Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H45-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:39:39 12,33
2 Per Mårtensson OK Ravinen 00:41:35 16,46
3 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:41:55 17,17
5 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:42:52 19,20
6 Per Jansson OK Djerf 00:43:05 19,66
8 Allan Mogensen OK Ravinen 00:43:34 20,69
9 Mats Kindlund OK Tranan 00:44:16 22,19
12 Fredrik Sundström Hestra IF 00:44:34 22,83
13 Per Ek Nyköpings OK 00:45:36 25,04
14 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:45:38 25,11
15 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:46:32 27,03
16 Johan Hofstedt Täby OK 00:46:35 27,14
18 Jussi Aumo Kungälvs OK 00:46:36 27,17
20 Sören Sturesson Lerums SOK 00:46:47 27,56
21 Sören Petersson OK Nolaskogsarna 00:47:13 28,49
21 Henric Höglind OK Pan-Kristianstad 00:47:13 28,49
23 Eric Roller Järfälla OK 00:47:14 28,52
24 Kjell Almgren OK Ravinen 00:47:26 28,95
25 Magnus Albinsson OK Tyr 00:47:33 29,20
28 Christer Alm Hagaby GoIF Örebro 00:48:20 30,87
29 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:48:29 31,19
30 Per Rönnlund IFK Umeå 00:48:35 31,41
31 Jan Hilding Hestra IF 00:48:52 32,01
32 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:49:28 33,30
35 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:49:52 34,15
37 Per-Anders Olsson Ockelbo OK 00:50:04 34,58
39 Per Nilsson Järfälla OK 00:50:08 34,72
40 Håkan Palm FK Boken 00:50:15 34,97
41 Urban Risberg Eskilstuna OL 00:50:16 35,00
43 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:50:36 35,72
45 Tomas Jonsson Järfälla OK 00:51:39 37,96
47 Pär Ericson Nyköpings OK 00:51:43 38,10
48 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:52:02 38,78
49 Patrik Leickt Tullinge SK 00:52:11 39,10
50 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:52:38 40,06
52 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:53:03 40,95
52 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:53:03 40,95
54 Magnus Lindmark IFK Kiruna 00:53:11 41,23
56 Robert Bertilsson Lunds OK 00:53:33 42,02
57 Ola Bovallius Järfälla OK 00:53:39 42,23
58 Mats Ekman Täby OK 00:53:52 42,69
59 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 00:54:20 43,69
60 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:54:32 44,12
61 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:54:39 44,37
64 Fredrik Hugosson Lunds OK 00:55:18 45,76
65 Ingemar Magnusson OK Måsen 00:55:20 45,83
66 Clas Engström OK Nolaskogsarna 00:55:31 46,22
68 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 00:55:42 46,61
69 Oskar Klockar OLG Cordoba 00:55:55 47,07
71 Erik Berggren Tullinge SK 00:56:24 48,11
72 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:56:30 48,32
73 Kenneth Johansson OK Tranan 00:56:33 48,43
75 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:57:24 50,24
76 Nicklas Bergström Täby OK 00:57:39 50,78
77 Torgny Rundlöf Väsby OK 00:57:44 50,95
78 Johan Redtzer Attunda OK 00:57:46 51,03
79 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:57:53 51,27
80 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:57:54 51,31
81 Thomas Andersson Katrineholms OK 00:57:58 51,45
82 Jonas Prellner Skåneslättens OL 00:58:13 51,99
83 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 00:58:16 52,09
84 Jörgen Larsson Ulricehamns OK 00:58:27 52,49
85 Johan Sundin Waxholms OK 00:58:40 52,95
87 Jonas Peterson IFK Umeå 00:59:01 53,70
88 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:59:04 53,80
90 Andreas Grunder Järfälla OK 00:59:18 54,30
91 Johan Westring Järfälla OK 00:59:51 55,48
92 Conny Erixon OK Kullingshof 00:59:54 55,58
93 Lars Olsson Väsby OK 01:00:10 56,15
94 Mikael Persson Gävle OK 01:00:21 56,54
95 Peter Haglund Haninge SOK 01:00:26 56,72
96 Peter Agerhäll OK Tisaren 01:00:38 57,15
98 Anders Kindbom IF Hagen 01:01:07 58,18
99 Rune Graversen IFK Lidingö SOK 01:01:09 58,25
100 Fredrik Örnlid Täby OK 01:01:10 58,29
101 Fredrik Plumppu Hestra IF 01:01:14 58,43
102 Thomas Låstbom Härlövs IF 01:01:24 58,79
103 Håkan Olofsson Ärla IF 01:01:33 59,11
104 Håkan Axelsson FK Göingarna 01:01:52 59,78
105 Nils Helmersson Hässleholms OK 01:02:07 60,32
107 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:02:47 61,74
108 Mats Lundbäck Järfälla OK 01:03:03 62,31
109 Magnus Larsen FK Boken 01:03:44 63,77
110 Fabian Ljungqvist Lunds OK 01:04:28 65,34
111 Patrik Blidefalk OK Södertörn 01:05:23 67,30
112 Sven Johansson Täby OK 01:06:14 69,11
114 Jonas Höst Hjärnarps OL 01:06:25 69,50
116 Jari Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:06:35 69,86
117 Johan Sköld Järfälla OK 01:07:33 71,92
119 Per Lengquist Tullinge SK 01:08:42 74,38
120 Mikael Gustafsson OK Gynge 01:09:07 75,27
122 Thomas Gustafsson Göteborg-Majorna OK 01:10:25 78,05
123 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 01:10:46 78,80
126 Mats Orbert Attunda OK 01:12:15 81,96
127 Thomas Borne Frölunda OL 01:12:18 82,07
128 Ove Gustafsson Järfälla OK 01:13:03 83,67
129 Göran Lundqvist Järfälla OK 01:13:46 85,20
130 Thomas von Kronhelm OK Måsen 01:17:15 92,65
131 Ulf Nilsson Järfälla OK 01:18:23 95,07
132 Jan Grahn IK Uven 01:19:30 97,45
133 Anders Lundberg IK Vikings OK 01:20:21 99,27
134 Martin Stenback Järfälla OK 01:20:37 99,84
136 Martin Sigrand OK Södertörn 01:21:57 102,69
137 Niklas Welander Örkelljunga FK 01:23:36 106,21
138 Mats Karlsson IF Hagen 01:24:05 107,24
139 Henrik Essunger Sjövalla FK 01:27:50 115,25
140 Fredrik Forsman FK Herkules 01:28:08 115,89
141 Roland Strand FK Åsen 01:35:24 131,42
142 Hans Jonsson Väsby OK 01:37:02 134,91
144 Stefan Lemurell Sjövalla FK 01:41:02 143,45
145 Lars-Åke Jonsson Järfälla OK 01:43:17 148,26
146 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 01:52:29 167,91
147 Dennis Hansen OK Kompassen 01:56:21 176,17
Henric Brohede OK Tyr

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF