Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulrica Swärd Bütikofer Ljusdals OK 00:30:04 20,22
2 Anna Karin Nilsson Umeå OK 00:30:05 20,26
3 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 00:30:07 20,35
5 Marie Dahlgren Filipstads OK 00:30:59 22,59
6 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:31:00 22,64
7 Camilla Engel OK Ravinen 00:31:11 23,11
8 Annika Ericsson Växjö OK 00:32:22 26,18
9 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:32:30 26,53
10 Malin Palmberg OK Hammaren 00:33:10 28,25
11 Ann Granqvist OK Ravinen 00:33:36 29,38
12 Marie Hedar OK Tor 00:33:57 30,29
13 Annelie Johansson OK Skärmen 00:34:10 30,85
14 Ann-Sofie Johansson Umeå OK 00:34:24 31,45
15 Kristin Ekdala Kungälvs OK 00:34:31 31,75
15 Åsa Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:34:31 31,75
17 Eva Lindström Storviks IF 00:34:47 32,45
18 Maria Folkestad Anderstorps OK 00:34:59 32,96
19 Anette Tisell Borg IK Stern 00:35:01 33,05
20 Mia Lilja IFK Lidingö SOK 00:35:08 33,35
21 Maria Hållström Gävle OK 00:35:22 33,96
22 Åse Fuxborg Sjövalla FK 00:35:32 34,39
23 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:35:50 35,17
24 Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 00:36:29 36,85
25 Malin Classon OK Stigen 00:36:31 36,94
27 Anneli Rundlöf Väsby OK 00:37:01 38,24
28 Karolina Melkstam Lerums SOK 00:37:09 38,58
29 Jenny Rönnlund Stöcksjö IS 00:37:34 39,66
30 Carina Bergander Eksjö SOK 00:37:57 40,66
31 Malin Lamm Frölunda OL 00:38:13 41,35
32 Susanne Lind Avesta OK 00:38:29 42,04
33 Monika Blomberg Dalaportens OL 00:38:43 42,65
34 Monika Östberg Alfta-Ösa OK 00:38:54 43,12
35 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 00:39:04 43,55
36 Åsa Skoog OK Hammaren 00:39:06 43,64
37 Susanne Curman IFK Lidingö SOK 00:39:14 43,99
38 Ulrika Silver Gävle OK 00:39:18 44,16
39 Lena Erlandsson OK Södertörn 00:39:28 44,59
41 Lotta Sundblad Eksjö SOK 00:39:34 44,85
42 Marlene Ness Södertälje-Nykvarn OF 00:39:50 45,54
43 Karin Nyman OK Tyr 00:40:02 46,06
44 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 00:40:19 46,79
45 Linda Gunnarsson Lerums SOK 00:40:20 46,84
46 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:40:33 47,40
47 Eva-Lena Hahne Insjöns IF OK 00:40:56 48,39
48 Monica Roos Attunda OK 00:41:04 48,74
49 Sofia Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:41:22 49,52
50 Viktoria Lindberg OK Djerf 00:41:23 49,56
51 Åsa Bäckstrand Umeå OK 00:41:31 49,91
51 Gittan Gelius Snättringe SK 00:41:31 49,91
53 Katja Stenström Bohlin IFK Göteborg 00:41:35 50,08
54 Agneta Törnkvist IK Uven 00:41:48 50,64
55 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:41:49 50,68
56 Anna Tedhamre Snättringe SK 00:42:01 51,20
56 Annika Ohlsson Ärla IF 00:42:01 51,20
58 Helena Degerman Skellefteå OK 00:42:12 51,68
59 Johanna Andersson Nynäshamns OK 00:42:17 51,89
60 Lena Broberg Snättringe SK 00:42:33 52,59
61 Lena Turesson Burseryds IF 00:42:35 52,67
62 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:44 53,06
63 Christina Pettersson Stigsökarna 00:43:15 54,40
64 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:17 54,49
66 Catrin Johansson Sundsvalls OK 00:44:38 57,99
67 Kerstin Karlsson Målilla OK 00:44:39 58,03
68 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:45:19 59,76
69 Marie-louise Persson FK Herkules 00:45:22 59,89
70 Katarina Olsson OK Tor 00:45:37 60,54
71 Lena Josefsson Jönköpings OK 00:45:42 60,75
72 Helena Lundin Avesta OK 00:45:53 61,23
74 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 00:45:54 61,27
75 Camilla Johansson OK Stigen 00:46:12 62,05
77 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:21 62,44
78 Karin Linder OK Hällen 00:46:36 63,09
79 Kristina Landfors Lustens OK 00:46:38 63,17
80 Elisabeth Norman VK Uvarna 00:46:39 63,22
81 Anette Brunander Attunda OK 00:46:57 64,00
82 Matilda Östman Attunda OK 00:47:02 64,21
83 Maria Terese Liljevret Väsby OK 00:47:31 65,47
84 Sofia Karlsson OK Landehof 00:47:46 66,11
85 Maria Holmberg Jönköpings OK 00:47:55 66,50
86 Annika Knutas Nynäshamns OK 00:47:59 66,68
87 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:48:04 66,89
88 Ylva Olm Kils OK 00:48:15 67,37
89 Susanne Bergh Mölndal Outdoor IF 00:48:29 67,97
90 Berit Ekman Täby OK 00:48:46 68,71
90 Åsa Elvelind Strängnäs-Malmby OL 00:48:46 68,71
92 Malin Mårtensson OK Ravinen 00:48:47 68,75
93 Anna Eriksson OK Älgen 00:49:03 69,44
94 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 00:49:06 69,57
95 Ylva Teder Täby OK 00:49:07 69,61
96 Malin Wallenius Frölunda OL 00:49:10 69,74
97 Christina Lilje Gävle OK 00:49:19 70,13
98 Tanja Dalheimer IK Vikings OK 00:49:30 70,61
99 Eva-Lill Bergenfur IK Vikings OK 00:49:40 71,04
100 Kristina Zilling OK Södertörn 00:50:04 72,08
101 Anna-Karin Lövgren Avesta OK 00:50:36 73,46
102 Anneli Karlsmo IK Uven 00:51:04 74,67
103 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 00:52:13 77,65
104 Åsa Wilestedt Attunda OK 00:52:16 77,78
105 Maria Gustafsson IFK Mora OK 00:52:30 78,39
106 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:52:39 78,78
107 Anna Levin Svaide Roma SOK 00:53:09 80,07
108 Annica Hänström Täby OK 00:53:41 81,46
109 Pille Hedström Söders-Tyresö 00:53:50 81,85
111 Maria Strömberg Avesta OK 00:54:41 84,05
112 Jenny Söderberg Järla Orientering 00:54:58 84,78
113 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 00:55:01 84,91
114 Charlotte Skoglund Kils OK 00:55:19 85,69
115 Camilla Berglund Karlsbyhedens IK 00:55:31 86,21
116 Mari Fläck Grycksbo IF OK 00:55:47 86,90
117 Malin Kvarnefalk Järfälla OK 00:55:50 87,03
118 Maria Westlin Valbo AIF 00:55:55 87,25
119 Charlotte Ståhl Sundbybergs IK 00:56:01 87,51
120 Monica Grönkvist Jönköpings OK 00:56:53 89,75
120 Carina Widlund IFK Lidingö SOK 00:56:53 89,75
122 Annette Bergström Täby OK 00:57:08 90,40
123 Stina Alriksson Nybro OK 00:57:33 91,48
125 Ylva Rudander Järla Orientering 00:58:05 92,87
126 Birgit Lundkvist OK Vargen 00:58:07 92,95
127 Gunilla Berg OK Ravinen 00:58:14 93,25
128 Lisa Leickt Tullinge SK 00:58:33 94,08
129 Sonia Persson Haninge SOK 00:58:37 94,25
130 Kajsa Terning Tolered-Utby Ol-klubb 00:58:45 94,59
131 Helen Magnusson OK Tor 00:59:57 97,71
132 Sara Thörn OK Södertörn 01:00:11 98,31
135 Ebba Nordesjö Sundbybergs IK 01:01:30 101,73
136 Anki Cederbaum Waxholms OK 01:01:47 102,46
137 Susanne Linderö IK Hakarpspojkarna 01:03:10 106,05
138 Eva Kindborn OK Hällen 01:03:24 106,65
139 Åsa Larsson OK Hällen 01:03:58 108,12
140 Anneli Gordon Stigsökarna 01:05:13 111,36
141 Petra Björndal OK Grip 01:05:21 111,71
142 Monika Hjellström Gränna-Bygdens OK 01:05:24 111,84
143 Eva Rååd OK Tyr 01:05:26 111,93
144 Anna Karin Peterson Växjö OK 01:10:00 123,77
146 Kristina Nilsson VK Uvarna 01:15:06 136,99
147 Anna Grahn IK Uven 01:17:07 142,22
148 Maria Auselius Bredaryds SOK 01:21:19 153,11
149 Agneta Larsson IK Uven 01:22:56 157,30
150 Cecilia Björck IK Uven 01:42:27 207,91
151 Caroline Liljebjörn Nybro OK 01:47:10 220,14
152 Karolina Karlsson Nybro OK 01:52:32 234,06

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr