Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:25:56 9,60
3 Anders Johansson Rehns BK 00:26:32 11,50
4 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:26:45 12,19
8 Markus Lundholm OK Renen 00:28:42 18,35
9 Joel Lännevall OK Roslagen 00:28:51 18,82
10 Oskar Eklöf Rehns BK 00:28:52 18,88
12 Anton Sundin Strängnäs-Malmby OL 00:28:55 19,03
15 Emil Kalered OK Denseln 00:29:12 19,93
16 Hans Persson IFK Umeå 00:29:17 20,19
17 Niklas Olsson Linköpings OK 00:29:35 21,14
19 Simon Andersson OK Rodhen 00:29:54 22,14
20 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:30:00 22,46
22 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:30:38 24,46
26 Andreas Eriksson Kungsgårdens SK 00:31:07 25,99
27 David Sundström Söderhamns OK 00:31:16 26,46
31 Hampus Möller OK Hällen 00:31:31 27,25
32 Dag Stridh Umeå OK 00:31:32 27,31
33 Daniel Forsell Motala AIF OL 00:31:43 27,89
34 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:31:54 28,47
38 Martin Larsson Hestra IF 00:32:22 29,94
39 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:32:24 30,05
40 Anders Håkansson OK Linné 00:32:27 30,20
44 Peter Eriksson Linköpings OK 00:32:49 31,36
45 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:32:50 31,42
46 Anton Nilsson Umeå OK 00:32:52 31,52
47 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:32:53 31,57
48 Emil Nilsson Umeå OK 00:32:55 31,68
49 Henrik Persson Umeå OK 00:33:19 32,94
51 Benjamin Edlund Hestra IF 00:33:32 33,63
52 Mattias Olofsson OK Enen 00:33:35 33,79
53 Håkan Palm OK Klemmingen 00:33:38 33,94
54 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:33:39 34,00
55 Ulf Troeng OK Linné 00:33:42 34,16
56 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:33:44 34,26
57 Johan Eriksson Linköpings OK 00:33:49 34,52
58 Anders Lindberg OK Tyr 00:33:58 35,00
59 Viktor Lindberg OK Roslagen 00:34:01 35,16
60 Anton Sundgren Långhundra IF 00:34:02 35,21
61 Pontus Johansson OK Linné 00:34:03 35,26
62 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:34:08 35,52
63 Simon Bohman Rånäs OK 00:34:16 35,95
65 Victor Bergstrand Motala AIF OL 00:34:20 36,16
66 Patrick Higgins OK Linné 00:34:27 36,53
69 Charlie Stolt Rehns BK 00:34:35 36,95
71 Thomas Pettersson IF Thor 00:34:50 37,74
73 Mats Johnsson Centrum OK 00:34:59 38,21
74 Erik Hansson Bredareds IF 00:35:12 38,90
76 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 00:35:23 39,48
77 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 00:35:25 39,58
78 Carl Magnusson IFK Mora OK 00:35:27 39,69
80 Anders Lindberg Forsa OK 00:35:32 39,95
81 Henrik Johansson Umeå OK 00:35:33 40,00
83 Erik Nero Mullsjö SOK 00:35:48 40,79
84 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:35:58 41,32
85 Elias Ögren Stora Tuna OK 00:36:05 41,69
87 Klas Johansson OK Kolmården 00:36:21 42,53
88 Adrian Bergström Älvsby IF OK 00:36:24 42,69
90 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 00:36:36 43,32
91 Olof Eriksson OK Linné 00:36:37 43,37
92 Robert Pettersson IF Thor 00:36:54 44,27
93 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 00:36:58 44,48
94 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:37:19 45,59
95 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:37:22 45,75
96 Oscar Vagman OK Klemmingen 00:37:37 46,54
98 Simon Börjeson Ryda SK 00:37:57 47,59
99 Johan Björklund Hammarby IF OF 00:37:59 47,70
100 Ola Jansson Rasbo IK 00:38:03 47,91
101 Henric Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:38:20 48,80
101 Niklas Mannberg Högåkers OK 00:38:20 48,80
103 Pontus Bergström OK Österåker 00:38:29 49,28
108 Alexander Persson Arvidsjaurs OK 00:38:51 50,43
109 Emil Hammarström OK Måsen 00:39:23 52,12
109 Karl Bengtsson Umeå OK 00:39:23 52,12
111 Gustav Östling OK Skogshjortarna 00:39:24 52,17
112 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:39:25 52,23
113 Rasmus Göthberg IFK Mora OK 00:39:47 53,39
115 Joel Hallberg Umeå OK 00:40:03 54,23
116 Mats Wållberg Vännäs OK 00:40:08 54,49
117 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:40:26 55,44
118 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:40:33 55,81
119 Gustav Åhrén Motala AIF OL 00:40:45 56,44
120 Marcus Hansson Linköpings OK 00:41:47 59,71
121 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 00:42:14 61,13
122 Viktor Dahlqvist Storviks IF 00:42:16 61,24
124 Simon Hannus VK Uvarna 00:42:33 62,13
125 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:42:59 63,50
126 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 00:44:24 67,98
129 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:44:39 68,77
130 Rickard Stolt Hestra IF 00:44:40 68,82
131 Mattihas Kjell Främmestads IK 00:45:00 69,88
132 Viktor Lundén Avesta OK 00:45:11 70,46
133 Andreas Magnusson OK Måsen 00:45:12 70,51
139 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:46:02 73,14
140 Tobias Karlsson Piteå IF 00:46:03 73,19
142 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 00:46:14 73,77
143 Emil Thalin Forsa OK 00:46:31 74,67
144 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:46:56 75,99
145 Rasmus Steen OK Enen 00:47:24 77,46
147 Isak Forsberg Högåkers OK 00:51:27 90,26
148 Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 00:52:11 92,58
149 Edvard Svedhem Ulricehamns OK 00:52:31 93,64
150 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:52:56 94,95
151 Lars Strömqvist OK Skogshjortarna 00:54:00 98,33
152 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 00:56:23 105,86
153 Maxime Bonneau Linköpings OK 00:59:36 116,03
154 Olof Svensson OK Skogshjortarna 01:04:26 131,31
155 Harald Linder Arvidsjaurs OK 01:10:02 149,01
156 Johan Blixt Avesta OK 01:14:51 164,23
157 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 01:30:25 213,44
Jonas Hjert Falköpings AIK OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr