Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Morten Jarvis Westergård Halden SK 00:44:18 8,72
2 Andreas Höye Fredrikstad SK 00:45:27 10,83
3 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:45:39 11,20
7 Erik Andersson IL Tyrving 00:48:07 15,71
8 Emil Lauri Järla Orientering 00:48:27 16,32
9 Mattias Millinger Järla Orientering 00:50:47 20,59
10 Anders Bennitz OK Renen 00:50:58 20,93
11 Joel Francén Linköpings OK 00:51:38 22,15
13 Axel Mattsson Järla Orientering 00:52:40 24,04
14 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:52:46 24,22
15 Emil Folino Karlskrona SOK 00:52:56 24,53
16 Haakon Ingvaldsen Kamrat och IF KIF 00:53:19 25,23
17 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:53:30 25,57
18 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:53:56 26,36
20 Andreas Axelsson Linköpings OK 00:54:04 26,60
21 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:54:43 27,79
22 Jesper Lund Tullinge SK 00:55:04 28,44
23 Dan Wester Järla Orientering 00:55:10 28,62
24 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:55:12 28,68
25 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 00:55:15 28,77
26 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:55:16 28,80
27 Erik Pettersson OK Linné 00:55:17 28,83
28 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:55:20 28,92
29 Stephen Craig OK Ravinen 00:56:00 30,14
30 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:56:28 31,00
31 Erik Lennartsson SOK Viljan 00:57:16 32,46
32 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:20 32,58
34 Petter Haraldsson Järla Orientering 00:58:01 33,84
36 Måns Sandgren OK Orion 00:58:50 35,33
37 Jefta Langerak Järfälla OK 00:58:54 35,45
38 Anders Lidman OK Renen 00:59:05 35,79
39 Markus Fredlund Tullinge SK 00:59:18 36,19
40 Daniel Gunnarsson OK Orion 00:59:47 37,07
41 Johan Engström OK Orion 01:00:26 38,26
42 Henning Hall Nyköpings OK 01:00:28 38,32
43 David Bejbom Järla Orientering 01:00:51 39,02
45 Nils Nedfors OK Roxen 01:01:12 39,66
46 Isak Eklöv OK Linné 01:01:36 40,40
46 Joakim Byström Järfälla OK 01:01:36 40,40
48 Peder Kock Järla Orientering 01:01:37 40,43
49 Johan Kärrström Tullinge SK 01:01:42 40,58
50 Erik Mattsson Järla Orientering 01:02:19 41,71
51 Joakim Gustafsson Finspångs SOK 01:02:28 41,98
52 Tintin Karlberg Tullinge SK 01:02:33 42,13
53 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:02:49 42,62
54 Björn Pramlid OK Klemmingen 01:02:55 42,81
55 Simon Mellin Sundbybergs IK 01:03:05 43,11
57 Lennart Johansson Nyköpings OK 01:03:40 44,18
58 Martin Fagerlund Sol Tranås 01:04:11 45,13
60 Mikael Andersson Järla Orientering 01:04:34 45,83
61 Johan Gossas Länna IF 01:05:22 47,29
62 Tobias Konradsson Ödeshögs SK 01:05:29 47,50
63 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:06:03 48,54
64 Olof Nilsson Växjö OK 01:06:09 48,73
65 Niclas Lindblom Stigmännen Karlshamns OK 01:06:29 49,34
66 Björn Carlson OK Roxen 01:06:32 49,43
66 Baptiste Girard OK Ravinen 01:06:32 49,43
68 Erik Edén Waxholms OK 01:07:13 50,68
70 John Ling OK Gläntan 01:07:22 50,95
71 Henrik Åberg OK Linné 01:07:34 51,32
72 Joel Andersson Skantze Järla Orientering 01:07:39 51,47
73 Tobias Forsén Tullinge SK 01:07:48 51,75
74 Henric Carlsson Järla Orientering 01:08:01 52,14
75 Jakob Ivarsson Haninge SOK 01:08:02 52,17
76 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:08:03 52,20
77 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 01:08:05 52,26
79 Anton Österblad Karlskrona SOK 01:08:55 53,79
80 Erik Kjellgren NAIS Orienteringsklubb 01:09:19 54,52
81 Andreas Lundsten Vittjärvs IK 01:09:30 54,86
82 Mikael Bogren OK Vivill 01:09:34 54,98
83 Joakim Wigertz Långhundra IF 01:09:47 55,38
85 Robert Sandberg OK Roslagen 01:10:19 56,35
86 Erik Holmberg Jönköpings OK 01:10:44 57,12
87 Andreas Zeijlon OK Hällen 01:10:46 57,18
88 Filip Jounot Tjalve IF Norrköping 01:10:52 57,36
89 Andreas Conradsson Ödeshögs SK 01:10:57 57,51
90 Mattias Jonsson Nybro OK 01:10:59 57,57
91 Marcus Åhlén Falkenbergs OK 01:11:10 57,91
92 Magnus Glännefors Tullinge SK 01:11:14 58,03
92 Fredric Gustafsson Jönköpings OK 01:11:14 58,03
94 Olof Persson Svaide Roma SOK 01:11:23 58,31
95 Andreas Kristersson Arvidsjaurs OK 01:11:28 58,46
96 Fredrik Forsberg Tullinge SK 01:11:32 58,58
97 Thorbjörn Ekström Uddevalla OK 01:12:38 60,59
99 Anton Gumaelius Waxholms OK 01:12:57 61,17
100 Thomas Furuheim IFK Lidingö SOK 01:13:04 61,39
101 Daniel Bengtsson Tullinge SK 01:13:27 62,09
101 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 01:13:27 62,09
103 Jakob Emander Stigmännen Karlshamns OK 01:13:41 62,52
104 Hannes Kock Rehns BK 01:14:37 64,23
105 Jakob Vall Vittjärvs IK 01:15:01 64,96
106 Jonas Kärrström Tullinge SK 01:15:03 65,02
107 Johan Bergman OK Renen 01:15:10 65,23
108 Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:15:19 65,51
109 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:15:23 65,63
112 Oscar Sturk Waxholms OK 01:16:38 67,92
113 Linus Svärm OK Gisle 01:16:59 68,56
114 Magnus Johansson Waxholms OK 01:17:08 68,83
115 Tobias Johansson Åmåls OK 01:17:14 69,02
116 Måns Widemark Tjalve IF Norrköping 01:17:16 69,08
117 Albin Andersson Falkenbergs OK 01:17:23 69,29
119 Joel Bohman Rånäs OK 01:17:53 70,21
120 Oliver Petersen Söders-Tyresö 01:18:52 72,01
121 Niklas Wansölin OK Ravinen 01:19:54 73,90
122 Joel Pettersson Tullinge SK 01:20:16 74,57
123 Tobias Edström OK Gisle 01:20:18 74,63
124 Erik Strid Österfärnebo IF 01:20:20 74,69
125 Andreas Frisk Vaggeryds SOK 01:20:29 74,97
125 Robin Eriksson OK Roslagen 01:20:29 74,97
127 Anton Bergström Nyköpings OK 01:20:46 75,48
128 Johan Hagström Falkenbergs OK 01:20:48 75,54
130 Åke Larsson Stigmännen Karlshamns OK 01:21:23 76,61
132 Magnus Karlsson Centrum OK 01:21:40 77,13
133 Anders Granberg OK Klemmingen 01:21:50 77,44
135 Anders Johansson Uddevalla OK 01:21:52 77,50
136 Fredrik Sörqvist Sigtuna OK 01:22:14 78,17
137 Jens Åkerman Gävle OK 01:22:22 78,41
139 Henrik Wåhlström OK Linné 01:23:45 80,95
141 Erik Andersson Stigmännen Karlshamns OK 01:24:07 81,62
142 Viktor Strid Österfärnebo IF 01:24:16 81,89
143 Anders Olsson Uddevalla OK 01:24:39 82,59
144 Johan Filipsson Markaryds FK 01:24:41 82,65
145 Magnus Blomberg Piteå IF 01:25:13 83,63
146 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 01:26:05 85,22
147 Mattias Josefsson Tjalve IF Norrköping 01:26:21 85,71
148 Ola Johansson OK Gisle 01:26:37 86,19
149 Oskar Eklund Målilla OK 01:27:39 88,09
150 Johan Eriksson Tierps SOK 01:27:52 88,48
151 David Holmqvist OK Ödmården 01:28:12 89,09
152 William Erlandsson OK Österåker 01:28:49 90,22
153 Simon Nyberg NAIS Orienteringsklubb 01:29:00 90,56
154 Arvid Rudberg Gamleby OK 01:29:44 91,90
155 Tobias Andersson OK Österåker 01:29:58 92,33
156 Robin Offermo Valbo AIF 01:30:07 92,60
157 Emil Gunnarsson Eksjö SOK 01:30:17 92,91
161 Andreas Johnsson Bredaryds SOK 01:30:52 93,97
162 Anton Daniels Attunda OK 01:31:38 95,38
163 Johnny Andersson Målilla OK 01:31:43 95,53
165 Emil Tallhage Centrum OK 01:32:41 97,30
166 Gustav Karlsson Katrineholms OK 01:33:26 98,67
167 Oskar Nilsson OK Stigen 01:33:53 99,50
168 Linus Karlsson Målilla OK 01:34:09 99,98
169 Aleksander Samuelsson OK 64 Torpa 01:34:42 100,99
171 Mattias Prick Uddevalla OK 01:35:47 102,97
172 Simon Rolander IF Hallby SOK 01:36:55 105,05
173 Jens Uddén Ljungskile FK 01:37:04 105,32
176 Mårten Holmström OK Österåker 01:39:19 109,44
177 Alexander Lindblom Stigmännen Karlshamns OK 01:39:30 109,78
178 Daniel Kristersson Arvidsjaurs OK 01:41:10 112,83
179 Johan Kjellander Motala AIF OL 01:41:44 113,87
180 Martin Strömgren OK Linné 01:41:55 114,20
181 Johan Allard Linköpings OK 01:43:00 116,19
182 Johan Larsson Länna IF 01:43:21 116,83
183 Johnny Rahlén OK Ravinen 01:46:36 122,78
185 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:47:33 124,52
186 Robert Larsson Gamleby OK 01:47:37 124,64
187 Karl Rundberg FK Friskus-Varberg 01:49:44 128,51
188 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 01:50:39 130,19
189 Fredrik Wessmark Haninge SOK 01:52:14 133,09
190 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:56:18 140,53
192 Adrian Axemo Hultsfreds OK 01:59:03 145,57
194 Johan Liljebjörn Nybro OK 02:00:28 148,16
195 Robert Hagström Eskilstuna OL 02:00:49 148,80
196 Jesper Tibell Långhundra IF 02:02:43 152,28
197 Emil Håsteen Rånäs OK 02:03:06 152,98
199 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 02:05:58 158,23
200 Timo Kononen OK Gisle 02:09:01 163,81
201 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 02:23:55 191,09
Per-Erik Fredberg OK Rodhen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF