Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Lena Turesson OK Renen 00:29:28 7,48
3 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:30:56 10,73
4 Lisa Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:32:14 13,60
5 Annika Westh Mullsjö SOK 00:32:22 13,90
6 Susanne Biörs OK Tranan 00:32:32 14,27
7 Frida Palm FK Boken 00:32:56 15,15
10 Sofie Bergendahl IF Thor 00:33:58 17,44
11 Anna Karin Olm IF Thor 00:34:00 17,51
12 Jenny Erlandsson Sundsvalls OK 00:35:29 20,80
13 Maria Krafft Helgesson Hestra IF 00:35:41 21,24
14 Therese Dahlström OK Alehof 00:35:55 21,76
15 Linda Larsson Karlskrona SOK 00:36:05 22,13
16 Johanna Sundström Hestra IF 00:36:16 22,53
17 Anna Lövgärd OK Alehof 00:36:17 22,57
19 Jenny Håkansson OK Orion 00:37:32 25,34
20 Anna Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:37:57 26,26
21 Annica Clevnert Leire Göteborg-Majorna OK 00:38:00 26,37
22 Linda Ingemarsson Karlskrona SOK 00:38:10 26,74
23 Lisa Elmerfjord Lunds OK 00:38:14 26,89
25 Elin Svensson Sundsvalls OK 00:38:21 27,14
27 Anna Berlin Kungälvs OK 00:38:24 27,25
28 Annika Bengtsson OK Alehof 00:39:13 29,06
29 Monika Westerlund OK Nolaskogsarna 00:39:46 30,28
30 Marianne Gustafsson IF Thor 00:39:55 30,61
31 Katrin Skepp Sävedalens AIK 00:40:05 30,98
33 Monica Sjöberg OK Branten 00:40:44 32,42
34 Erika Jedar OK Tor 00:40:57 32,90
35 Ulrika Karlsson OK Landehof 00:41:11 33,42
36 Kristina Nordlander Sundsvalls OK 00:41:17 33,64
37 Camilla Selin FK Göingarna 00:41:45 34,67
38 Karin Larsson Sundsvalls OK 00:41:46 34,71
39 Pernilla Svedin Långhundra IF 00:41:48 34,78
40 Cathrine Davidson Göteborg-Majorna OK 00:41:50 34,85
41 Anna Jansson OK Djerf 00:42:18 35,89
42 Sofia Krafft Länna IF 00:42:28 36,26
44 Anna Curtius Järla Orientering 00:43:18 38,10
45 Malin Leijon Härlövs IF 00:43:21 38,21
45 Kristina Hellström Åmåls OK 00:43:21 38,21
47 Anna Uller Kils OK 00:43:24 38,32
48 Annette Roos OK Linné 00:43:45 39,10
49 Åsa Blomster IF Thor 00:43:47 39,17
50 Linda Ståhl Ulricehamns OK 00:44:13 40,13
51 Anna Löwegren Katrineholms OK 00:44:22 40,46
52 Lotta Rosén Göteborg-Majorna OK 00:44:26 40,61
53 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 00:44:27 40,65
54 Annika Grönlund OK Nolaskogsarna 00:44:48 41,42
55 Jenny Johansson IFK Göteborg 00:44:59 41,83
57 Agnes Pettersson Sävedalens AIK 00:45:29 42,93
59 Martina Stigsson Trollhättans SOK 00:45:47 43,60
60 Cecilia Flakberg IFK Göteborg 00:45:56 43,93
61 Karin Kullman OK Alehof 00:46:00 44,08
62 Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:46:06 44,30
63 Cecilia Jonsson OK Tor 00:46:20 44,82
64 Carin Magnusson OK Tor 00:46:22 44,89
65 Gunilla Fredman OK Skogshjortarna 00:46:24 44,96
66 Lena Westerlund OK Djerf 00:46:28 45,11
67 Kristina Andersson Karlskrona SOK 00:46:32 45,26
68 Karin Lindell IF Thor 00:46:33 45,30
69 Catarina Harden FK Boken 00:46:45 45,74
71 Åsa Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:34 47,55
72 Kajsa Benatti Skåneslättens OL 00:47:46 47,99
73 Katarina Enbom Vänersborgs SK 00:47:57 48,40
74 Annelie Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:48:04 48,65
77 Eva Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:43 50,09
78 Marie Lindblad OK Djerf 00:48:54 50,50
79 Maria Helmersson Hässleholms OK 00:49:03 50,83
80 Helena Hjertberg IK Ymer 00:49:12 51,16
81 Kristina Berlin Karlskrona SOK 00:49:13 51,20
82 Annica Berglund Ulricehamns OK 00:49:22 51,53
83 Sofia Gustafsson Trollhättans SOK 00:49:50 52,56
84 Ann-Sofi Hermansson Kungälvs OK 00:49:53 52,68
86 Maria Asp IFK Göteborg 00:50:08 53,23
87 Linda Danielsson Lerums SOK 00:50:09 53,27
88 Sandra Hansson Frölunda OL 00:50:10 53,30
89 Maria Larsson Degerfors OK 00:50:37 54,30
90 Erika Björck Hässleholms OK 00:50:43 54,52
92 Karolina Andersson Länna IF 00:51:18 55,81
93 Lena Andersson Sundsvalls OK 00:51:21 55,92
95 Jessica Holst Hjobygdens OK 00:51:32 56,33
96 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 00:52:05 57,55
97 Åsa Kruys IF Thor 00:52:15 57,91
98 Johanna Hallqvist Ulricehamns OK 00:52:16 57,95
99 Marie Nilsson Härlövs IF 00:52:26 58,32
100 Sofia Östensson OK Tranan 00:52:45 59,02
102 Jenny Vinblad Lunds OK 00:53:45 61,23
103 Sofia Lindén Selånger SOK 00:54:18 62,45
106 Agneta Emilsson OK Skogsfalken 00:56:33 67,43
107 Jennica Senneberg Malmö OK 00:57:30 69,54
108 Eva Hall OK Tor 00:58:17 71,27
109 Josefina Berglund FK Boken 00:58:53 72,60
110 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 00:59:43 74,44
111 Anna Rönnborg IK Uven 01:00:02 75,14
112 Fredrika Eriksson Ryda SK 01:00:05 75,25
113 Tove Eneljung IFK Göteborg 01:00:13 75,55
115 Hanna Hansson Frosta OK 01:00:55 77,10
116 Pernilla Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:01 77,32
117 Lena Andersson Trollhättans SOK 01:01:30 78,39
119 Vera Koncz Kungälvs OK 01:01:50 79,13
120 Sigrid Vemdal Mullsjö SOK 01:02:33 80,71
121 Katarina Ankarling Strängnäs-Malmby OL 01:03:13 82,19
124 Ann-Chatrin Holmberg Ulricehamns OK 01:07:22 91,38
125 Mie Östling Kungälvs OK 01:08:21 93,55
126 Monica Eriksson Länna IF 01:08:23 93,63
127 Jenny Källman OK Hällen 01:08:40 94,26
128 Inga-Lill Sjöquist Södra Skåningarnas Skytte o IF 01:09:33 96,21
129 Josefin Barck Sundsvalls OK 01:09:59 97,17
130 Lotta Ekberg Örkelljunga FK 01:10:28 98,24
131 Karin Kullander Sävedalens AIK 01:11:15 99,97
132 Eva Agius OK Linné 01:17:56 114,77
Malin Christiansson Uddevalla OK
Jenny Arvidsson Brattås CK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr