Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - D45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anna Sander IF Thor 00:29:54 20,26
3 Jenny Östlund OK Kolmården 00:31:49 25,26
4 Karin Wollbrand OK Renen 00:32:09 26,13
5 Weronica Zederin OK Nackhe 00:32:18 26,52
6 Sara Åberg Hestra IF 00:32:41 27,52
9 Inger Gustås Linköpings OK 00:33:05 28,56
10 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:33:07 28,65
11 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:33:08 28,69
12 Ewa Edström Forsberg Långhundra IF 00:33:24 29,39
13 Malin Persson Markbygdens OK 00:33:39 30,04
15 Marianne Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:34:16 31,65
16 Annika Bäck OK Kullingshof 00:34:47 33,00
18 Anna Stomberg IF Hagen 00:35:10 34,00
20 Therése Andersson Ryda SK 00:35:26 34,69
21 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:35:53 35,87
22 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 00:35:54 35,91
23 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:36:01 36,21
24 Åsa Ekberg Lidköpings VSK 00:36:41 37,95
25 Kristin Pedersen Järpens SK 00:37:54 41,13
27 Helena Södervall IK Gandvik 00:38:19 42,21
28 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:38:21 42,30
31 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:38:34 42,87
32 Berit Bengtsson OK Lindéna 00:38:36 42,95
33 Victoria Karlsson Skogslöparna 00:38:43 43,26
36 Anne Johansson Karlskrona SOK 00:38:58 43,91
37 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:39:05 44,21
40 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:39:26 45,13
41 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:39:54 46,34
42 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:40:01 46,65
45 Marica Tynell Rånäs OK 00:40:18 47,39
46 Anna Norrbom Sala OK 00:40:27 47,78
47 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:40:37 48,21
48 Jeanette Andersson Karlskrona SOK 00:41:03 49,34
50 Anna Hedström Ringvall Östersunds OK 00:41:09 49,61
51 Åsa Hägglund OK Nolaskogsarna 00:41:26 50,34
52 Maria Modig OK Pan-Kristianstad 00:41:29 50,47
54 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 00:41:52 51,47
57 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:42:10 52,26
58 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:42:25 52,91
59 Ann-Sophie Ohlin OK Tranan 00:42:37 53,43
60 Susanne Pettersson OK Roxen 00:42:52 54,08
62 Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 00:43:09 54,82
63 Helena Holm OK Roxen 00:43:23 55,43
65 Åsa Josarp FK Friskus-Varberg 00:43:37 56,04
66 Lena Malmström Tjalve IF Norrköping 00:44:20 57,91
67 Maria Olofsson Linköpings OK 00:44:24 58,08
68 Liselott Roth Linköpings OK 00:45:01 59,69
69 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:45:09 60,04
70 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:45:49 61,78
71 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 00:45:50 61,82
73 Karin Olofsson Linköpings OK 00:46:18 63,04
74 Eva Engman OK Denseln 00:47:00 64,87
75 Camilla Isakson Markbygdens OK 00:47:11 65,35
76 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:47:18 65,65
77 Lotta Borg Linköpings OK 00:47:49 67,00
79 Maria Turesson Härlövs IF 00:48:05 67,69
80 Ann-Sofie Larsson Laxå OK 00:48:08 67,82
81 Marika Husby Skåneslättens OL 00:48:57 69,95
81 Helena Andersson Markbygdens OK 00:48:57 69,95
83 Helena Andersson Härlövs IF 00:49:12 70,61
84 Marie Markholm Skåneslättens OL 00:49:13 70,65
85 Gunilla Carlsson IK Trenne Ullared 00:49:50 72,26
86 Susanne Karlsson Härlövs IF 00:50:08 73,04
87 Elisabet Lindblom Larsson OK Enen 00:50:13 73,26
88 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:50:45 74,65
90 Camilla Älvegran Västerås SOK 00:51:08 75,65
91 Åsa Mattsson OK Kullingshof 00:51:11 75,78
92 Anneli Wihlborg OK Gynge 00:51:16 76,00
94 Karin Johansson KFUM Örebro OK 00:52:09 78,30
96 Maria Harrie Lunds OK 00:52:52 80,17
98 Helena Kristiansson Hässleholms OK 00:52:59 80,48
99 Catarina Larsson Västerås SOK 00:53:05 80,74
100 Malin Åman OK Vilse 87 00:54:01 83,17
101 Anna Handin OK Löftan 00:54:49 85,26
102 Liselotte Johansson OK Löftan 00:55:10 86,17
103 Åsa Eneroth Lunds OK 00:55:30 87,04
104 Sofia Sörqvist Markbygdens OK 00:56:11 88,83
105 Karin Åkerman Västerås SOK 00:56:25 89,43
106 Åsa Wikström Fellingsbro GOIF 00:56:45 90,30
107 Eva Rämmal Lunds OK 00:57:04 91,13
108 Carina Älgmyr Laxå OK 00:58:02 93,65
109 Charlotta Pers OK Kolmården 00:58:08 93,91
110 Camilla Weihart OK Orinto 00:58:39 95,26
111 Marie Björsson OK Kullingshof 00:59:43 98,04
112 Pia Larsson FK Göingarna 00:59:55 98,57
113 Anette Johansson OK Kolmården 01:00:27 99,96
114 Helena Svensson FK Boken 01:00:45 100,74
115 Monika Lydin OK Kontinent 01:01:06 101,65
116 Åsa Vidlund KFUM Örebro OK 01:01:09 101,78
117 Clary Bernersson OK Enen 01:01:11 101,87
118 Carina Regborn Hagaby GoIF Örebro 01:01:55 103,78
119 Sofia Erlandsson OK Milan 01:03:35 108,13
121 Agneta Lindbäck OK Renen 01:04:41 111,00
122 Karolina Vessby IF Thor 01:04:54 111,57
123 Maria Landergren Hestra IF 01:05:24 112,87
124 Kati Remes OK Renen 01:05:28 113,04
125 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 01:05:40 113,57
127 Nina Olsson Falköpings AIK OK 01:08:25 120,74
128 Susanne Mikaelsson Husums IF OK 01:09:34 123,74
129 Tina Lindgren Linköpings OK 01:14:25 136,39
130 Ulrika Willén Östersunds OK 01:17:29 144,40
131 Elisabeth Stödeman Surahammars SOK 01:19:04 148,53
133 Malin von Essen OK Linné 01:33:06 185,14
134 Sara Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:35:47 192,14
136 Lucy Lou Tibro OK 01:50:58 231,75
Anna Hall Västerås SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF