Arvidsjaurs OK 00:58:17 48,91
79 Julia Svärd Oskarströms OK 00:58:43 49,70
80 Stefanie Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:58:45 49,76
81 Minda Langmoen Kungälvs OK 00:59:06 50,40
82 Anna Gunnars IFK Mora OK 00:59:11 50,55
83 Elin Turesson Burseryds IF 00:59:16 50,71
84 Elin Lundkvist OK Tyr 00:59:44 51,56
85 Anna Lundkvist Kils OK 00:59:59 52,02
86 Nadia El-Charif Tolered-Utby Ol-klubb 01:00:10 52,35
87 Emma Almehed Frölunda OL 01:00:11 52,38
88 Sara Johansson Bredaryds SOK 01:00:23 52,75
89 Emma Larsson Sol Tranås 01:00:37 53,18
91 Tove Paavo OK Klemmingen 01:01:11 54,21
92 Therese Huhta OK Måsen 01:01:33 54,89
93 Lovisa Ljung OK Njudung 01:02:25 56,47
94 Elisabet Larsson Sol Tranås 01:02:30 56,62
95 Sara Fjärrnäs OK Bävern 01:02:39 56,90
96 Madelene Rystedt Stora Tuna OK 01:02:45 57,08
97 Mina Coxner Lerums SOK 01:03:06 57,72
98 Sofia Karlsson Bierfeldt Ärla IF 01:05:41 62,45
99 Sofie Westlin OK Måsen 01:05:43 62,51
100 Elin Karlsson Lycksele IF 01:05:58 62,97
101 Linda Wåhlström OK Linné 01:06:41 64,28
102 Matilda Jonsson Forsa OK 01:07:59 66,66
104 Anna Kask Umeå OK 01:08:29 67,57
105 Caroline Lagesson FK Finn 01:09:23 69,22
106 Jenny Vinblad Hagaby GoIF Örebro 01:09:59 70,32
108 Susanne Klockare OK Tyr 01:10:55 72,03
109 Emma Olsson Torsås OK 01:10:58 72,12
110 Emilia Svärm OK Gisle 01:10:59 72,15
111 Hanna Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 01:11:06 72,36
113 Malin Lindberg Forsa OK 01:12:52 75,59
114 Elin Neckén OK Älme 01:12:56 75,72
115 Maria Magnusson KFUM Örebro OK 01:13:18 76,39
119 Sofia Levin Umeå OK 01:14:49 79,16
120 Amanda Nordlöf Dalaportens OL 01:15:01 79,53
121 Johanna Beiron Skattkärrs SOK 01:15:06 79,68
122 Emma Sonesson Stora Tuna OK 01:15:08 79,74
123 Ellinor Johansson OK Skogsstjärnan 01:15:18 80,05
127 Stina Anderjon Växjö OK 01:19:31 87,76
128 Susanne Åqvist Centrum OK 01:19:38 87,98
130 Lisa Dömstedt Dalén OK Letstigen 01:20:15 89,11
131 Sandra Andersson Falkenbergs OK 01:21:26 91,27
132 Emma Brenander SOK Viljan 01:21:39 91,67
133 Therese Ekström Halmstad OK 01:22:21 92,95
134 Elin Folkesson Blom OK Älme 01:22:54 93,96
135 Beatrice Huhta OK Måsen 01:23:30 95,05
136 Jenny Windling Härnösands OK 01:23:40 95,36
137 Madeleine Green Strängnäs-Malmby OL 01:28:06 103,47
138 Alice Sandberg Forsa OK 01:29:28 105,97
139 Kristina Sandberg Forsa OK 01:31:22 109,45
140 Sofia Brenander SOK Viljan 01:31:34 109,82
142 Catarina Cuibe KFUM Örebro OK 01:34:18 114,82
143 Kristina Larsson Göteborg-Majorna OK 01:35:00 116,10
144 Frida Eriksson Lustens OK 01:40:54 126,90
146 Sofia Helmertz Frölunda OL 01:54:03 150,96
Anna Wallin Göteborg-Majorna OK
Joanna Malmkvist Sävedalens AIK
Ida Hyvönen OK Tyr

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr