Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Johnsson IFK Lidingö SOK 00:35:10 18,82
2 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 00:36:02 21,07
3 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:36:43 22,84
4 Robert Wallsten Tullinge SK 00:38:24 27,20
5 Tom Quayle OK Nolaskogsarna 00:38:45 28,11
7 Jonas Hälldal Skogslöparna 00:40:26 32,48
8 Lars Magnusson OK Linné 00:40:30 32,65
9 Magnus Arvidsson Brattås CK 00:40:39 33,04
10 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:40:48 33,43
11 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:40:52 33,60
13 Jan Kalander KFUM Örebro OK 00:41:10 34,38
14 Björn Lundquist OK Ravinen 00:41:12 34,47
15 Dan Larsson OK Tisaren 00:41:46 35,93
16 Tord Hultberg SOK Viljan 00:42:07 36,84
17 Joakim Backlund Täby OK 00:42:16 37,23
18 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:42:21 37,45
18 Fredrik Sone Attunda OK 00:42:21 37,45
20 Fredrik Persson Halmstad OK 00:42:28 37,75
23 Tony Lövdahl SOK Viljan 00:42:47 38,57
24 Lars-Erik Hasler Surahammars SOK 00:43:24 40,17
25 Henrik Roos OK Linné 00:43:28 40,34
26 Mathias Danielsson OK Hammaren 00:43:32 40,52
27 Ulf Johansson OK Gisle 00:43:45 41,08
29 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:44:16 42,42
30 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:33 43,15
31 Peter Woxlin Skogslöparna 00:44:34 43,20
32 Hans Fransson OK Njudung 00:45:07 44,62
33 Tomas Albinsson OK Österåker 00:45:16 45,01
34 Stefan Eriksson Surahammars SOK 00:45:33 45,75
36 Henrik Nord KFUM Örebro OK 00:45:37 45,92
36 Mikael Gummesson Nybro OK 00:45:37 45,92
38 Magnus Hansson OK Löftan 00:45:45 46,26
39 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:45:51 46,52
40 Linus Norrbom Attunda OK 00:46:03 47,04
43 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:46:53 49,20
44 Jon Engkvist Ronneby OK 00:46:54 49,25
45 Fredrik Lindell IF Thor 00:47:10 49,94
46 Ulf Persson IFK Enskede 00:47:22 50,46
47 Claes Klarin Surahammars SOK 00:47:34 50,98
48 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 00:47:36 51,06
49 Mattias Persson Skogslöparna 00:47:44 51,41
50 Stefan Graad IF Rigor 00:47:53 51,80
51 Eric Jaremalm Täby OK 00:48:01 52,14
53 Roger Lindén Attunda OK 00:48:19 52,92
54 Mattias Eklund Ockelbo OK 00:48:51 54,30
55 Andreas Wikström Uddevalla OK 00:48:59 54,65
56 Per Håstlund Almby IK 00:49:10 55,12
57 Daniel Persson Torsås OK 00:50:00 57,29
58 Christoffer Norrman Attunda OK 00:50:10 57,72
62 Ulrik Ivers Attunda OK 00:51:52 62,13
63 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:52:00 62,47
64 Thomas Johansson Gamleby OK 00:52:01 62,52
65 Mandus Engman IFK Lidingö SOK 00:52:13 63,03
67 Per Wall OK Södertörn 00:52:34 63,94
68 Andreas Fredriksson Attunda OK 00:52:49 64,59
69 Mathias Hansson SOK Viljan 00:53:18 65,84
70 Johan Westerbergh Rasbo IK 00:53:34 66,53
71 Gunnar Åhlén Rånäs OK 00:53:40 66,79
72 Jonas Eriksson Länna IF 00:53:44 66,97
73 Nic Kruys IF Thor 00:53:53 67,36
74 Henrik Trofast Tullinge SK 00:54:03 67,79
75 Mattias Stockheden OK Gränsen 00:54:18 68,44
76 Martin Terry IFK Lidingö SOK 00:54:25 68,74
77 Stefan Gunnarsson OK Lindéna 00:54:52 69,91
78 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:55:08 70,60
78 Patric De Boussard IFK Enskede 00:55:08 70,60
80 Daniel Bernhed Rånäs OK 00:55:23 71,25
82 Martin Svensson IF Rigor 00:55:54 72,59
83 Richard Olovsson Gamleby OK 00:56:22 73,80
84 Christer Öberg Gamleby OK 00:56:25 73,93
85 Christopher Lindqvist IFK Enskede 00:56:42 74,66
87 Martin Juhlin Västerås SOK 00:56:58 75,35
88 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 00:57:12 75,96
90 Niclas Hörnquist Anderstorps OK 00:58:02 78,12
91 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 00:58:50 80,19
92 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:58:53 80,32
93 Martin Persson KFUM Örebro OK 00:59:13 81,19
94 Håkan Lindström Ronneby OK 00:59:14 81,23
95 Mattias Brandt Hällefors OK 00:59:18 81,40
96 Magnus Pettersson SOK Viljan 00:59:24 81,66
97 Martin Johansson Halmstad OK 00:59:36 82,18
98 Mikael Holmström Täby OK 00:59:55 83,00
99 Henrik Klasson OK Gisle 01:00:14 83,82
100 Tomas Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:00:27 84,38
101 Tomas Pleiner Täby OK 01:00:58 85,72
102 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 01:01:18 86,59
103 Magnus Andersson Sundbybergs IK 01:01:24 86,85
104 Magnus Olsson Torsås OK 01:02:28 89,61
105 Per Göthsson Täby OK 01:02:30 89,70
106 Mattias Andersson Kalmar OK 01:03:04 91,17
107 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 01:03:16 91,69
108 Olle Nyström Brattås CK 01:03:24 92,03
109 Mathias Tärnlund OK Linné 01:03:34 92,47
110 Emil Erdelius IF Rigor 01:03:36 92,55
111 Daniel Björnberg Västerås SOK 01:03:57 93,46
112 Joakim Stenvall Östersunds OK 01:04:47 95,62
113 Jonas Blomberg Segersta OK 01:04:57 96,05
114 Jonas Håkansson Eksjö SOK 01:05:08 96,53
115 Hans Larsson Eds SK 01:05:12 96,70
116 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 01:05:25 97,26
117 Mikael Nilsson Skogslöparna 01:06:12 99,30
118 Johan Granfors IF Rigor 01:06:31 100,12
120 Anders Eklund Svaide Roma SOK 01:06:58 101,28
121 Johan Axelsson OK Älme 01:07:02 101,46
122 Mikael Hallendal IFK Enskede 01:07:03 101,50
123 Per Arne Johansson OK Gisle 01:07:05 101,59
124 Jonas Andersson IF Thor 01:07:25 102,45
125 Johan Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:07:53 103,66
126 Nils Flemström OK Linné 01:08:11 104,44
127 Stefan Lundell Ljungskile FK 01:08:25 105,04
128 Johan Swartz OK Orion 01:08:26 105,09
129 Fredrik Jonsson Attunda OK 01:08:34 105,43
130 Henrik Bladh Tullinge SK 01:09:14 107,16
131 David Floberg Årsunda IF 01:09:41 108,33
132 Lars Wallin OK Hammaren 01:10:41 110,92
133 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:11:22 112,69
134 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 01:11:54 114,08
135 Anders Galin Surahammars SOK 01:12:41 116,11
136 Henrik Hallin Surahammars SOK 01:13:33 118,36
137 Henrik Askroth KFUM Örebro OK 01:14:29 120,78
138 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 01:14:40 121,25
139 Magnus Emilsson OK Skogsfalken 01:15:20 122,98
140 Anders Wikner OK Österåker 01:15:25 123,20
141 Magnus Käck Attunda OK 01:16:43 126,57
142 Fredrik Evertsson Lessebo OK 01:17:06 127,56
143 Håkan Gustavsson IK Vista 01:17:09 127,69
144 Niklas Eriksen Almby IK 01:17:46 129,29
145 Torgny Näslund Skogslöparna 01:18:41 131,67
147 Johan Ericson Fagersta OK 01:19:31 133,83
148 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 01:20:04 135,25
149 Jonny Lindén Växjö OK 01:20:06 135,34
150 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 01:20:07 135,38
151 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 01:20:55 137,46
153 Johan Edström Bottnaryds IF 01:23:08 143,21
154 Erik Lindén Järfälla OK 01:23:32 144,24
155 Jonas Hellström Attunda OK 01:24:08 145,80
157 Mats Eliasson FK Friskus-Varberg 01:28:37 157,43
158 Mats Warvelin Långhundra IF 01:30:26 162,14
159 Fredrik Malm KFUM Örebro OK 01:30:59 163,56
161 Christer Lind OK Lindéna 01:33:04 168,97
162 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 01:36:32 177,96
163 Erik Jonsson Långhundra IF 01:41:13 190,10
164 Fredrik Norén OK Lindéna 01:44:18 198,10
165 Magnus Holmström Skogsluffarnas OK 01:52:04 218,24

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF