Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H40 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tobias Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:38:17 16,31
2 Martin Larsson IFK Göteborg 00:38:36 17,04
3 Johan G Hördegårdh IFK Göteborg 00:39:06 18,20
4 Jörgen Olsson OK Pan-Kristianstad 00:39:10 18,35
5 Niklas Aldin Stora Tuna OK 00:40:02 20,36
6 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 00:41:02 22,68
7 Jonas Gustafsson Trollhättans SOK 00:41:22 23,45
8 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 00:41:54 24,69
9 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:42:09 25,26
10 Fredrik Bartholdsson Mölndal Outdoor IF 00:42:42 26,54
11 Carl Johan Arevång OK Måsen 00:43:49 29,13
13 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:44:10 29,94
14 Richard Brankell Göteborg-Majorna OK 00:44:12 30,01
16 Melker Pettersson OK Renen 00:44:40 31,09
17 Tommy Jonsson Sävedalens AIK 00:45:48 33,72
18 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:45:51 33,84
20 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:46:13 34,69
21 Fredrik Östberg Stora Tuna OK 00:46:14 34,72
22 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:46:43 35,84
23 Christian Eriksson Linköpings OK 00:46:46 35,96
24 Mattias Grahn Göteborgs SK 00:47:22 37,35
25 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:47:25 37,46
26 Magnus Dahlin IK Gandvik 00:48:04 38,97
27 Anders Erlandsson Sundsvalls OK 00:48:21 39,63
28 Arvid Rinaldo OK Tor 00:48:26 39,82
29 Johan Sander Skåneslättens OL 00:48:41 40,40
30 Magnus Färdig Nyköpings OK 00:48:45 40,55
31 Fredrik Nordström OK Älgen 00:49:03 41,25
32 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:49:17 41,79
33 Jonas Olsson OK Roxen 00:49:19 41,87
34 Hans Eriksson Lima IF 00:49:34 42,45
35 Marcus Hansson Frölunda OL 00:49:37 42,56
36 Fredrik Ekström OK Tyr 00:49:55 43,26
37 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 00:50:01 43,49
39 Krister Åkärbjär IFK Mora OK 00:50:27 44,49
40 Magnus Öhling OK Tor 00:50:52 45,46
41 Anders Lundell Göteborg-Majorna OK 00:50:58 45,69
42 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:51:11 46,19
43 Pontus Johnsson Matteus SI 00:51:12 46,23
44 Mathias Björklund OK Tyr 00:51:29 46,89
45 Erik Tholén OK Skogshjortarna 00:51:38 47,23
46 Fredrik Ståhl Ulricehamns OK 00:51:49 47,66
47 Martin Holmberg Bergnäsets AIK 00:52:01 48,12
48 Tobias Holmqvist Sjövalla FK 00:52:13 48,58
49 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 00:52:22 48,93
50 Andreas Olsson OK Linné 00:52:25 49,05
51 Stefan Rosén Hästveda OK 00:52:33 49,36
52 Jörgen Ingvarsson OK Renen 00:52:40 49,63
53 Stefan Johansson Kungälvs OK 00:52:53 50,13
54 Micael Stamm OK Klemmingen 00:52:54 50,17
55 Henrik Lundgren Sundsvalls OK 00:52:57 50,28
56 Stefan Dahl OK Alehof 00:53:07 50,67
58 Peter Carlman Västvärmlands OK 00:53:18 51,09
59 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 00:53:32 51,63
60 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:53:46 52,17
61 Martin Hjertberg Hestra IF 00:54:07 52,99
62 Mattias Nilsson Björkfors GOIF 00:54:19 53,45
63 Jörgen Jonsson OK Tor 00:54:20 53,49
64 Royne Myrman Nyköpings OK 00:54:21 53,53
65 Anders Pelander OK Djerf 00:54:26 53,72
66 Pär Svensson I 15 IF 00:54:31 53,91
67 Roland Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:54:47 54,53
68 Christian Andersson OK Tranan 00:54:48 54,57
69 Fredrik Nordlander Sundsvalls OK 00:55:02 55,11
70 Fredrik Hällsten Stora Tuna OK 00:55:13 55,53
71 Tobias Grimmergård Bredareds IF 00:55:14 55,57
72 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 00:55:20 55,80
73 Henrik Ehrin IFK Hedemora OK 00:55:25 56,00
74 Örjan Sandell OK Roxen 00:55:27 56,07
75 Håkan Karlsson OK Tor 00:55:31 56,23
76 Jonas Larsson Kristinehamns OK 00:55:43 56,69
77 Håkan Grubb Malmö OK 00:56:18 58,04
78 Mattias Lindmark Robertsfors IK 00:56:47 59,16
79 Richard Eng OK Pan-Kristianstad 00:56:48 59,20
80 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:56:55 59,47
81 Hans Påhlman Istrums SK 00:57:01 59,70
83 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:57:14 60,20
85 Magnus Berglund Vittjärvs IK 00:57:25 60,63
86 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:57:29 60,78
88 Rikard Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:57:58 61,90
89 Jonas Holst Hjobygdens OK 00:58:06 62,21
90 Claes Setthagen OK Tranan 00:58:11 62,41
91 Andreas Eklund Göteborg-Majorna OK 00:58:20 62,75
92 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 00:58:41 63,56
93 Magnus Vahlberg Linköpings OK 00:58:47 63,80
94 Niklas Söderlund Avesta OK 00:59:23 65,19
95 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 00:59:30 65,46
96 Martin Trygg Sävedalens AIK 00:59:39 65,80
97 Patrik Söderlund Ulricehamns OK 00:59:52 66,31
99 Anders Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:59:55 66,42
100 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 01:00:05 66,81
101 Per Holmberg Ulricehamns OK 01:00:18 67,31
102 Mathias Lindgren Nyköpings OK 01:00:30 67,77
103 Jörgen Aurén IK Vikings OK 01:00:39 68,12
104 Martin Jönsson Skåneslättens OL 01:01:26 69,93
105 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 01:01:27 69,97
106 Lars Kullman OK Alehof 01:01:28 70,01
107 Björn Norberg Stora Tuna OK 01:01:36 70,32
108 Martin Sundqvist Umeå OK 01:01:38 70,40
109 Mathias Brantestad Lunds OK 01:01:47 70,74
110 Johan Karlsson OK Tor 01:01:51 70,90
112 Daniel Johansson Ryda SK 01:03:02 73,64
113 Anders Leire Göteborg-Majorna OK 01:03:05 73,76
115 Rein Pella Vittjärvs IK 01:04:36 77,27
116 Niklas Johansson Göteborg-Majorna OK 01:04:38 77,35
117 Niklas Olsson Fagersta OK 01:04:39 77,39
118 Henrik Johansson OK Pan-Kristianstad 01:04:51 77,85
120 Josef Andersson Sundsvalls OK 01:05:17 78,85
121 Marcus Eriksson OK Tyr 01:05:20 78,97
122 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 01:05:21 79,01
123 Martin Lindfors Björkfors GOIF 01:05:33 79,47
124 Tomas Rosén Hästveda OK 01:05:44 79,89
125 Per Wiker Gustavsbergs OK 01:06:14 81,05
127 Fredrik Kempe OK Denseln 01:06:17 81,17
128 Robert Widmark Umeå OK 01:06:19 81,25
129 Jesper Waldfelt Finspångs SOK 01:06:23 81,40
130 Bertil Eronn Linköpings OK 01:07:00 82,83
131 Leif Lindgren Linköpings OK 01:07:48 84,68
132 Mattias Persson OK Tyr 01:07:59 85,11
133 Stefan Andersson Istrums SK 01:08:07 85,42
134 Jonas Pålsson K 3 IF 01:08:34 86,46
135 Magnus Elverlind OK Tranan 01:08:59 87,42
136 Jalle Josefsson Lunds OK 01:09:00 87,46
137 Erik Ås Lunds OK 01:09:17 88,12
138 Gary Larsson OK Skogshjortarna 01:09:24 88,39
139 Johan Lidén OK Landehof 01:10:59 92,06
140 Markus Klein Björkfors GOIF 01:11:12 92,56
141 Martin Lidén OK Landehof 01:11:28 93,18
142 Niklas Karlsson Lustens OK 01:12:46 96,19
143 Björn Lövhammer IFK Göteborg 01:13:08 97,04
147 Jan Häggrot OK Renen 01:22:40 119,12
148 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:22:45 119,31
149 Erik Andersson Istrums SK 01:23:00 119,89
150 Fredrik Göransson IK Ymer 01:24:05 122,40
151 Fredrik Nystedt Skåneslättens OL 01:24:16 122,83
153 Jens Jacobsen OK Måsen 01:26:37 128,27
154 Daniel Norwald OK Tor 01:27:50 131,09
156 Andreas Carlsson OK Kolmården 01:41:03 161,71
157 Tomas Cahier IK Uven 01:57:20 199,43
Erik Olsson Göteborg-Majorna OK
Peter Hermansson IFK Mora OK
Claes Turesson OK Renen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF