*** Instance-specific ***

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Søren Schwartz IFK Göteborg 00:21:22 5,39
5 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:23:22 12,67
8 Fredrik Edén IFK Göteborg 00:24:26 16,55
10 Jonathan Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:25:43 21,22
11 Jon Åkesson Forsa OK 00:25:51 21,71
12 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:52 21,77
14 Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK 00:26:36 24,44
15 Linus Falk Ulricehamns OK 00:26:42 24,80
18 Markus Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:22 27,23
19 Mathias Wilhelmsson Stora Tuna OK 00:27:25 27,41
21 Per Aspegren OK Kontinent 00:27:34 27,95
22 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:27:37 28,14
23 Andreas Davidsson Alfta-Ösa OK 00:27:44 28,56
24 Mikael Axin Hagaby GoIF Örebro 00:28:08 30,02
25 Jesper Sjögren Hestra IF 00:28:26 31,11
27 Viktor Funcke Norbergs OK 00:28:41 32,02
27 Johan Gustafsson OK Tyr 00:28:41 32,02
32 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:28:53 32,75
33 Johan Aspegren OK Kontinent 00:28:55 32,87
33 Johan Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:28:55 32,87
35 Simon Yngve OK Kontinent 00:28:59 33,11
36 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:29:02 33,29
37 Anders Trolin Forsa OK 00:29:14 34,02
38 Jonathan Gunnarsson Malmö OK 00:29:21 34,44
39 Johan Halvarsson Östersunds OK 00:29:35 35,29
40 Emil Westesson OK Kontinent 00:29:39 35,54
41 Daniel Andersson IK Gandvik 00:29:58 36,69
43 Tobias Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:30:30 38,63
44 Tobias Rehnholm Falköpings AIK OK 00:30:34 38,87
45 Henrik Fröjd Rehns BK 00:30:47 39,66
47 Love Berzell OK Ravinen 00:30:59 40,39
48 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 00:31:03 40,63
49 Pierre Nyquist IK Uven 00:31:06 40,81
50 Jonas Åkerdahl Sundsvalls OK 00:31:18 41,54
51 Henrik Trolin Forsa OK 00:31:20 41,66
52 Jens Öström OK Tyr 00:31:23 41,85
54 Simon Sanderi Hagaby GoIF Örebro 00:31:37 42,69
55 Henrik Wickström Arboga OK 00:31:41 42,94
56 Michael Wickström Arboga OK 00:31:47 43,30
58 Niklas Fries Umeå OK 00:32:00 44,09
59 Andreas Maxén Timrå SOK 00:32:02 44,21
60 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:32:06 44,45
62 Daniel Härström Falköpings AIK OK 00:32:12 44,82
63 David Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:32:17 45,12
65 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:32:31 45,97
65 Niclas Westerberg IF Hagen 00:32:31 45,97
67 Fredrik Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:32:34 46,15
70 Magnus Fries Umeå OK 00:32:44 46,76
74 Fredrik Zetterberg Eriksson OK Djerf 00:33:09 48,28
75 Mikael Andersson IK Gandvik 00:33:11 48,40
78 Erik Lärfars Stora Tuna OK 00:33:29 49,49
79 Erik Persson Markbygdens OK 00:33:31 49,61
80 Tobias Lindell OK Alehof 00:33:36 49,91
80 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 00:33:36 49,91
83 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 00:34:02 51,49
84 Jens Nyström IF Hagen 00:34:04 51,61
85 David Djurbäck Sävedalens AIK 00:34:16 52,34
86 Per Gustafsson Hjärnarps OL 00:34:23 52,76
88 Anton Hemlin IK Uven 00:34:25 52,89
89 Johan Korsman Umeå OK 00:34:36 53,55
90 Johan Blick OK Alehof 00:34:37 53,61
91 Erik Almséus IFK Hedemora OK 00:34:39 53,73
92 Kristian Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:40 53,79
94 Henrik Lidhage IK Ymer 00:34:45 54,10
95 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:34:52 54,52
96 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:35:12 55,74
97 Stefan Nilsson Lunds OK 00:35:25 56,52
98 Johan Fries Göteborg-Majorna OK 00:35:29 56,77
99 Erik Andersson IK Gandvik 00:35:31 56,89
100 Jonas Hemlin IK Uven 00:35:32 56,95
101 Arvid Johnson Degerfors OK 00:35:38 57,31
102 Edwin Carlson IFK Hedemora OK 00:36:01 58,71
102 Erik Skaar Ryda SK 00:36:01 58,71
104 Albert Johansson Lunds OK 00:36:03 58,83
108 Fredrik Berntsson Skåneslättens OL 00:36:18 59,74
109 David André Göteborg-Majorna OK 00:36:20 59,86
110 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 00:36:26 60,22
113 Robert Broström OK Hedströmmen 00:36:33 60,65
115 Robert Håkman Grann Arboga OK 00:36:51 61,74
117 Filip Söderlund OK Milan 00:36:59 62,23
119 Andreas Allerhed IFK Mora OK 00:37:11 62,95
121 Johan Larsson Lustens OK 00:37:46 65,08
122 Joel Andersson IK Gandvik 00:37:49 65,26
123 Joel Udd Markbygdens OK 00:37:54 65,56
124 Fredrik Grann Arboga OK 00:37:57 65,74
125 Andreas Wannberg IK Omega 00:38:06 66,29
127 Mattias Killander Hästveda OK 00:38:20 67,14
128 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 00:38:45 68,66
129 Per Genvad Göteborg-Majorna OK 00:38:59 69,51
130 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 00:39:02 69,69
132 Fredrik Ståhl Hjärnarps OL 00:39:03 69,75
133 Daniel Nilsson Hästveda OK 00:39:06 69,93
134 Jonas Enarsson Lunds OK 00:39:18 70,66
135 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:39:27 71,20
136 David Stadig SK Trim/Virsbo 00:39:37 71,81
137 Magnus Jönsson OK Kontinent 00:39:52 72,72
139 Erik Simonsson IK Stern 00:39:54 72,84
140 Erik Haglund OK Djerf 00:39:57 73,02
141 Rikard Gustavsson Gudhems IF 00:40:14 74,05
142 Erik Nordqvist Hässleholms OK 00:40:20 74,42
143 Mattias Andersson IK Gandvik 00:40:21 74,48
144 Björn Markfjärd Avesta OK 00:40:22 74,54
145 Niklas Skyttner Ljusdals OK 00:40:46 76,00
146 Svante Persson Söderhamns OK 00:40:53 76,42
147 Samuel Yngve OK Kontinent 00:40:54 76,48
148 Anders Sjöbom Njurunda OK 00:41:15 77,76
150 Elias Haglund OK Djerf 00:41:23 78,24
151 Markus Lindberg OK Skogshjortarna 00:41:41 79,33
152 Karl Utterback Malmö OK 00:42:00 80,48
153 Olof Blomberg Göteborg-Majorna OK 00:42:09 81,03
154 Pontus Johansson OK Kullingshof 00:42:21 81,76
155 Emanuel Strid OK Torfinn 00:42:23 81,88
158 Oscar Svalin OK Alehof 00:42:47 83,34
159 Karl-Johan Norling Göteborg-Majorna OK 00:42:48 83,40
160 Robin Westesson OK Kontinent 00:43:11 84,79
162 Albert Johannesson Göteborg-Majorna OK 00:43:20 85,34
167 Jonas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:44:47 90,61
168 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 00:45:03 91,59
169 Henrik Sandén IFK Lidingö SOK 00:45:05 91,71
170 Johan Gunnars IFK Mora OK 00:45:27 93,04
171 Lucas Oskarsson Laxå OK 00:46:23 96,44
172 Robin Olsson Avesta OK 00:46:48 97,95
172 Victor Jensen OK Kontinent 00:46:48 97,95
174 Erik Gödecke OK Tylöskog 00:46:54 98,32
176 Jonatan Bylars Forsa OK 00:47:09 99,23
178 Anton Pettersson Tibro OK 00:47:46 101,47
179 Markus Paulsson OK Kompassen 00:48:18 103,41
180 Niklas Olsson IFK Mora OK 00:48:23 103,72
180 Kalle Larsson Forsa OK 00:48:23 103,72
182 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 00:48:24 103,78
183 Bertil Carlson IFK Hedemora OK 00:49:16 106,93
184 Martin Svärd OK Tylöskog 00:49:37 108,21
186 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 00:50:52 112,75
187 Dan Landgren OK Räven 00:51:21 114,51
188 Andreas Österlund IK Ymer 00:51:34 115,30
190 William Hollowell OK Tyr 00:52:37 119,12
191 Rasmus Westlund OK Tyr 00:52:42 119,43
193 Elias Gabrielsson Västvärmlands OK 00:54:23 125,55
194 Jesper Söderlund Avesta OK 00:55:21 129,07
195 Filip Andersson Markbygdens OK 00:55:34 129,86
196 Simon Wallman OK Kullingshof 00:56:27 133,08
197 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 00:59:10 142,96
199 Markus Svensson Filipstads OK 01:00:10 146,60
202 Tobias Österlund IK Ymer 01:07:12 172,20
203 Gabriel Domert Härnösands OK 01:19:11 215,81

Annonser