Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Josefine Klintberg OK Ravinen 00:22:07 6,94
2 Alexandra Vejedal IFK Lidingö SOK 00:22:49 8,98
3 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:59 15,31
4 Fredrika Vångell Linköpings OK 00:25:22 16,43
5 Frida Emanuelsson OK Pan-Kristianstad 00:25:25 16,57
8 Ida Åhlin OK Måsen 00:25:52 17,89
9 Ida Willén Falköpings AIK OK 00:26:03 18,42
12 Karin Hedman IFK Lidingö SOK 00:27:39 23,09
14 Linnea Landfors Lustens OK 00:28:07 24,46
15 Annika Carlberg Sundsvalls OK 00:28:12 24,70
15 Lina Nilsson Ulricehamns OK 00:28:12 24,70
17 Maja Pettersson Karlskrona SOK 00:28:33 25,72
18 Karin Lundberg Tullinge SK 00:28:53 26,69
19 Sofia Wallin IF Thor 00:29:08 27,42
19 Maja Andersson OK Orion 00:29:08 27,42
21 Hanna Brus Snättringe SK 00:29:18 27,91
22 Marie Ohlin OK Linné 00:29:19 27,96
23 Maria Andersson Kamrat och IF KIF 00:29:24 28,20
24 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:29:35 28,74
25 Emma Lindgren Visborgs OK 00:29:37 28,84
26 Kristina Carlqvist Snättringe SK 00:29:39 28,93
27 Dora Szerencsi Järla Orientering 00:29:46 29,27
28 Linnea Adolfsson Tullinge SK 00:30:09 30,39
29 Jenny Danielsson Sundsvalls OK 00:30:23 31,07
30 Karolina Falk OK Roxen 00:30:39 31,85
31 Josefin Norell Söders-Tyresö 00:30:53 32,53
32 Ida Johansson Sundsvalls OK 00:30:57 32,73
33 Charlotta Mahrs FK Göingarna 00:31:04 33,07
33 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:31:04 33,07
35 Agnes Söderlund Tormestorps IF 00:31:12 33,46
36 Marie Dahlin Kovlands IF 00:31:14 33,56
38 Frida Karlsson Linköpings OK 00:31:19 33,80
39 Carin Rosander Finspångs SOK 00:31:26 34,14
40 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 00:31:38 34,72
42 Evelina Christoffersson OK Roslagen 00:31:55 35,55
43 Johanna Hadmark Tullinge SK 00:31:56 35,60
44 Hanna Falk IF Thor 00:31:58 35,70
45 Irma Håkansson OK Gränsen 00:32:01 35,84
47 Sara Lundsten Sundsvalls OK 00:32:03 35,94
48 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:10 36,28
49 Ann-Sofi Karlsson Gävle OK 00:32:13 36,43
51 Linnea Kjell Linköpings OK 00:32:17 36,62
52 Anette Önerud OK Ravinen 00:32:20 36,77
53 Emelie Bengtsson Tormestorps IF 00:32:47 38,08
54 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:32:52 38,33
55 Karin Klamfelt Tibro OK 00:33:03 38,86
55 Matilda Stensson Helsingborgs SOK 00:33:03 38,86
57 Julia Edström Sundsvalls OK 00:33:04 38,91
59 Anna Johansson Järla Orientering 00:33:06 39,01
62 Stina Sterner Linköpings OK 00:33:39 40,61
63 Kajsa Spetz Ulricehamns OK 00:33:42 40,76
64 Linda Eriksson OK Skärmen 00:33:46 40,95
65 Elin Olovsson OK Linné 00:34:00 41,64
66 Cecilia Imark Tullinge SK 00:34:03 41,78
66 Andrea Westerdahl Tullinge SK 00:34:03 41,78
68 Caroline Eriksson Tullinge SK 00:34:04 41,83
69 Frida Stolt Hestra IF 00:34:08 42,02
70 Johanna Skogum Markbygdens OK 00:34:10 42,12
71 Veronica Nuija Tjalve IF Norrköping 00:34:33 43,24
72 Anna Åhlin Helsingborgs SOK 00:34:34 43,29
73 Kristine Svensson Falköpings AIK OK 00:34:40 43,58
74 Charlotte Östlund OK Roxen 00:34:44 43,78
74 Monica Olsson Uddevalla OK 00:34:44 43,78
76 Tove Sund Sundbybergs IK 00:34:51 44,12
77 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 00:35:00 44,56
78 Helen Walfridsson Gävle OK 00:35:25 45,77
79 Emma Carlsson Skarpnäcks OL 00:35:33 46,16
79 Amanda Karlsson Centrum OK 00:35:33 46,16
81 Anna Andersson OK Orion 00:35:40 46,50
82 Ida Gawell IFK Enskede 00:35:41 46,55
83 Maria Wallgren Selånger SOK 00:36:07 47,82
84 Anna Furuheim IFK Lidingö SOK 00:36:10 47,96
85 Matilda Jonsson Linköpings OK 00:36:14 48,16
87 Karin Johansson Lidköpings VSK 00:36:49 49,86
90 Anna Berglöv Årsunda IF 00:37:21 51,42
91 Martina Craig OK Ravinen 00:37:23 51,51
92 Cecilia Widén FK Boken 00:37:30 51,86
93 Martina Löfving Tibro OK 00:37:33 52,00
95 Maria Rost Linköpings OK 00:37:40 52,34
96 Marie Sigbo Hjärnarps OL 00:37:53 52,97
96 Anna Freij Lunds OK 00:37:53 52,97
99 Channa Lönne Tullinge SK 00:38:14 54,00
100 Liisa Wettemark Sundbybergs IK 00:38:17 54,14
101 Siri Hansen Uddevalla OK 00:38:22 54,39
103 Camilla Käck Attunda OK 00:38:24 54,48
104 Katarina Johansson Sundsvalls OK 00:38:40 55,26
104 Sofia Lauri Järla Orientering 00:38:40 55,26
106 Henny Samuelsson Centrum OK 00:38:42 55,36
107 Maria Hellström Årsunda IF 00:38:48 55,65
107 Anna Johannesson Trollhättans SOK 00:38:48 55,65
111 Ida Sellstedt Selånger SOK 00:39:07 56,58
114 Elin Skog IF Thor 00:39:27 57,55
115 Wiviann Ottosson Malmö OK 00:39:58 59,06
117 Therese Ljungberg OK Skärmen 00:40:16 59,93
118 Julia Nilsson Tjalve IF Norrköping 00:40:25 60,37
119 Malin Sundqvist Tullinge SK 00:40:27 60,47
120 Johanna Samuelson Centrum OK 00:40:43 61,25
121 Anna Ålin Sundsvalls OK 00:40:47 61,44
122 Johanna Ivares OK Södertörn 00:41:10 62,56
123 Maria Lund Stenungsunds OK 00:41:12 62,66
124 Ramona Järnving Attunda OK 00:41:13 62,71
125 Frida Hildingsson Lunds OK 00:41:23 63,19
126 Jennifer Wendelius IFK Lidingö SOK 00:41:40 64,02
127 Sandra Sörensen OK Kontinent 00:41:44 64,22
129 Isabelle Sjöberg OK Österåker 00:42:14 65,68
130 Emelie Andersson Hässleholms OK 00:42:16 65,77
131 Marie Jinnemo Hjärnarps OL 00:42:58 67,82
132 Melinda Ymsén OK Pan-Kristianstad 00:43:16 68,69
132 Åsa Hedberg OK Linné 00:43:16 68,69
135 Stina Backlund Ockelbo OK 00:43:27 69,23
136 Boel Sundberg OK Södertörn 00:43:40 69,86
137 Lisa Folino Karlskrona SOK 00:43:43 70,01
138 Lisa Johannesson Trollhättans SOK 00:43:44 70,06
139 Linda Eriksson Gävle OK 00:44:27 72,15
140 Karin Skog Skogsluffarnas OK 00:44:43 72,93
141 Pernilla Eriksson Gävle OK 00:45:05 74,00
142 Helene Nyberg OK Kontinent 00:45:50 76,19
143 Sofia Hägglund OK Hammaren 00:45:54 76,38
144 Johanna Cavallin Valbo AIF 00:46:08 77,06
145 Sofia Fransson Motala AIF OL 00:46:10 77,16
146 Emma Sjöberg Tibro OK 00:47:12 80,18
147 Ingrid Söderberg OK Skogsfalken 00:47:36 81,35
149 Kristin Andrée Järla Orientering 00:47:49 81,98
150 Emelie Sandberg OK Kontinent 00:48:27 83,83
151 Marie Johansson OK Tranan 00:48:33 84,12
152 Anna Hammar Falköpings AIK OK 00:48:54 85,14
153 Katarina Holmgren Skogsluffarnas OK 00:49:14 86,12
155 Sofie Redtzer Attunda OK 00:50:04 88,55
156 Kristina Karlsson Långhundra IF 00:50:17 89,18
157 Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg 00:51:42 93,32
158 Siri Wahlström Malmö OK 00:52:41 96,19
159 Linda Jinnemo Hjärnarps OL 00:53:07 97,46
160 Malin Jansson Rånäs OK 00:53:12 97,70
161 Alice Olsson Visborgs OK 00:53:39 99,01
162 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 00:54:34 101,69
163 Evelina Bengtsson OK Tyringe 00:54:50 102,47
164 Karin Midestad Linköpings OK 00:56:10 106,36
165 Hannah Peterson OK Torfinn 00:58:12 112,30
166 Eleonore Bjerstedt Hässleholms OK 01:01:37 122,28
167 Frida Kjellman Lidköpings VSK 01:02:18 124,27
168 Filippa Bengtsson OK Tyringe 01:03:32 127,87
169 Malin Ekman Sala OK 01:04:21 130,26

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr