Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 2 - H50 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:32:05 24,95
2 Magnus Svensson Nässjö OK 00:35:13 33,03
3 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:35:39 34,15
4 Mikael Palgrim Vänersborgs SK 00:35:56 34,88
5 Roger Carlsson OK Tranan 00:36:25 36,12
6 Lars Holmgård Kils OK 00:36:50 37,20
7 Per Flakberg IFK Göteborg 00:37:02 37,71
8 Mats Andersson OK Orion 00:37:18 38,40
9 Fredrik Barrulf OK Tyr 00:37:28 38,83
10 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:38:15 40,85
11 Sven Wigertz Långhundra IF 00:38:42 42,01
12 Anders Pettersson Karlskrona SOK 00:39:23 43,77
13 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:39:30 44,07
14 Lars Helgesson Hestra IF 00:39:49 44,89
15 Ulf Larsson Garphyttans IF 00:39:53 45,06
16 Johan Wannberg IK Omega 00:39:59 45,32
17 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:40:21 46,26
18 Anders Jönsson OK Triangeln 00:40:53 47,64
19 Clas Löfqvist OK Njudung 00:40:55 47,72
20 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:40:56 47,77
21 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:41:12 48,45
22 Niclas Andersson Markbygdens OK 00:41:18 48,71
23 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:41:31 49,27
24 Per Johansson OK Reftele 00:41:34 49,40
25 Michael Palm OK Triangeln 00:41:40 49,66
26 Magnus Wide Frölunda OL 00:41:49 50,04
27 Anders Lindgren Skellefteå OK 00:41:52 50,17
28 Jan Andersson Gävle OK 00:41:53 50,22
29 Ulf Johansson Karlskrona SOK 00:42:15 51,16
30 Lars Spånberg Gävle OK 00:42:31 51,85
31 Jan-Olov Andersson OK Älgen 00:42:34 51,98
32 Robert Hallberg IK Uven 00:42:39 52,19
33 Lars G Johansson IFK Göteborg 00:42:43 52,36
34 Mats Lundin Älvsby IF OK 00:42:59 53,05
35 Roger Krohn Fältjägarnas IF 00:43:27 54,25
36 Torbjörn Grahn IK Uven 00:43:29 54,34
37 Anders Blomqvist OK Skogsfalken 00:43:33 54,51
38 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:43:36 54,64
39 Anders Dahlgren Östersunds OK 00:43:42 54,90
40 Ola Isaksson OK Tyr 00:43:59 55,63
41 Thomas Östlund Västvärmlands OK 00:44:01 55,71
42 Marko Karkulehto OK Vilse 87 00:44:18 56,45
42 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:44:18 56,45
44 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:44:33 57,09
45 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:45:07 58,55
46 Christer Vredin IFK Umeå 00:45:22 59,19
47 Tomas Stigsson Trollhättans SOK 00:45:23 59,24
48 Glen Håkansson Växjö OK 00:45:38 59,88
49 Hans Wedberg Sjövalla FK 00:45:47 60,27
50 Gunnar Hall OK Skogsvargarna 00:45:49 60,35
51 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:45:52 60,48
52 Ulf K. Rask Sigtuna OK 00:46:09 61,21
53 Mikael Wahlbom OK Orion 00:46:10 61,26
54 Ola Mannberg Skellefteå OK 00:46:11 61,30
55 Thomas Persson OK Gränsen 00:46:16 61,51
56 Per Kjellander Göteborg-Majorna OK 00:46:17 61,56
57 Thomas Norström Skellefteå OK 00:46:19 61,64
58 Mats Söderberg Kalmar OK 00:46:23 61,82
59 Stefan Pihl SOK 68 00:46:30 62,12
60 Johan Falk Ulricehamns OK 00:46:42 62,63
60 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 00:46:42 62,63
62 Peter Hambäck Långhundra IF 00:46:47 62,85
63 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:46:56 63,23
64 Peter Svahn Eksjö SOK 00:47:27 64,57
65 Ragnar Uppström FK Herkules 00:47:28 64,61
66 Hjalmar Laudon Vännäs OK 00:47:39 65,08
67 Ola Andertoft Markaryds FK 00:47:59 65,94
68 Håkan Andersson Karlskrona SOK 00:48:02 66,07
69 Stefan Eriksson OK Älgen 00:48:03 66,11
70 Stefan Svensson Bredaryds SOK 00:48:04 66,15
71 Per Andersson Ulricehamns OK 00:48:16 66,67
72 Pär Johansson OK Alehof 00:48:59 68,52
73 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 00:49:04 68,73
74 Göran Attås OK Tisaren 00:49:23 69,55
75 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:49:25 69,63
76 Anders Nilsson OK Orion 00:49:28 69,76
77 Magnus Emanuelsson OK Skogsvargarna 00:49:39 70,24
78 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:49:45 70,49
79 Thomas Roos IF Thor 00:49:57 71,01
80 Jonas Månsson K 3 IF 00:50:09 71,53
81 Gerth Tolfté OK Älme 00:50:15 71,78
82 Lars Skymberg KFUM Örebro OK 00:50:20 72,00
83 Sven Nilsson IK Vista 00:50:47 73,16
84 Jan Turesson Burseryds IF 00:50:53 73,42
85 Stefan Jonsson Nybro OK 00:51:03 73,85
86 Anders Jakobsson SOK Träff 00:51:23 74,70
87 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:51:37 75,31
88 Anders Granqvist Värend GN OL 00:51:39 75,39
89 Sören Andersson Lidköpings VSK 00:51:57 76,17
90 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 00:52:04 76,47
91 Erik Willén Östersunds OK 00:52:15 76,94
92 Lars Ljungberg Sjövalla FK 00:52:33 77,71
93 Christer Alkberg Ockelbo OK 00:53:13 79,43
94 Mats Drugge Vittjärvs IK 00:53:16 79,56
95 Dick Himmelmann Sjövalla FK 00:53:43 80,72
96 Krister Rosendahl OK Renen 00:55:12 84,54
97 Anders Strömbäck Ankarsrums OK 00:55:13 84,59
98 Matz Andersson Lesjöfors SK 00:55:28 85,23
98 Johnny Berglöv Årsunda IF 00:55:28 85,23
100 Tomas Lindgren Trosabygdens OK 00:55:31 85,36
101 Johan Blomgren SOK Aneby 00:56:15 87,25
102 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:56:16 87,29
103 Anders Johansson Karlskrona SOK 00:56:25 87,68
104 Tomas Andreasson Frölunda OL 00:56:30 87,89
105 Peter Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:56:52 88,84
106 Håkan Östergren Växjö OK 00:57:30 90,47
107 Anders Kristoffersson Anderstorps OK 00:57:37 90,77
108 Peter Ravnell Gudhems IF 00:57:45 91,12
109 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:57:50 91,33
110 Håkan Rostö Rånäs OK 00:57:51 91,37
111 Patrik Fredriksson FK Herkules 00:58:04 91,93
112 LEIF LENNART JOACIM Ahnheim Tibro OK 00:58:15 92,41
113 Phil Mullins Sjövalla FK 00:58:21 92,66
114 Stefan Johansson SOK Viljan 00:58:36 93,31
115 Magnus Bergström Rånäs OK 00:58:55 94,12
116 Anders Sjöberg OK Reftele 00:59:16 95,03
117 Lars-Erik Fredriksson OK Skogshjortarna 00:59:19 95,15
117 Anders Pettersson Västerviks OK 00:59:19 95,15
119 Leif Andersson Rånäs OK 01:00:05 97,13
120 Per Brahm Långhundra IF 01:00:28 98,12
121 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 01:00:41 98,68
122 Sven Giselsson Ronneby OK 01:01:01 99,54
123 Mats Karlsson Laxå OK 01:02:20 102,93
124 Johan Karlsson IF Thor 01:02:33 103,49
125 Fritiof Andersson Gudhems IF 01:02:48 104,13
126 Håkan Björklund Sjövalla FK 01:03:24 105,68
127 Håkan Berndtsson Frölunda OL 01:04:17 107,96
128 Roland Larsson Gammelstads IF 01:04:55 109,59
129 Kjell Johansson Skattkärrs SOK 01:04:57 109,68
130 Anders Marklund Skellefteå OK 01:05:16 110,49
131 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:07:27 116,12
132 Niclas Lidström Frösö IF 01:07:55 117,32
133 Bo Westerberg Trollhättans SOK 01:08:06 117,80
134 Anders Olsson Lustens OK 01:08:31 118,87
135 Lars Westlund Trosabygdens OK 01:08:39 119,21
136 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 01:08:54 119,86
137 Greg Campbell Lustens OK 01:09:47 122,14
138 Stig Gustafsson IK Ymer 01:10:49 124,80
140 Lars Strömberg OK Skogshjortarna 01:11:48 127,33
141 Mats Gustafsson IK Gandvik 01:11:58 127,76
142 Håkan Persson Mölndal Outdoor IF 01:13:08 130,77
143 Bernt Nilsson OK Tyr 01:13:41 132,19
144 Ingemar Hedin Eksjö SOK 01:15:31 136,91
145 Torulf Bäckman Frösö IF 01:17:00 140,74
146 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 01:18:35 144,82
147 Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:18:47 145,34
148 Hans Voksepp OK Skogshjortarna 01:19:20 146,75
149 Börje Öberg OK Skogshjortarna 01:20:53 150,75
150 Thomas Almgren Borås GIF 01:21:39 152,73
152 Mikael Andersson Valbo AIF 02:04:45 263,83
Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr