Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Søren Schwartz IFK Göteborg 00:41:36 11,27
3 Fredrik Edén IFK Göteborg 00:42:13 12,51
4 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:42:26 12,95
5 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:43:57 16,00
8 Jesper Sjögren Hestra IF 00:46:52 21,86
16 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:48:47 25,72
21 Markus Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:43 29,60
22 Johan Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:51:04 30,31
26 Per Aspegren OK Kontinent 00:52:05 32,35
29 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 00:53:59 36,17
30 Tobias Lindell OK Alehof 00:54:05 36,37
32 Erik Almséus IFK Hedemora OK 00:54:13 36,64
33 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:54:14 36,67
36 Jonathan Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:55:03 38,32
37 Viktor Funcke Norbergs OK 00:55:12 38,62
38 Mathias Wilhelmsson Stora Tuna OK 00:55:16 38,75
39 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:54 40,03
42 Andreas Davidsson Alfta-Ösa OK 00:56:23 41,00
43 Anders Trolin Forsa OK 00:56:29 41,20
44 Anton Hemlin IK Uven 00:56:42 41,63
45 Arvid Johnson Degerfors OK 00:56:57 42,14
46 Johan Halvarsson Östersunds OK 00:56:58 42,17
47 Jon Åkesson Forsa OK 00:57:06 42,44
48 Per Gustafsson Hjärnarps OL 00:57:31 43,28
50 Simon Sanderi Hagaby GoIF Örebro 00:57:47 43,81
51 Mikael Axin Hagaby GoIF Örebro 00:57:56 44,11
52 Henrik Sandén IFK Lidingö SOK 00:58:25 45,09
53 Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK 00:58:46 45,79
53 Jonathan Gunnarsson Malmö OK 00:58:46 45,79
55 Tobias Rehnholm Falköpings AIK OK 00:59:34 47,40
56 Jonas Enarsson Lunds OK 00:59:49 47,90
57 Tobias Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:59:54 48,07
58 Andreas Maxén Timrå SOK 00:59:56 48,14
59 Jens Nyström IF Hagen 01:00:03 48,37
60 Henrik Wickström Arboga OK 01:00:11 48,64
61 Fredrik Zetterberg Eriksson OK Djerf 01:00:17 48,84
62 Johan Blick OK Alehof 01:00:28 49,21
63 Niklas Fries Umeå OK 01:00:31 49,31
64 Johan Aspegren OK Kontinent 01:00:35 49,44
65 Henrik Trolin Forsa OK 01:00:38 49,54
67 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 01:00:50 49,95
68 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 01:01:06 50,48
69 Johan Gustafsson OK Tyr 01:01:09 50,58
70 Magnus Fries Umeå OK 01:01:18 50,88
71 Emil Westesson OK Kontinent 01:01:27 51,19
75 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 01:02:31 53,33
76 Simon Yngve OK Kontinent 01:02:32 53,36
77 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 01:02:38 53,56
79 Johan Fries Göteborg-Majorna OK 01:02:42 53,70
80 Erik Lärfars Stora Tuna OK 01:02:43 53,73
81 Henrik Fröjd Rehns BK 01:02:45 53,80
83 Mattias Killander Hästveda OK 01:02:57 54,20
86 Erik Haglund OK Djerf 01:03:19 54,94
87 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 01:03:41 55,68
88 Mikael Andersson IK Gandvik 01:03:46 55,84
89 Daniel Andersson IK Gandvik 01:03:52 56,04
90 Jonas Åkerdahl Sundsvalls OK 01:04:02 56,38
91 Jonas Hemlin IK Uven 01:04:20 56,98
92 Albert Johannesson Göteborg-Majorna OK 01:04:21 57,02
94 Magnus Jönsson OK Kontinent 01:04:52 58,06
95 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 01:05:05 58,49
98 Linus Falk Ulricehamns OK 01:05:40 59,66
99 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:05:50 60,00
100 Robin Westesson OK Kontinent 01:05:59 60,30
101 Andreas Wannberg IK Omega 01:06:20 61,00
102 Michael Wickström Arboga OK 01:06:25 61,17
105 Erik Persson Markbygdens OK 01:06:41 61,71
106 Fredrik Ståhl Hjärnarps OL 01:07:14 62,81
107 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 01:07:31 63,38
108 Anders Sjöbom Njurunda OK 01:07:35 63,52
110 Joel Udd Markbygdens OK 01:07:58 64,29
111 Oscar Svalin OK Alehof 01:08:12 64,76
112 David Djurbäck Sävedalens AIK 01:08:28 65,29
113 Albert Johansson Lunds OK 01:08:40 65,70
114 Svante Persson Söderhamns OK 01:08:41 65,73
115 Johan Korsman Umeå OK 01:08:44 65,83
117 Erik Nordqvist Hässleholms OK 01:08:55 66,20
118 Fredrik Berntsson Skåneslättens OL 01:09:12 66,77
121 Johan Gunnars IFK Mora OK 01:09:44 67,84
122 Bertil Carlson IFK Hedemora OK 01:09:46 67,91
123 Robert Broström OK Hedströmmen 01:09:48 67,97
124 Andreas Allerhed IFK Mora OK 01:10:33 69,48
125 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 01:10:34 69,52
126 Erik Andersson IK Gandvik 01:10:43 69,82
127 Jonas Gabrielsson Västvärmlands OK 01:10:54 70,19
128 Henrik Lidhage IK Ymer 01:11:05 70,56
129 Edwin Carlson IFK Hedemora OK 01:11:07 70,62
130 Filip Andersson Markbygdens OK 01:11:27 71,29
131 Jens Öström OK Tyr 01:11:31 71,43
132 David Eriksson Hagaby GoIF Örebro 01:11:32 71,46
133 Filip Söderlund OK Milan 01:11:41 71,76
134 Kristian Porath Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:17 72,97
135 Fredrik Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:12:18 73,00
139 Erik Simonsson IK Stern 01:14:00 76,42
140 Karl Utterback Malmö OK 01:14:02 76,49
141 Niklas Helmertz Frölunda OL 01:14:04 76,55
142 Johan Larsson Lustens OK 01:14:19 77,06
143 Olof Blomberg Göteborg-Majorna OK 01:14:23 77,19
144 Daniel Härström Falköpings AIK OK 01:15:00 78,43
145 Emanuel Strid OK Torfinn 01:15:18 79,03
146 Per Genvad Göteborg-Majorna OK 01:15:44 79,91
147 Johan Spång IFK Hedemora OK 01:15:55 80,27
148 Björn Markfjärd Avesta OK 01:16:37 81,68
149 Rasmus Westlund OK Tyr 01:16:52 82,18
151 Joel Andersson IK Gandvik 01:17:17 83,02
152 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 01:17:50 84,13
153 David André Göteborg-Majorna OK 01:17:59 84,43
154 Samuel Yngve OK Kontinent 01:18:19 85,10
155 Elias Haglund OK Djerf 01:18:48 86,07
156 Love Berzell OK Ravinen 01:18:54 86,27
157 Erik Skaar Ryda SK 01:18:56 86,34
158 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 01:19:11 86,84
159 Markus Lindberg OK Skogshjortarna 01:19:16 87,01
160 Victor Jensen OK Kontinent 01:19:45 87,98
161 Mattias Andersson IK Gandvik 01:19:51 88,18
162 Karl-Johan Norling Göteborg-Majorna OK 01:20:33 89,59
163 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:20:35 89,66
164 Kalle Larsson Forsa OK 01:20:43 89,93
166 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:21:33 91,60
167 Pontus Johansson OK Kullingshof 01:22:12 92,91
169 Martin Svärd OK Tylöskog 01:25:36 99,74
171 Pierre Nyquist IK Uven 01:26:08 100,82
172 Jonatan Bylars Forsa OK 01:26:54 102,36
173 Robin Olsson Avesta OK 01:26:58 102,49
174 Daniel Nilsson Hästveda OK 01:27:30 103,57
175 Markus Svensson Filipstads OK 01:27:58 104,50
176 Gabriel Domert Härnösands OK 01:28:21 105,27
179 Anton Pettersson Tibro OK 01:30:23 109,36
180 Lucas Oskarsson Laxå OK 01:30:25 109,43
181 Niclas Westerberg IF Hagen 01:31:59 112,58
182 Jesper Söderlund Avesta OK 01:32:34 113,75
183 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 01:33:06 114,83
184 Erik Gödecke OK Tylöskog 01:33:09 114,93
185 Elias Gabrielsson Västvärmlands OK 01:34:29 117,61
186 William Hollowell OK Tyr 01:36:33 121,76
188 Markus Paulsson OK Kompassen 01:38:09 124,98
189 Fredrik Grann Arboga OK 01:41:44 132,18
191 Tobias Österlund IK Ymer 01:43:27 135,64
192 Andreas Österlund IK Ymer 01:43:50 136,41
194 Stefan Nilsson Lunds OK 01:48:35 145,96
196 Dan Landgren OK Räven 01:50:25 149,64
197 Simon Wallman OK Kullingshof 01:56:02 160,94
198 David Stadig SK Trim/Virsbo 01:56:22 161,61
200 Niklas Olsson IFK Mora OK 02:05:15 179,47
Bjarne Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb
Robert Håkman Grann Arboga OK
Tobias Beckius OK Tyr
Niklas Skyttner Ljusdals OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF