Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lena Turesson OK Renen 00:24:10 8,68
2 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:24:28 9,51
3 Sofie Bergendahl IF Thor 00:26:02 13,80
4 Marianne Gustafsson IF Thor 00:26:05 13,94
5 Annika Westh Mullsjö SOK 00:27:40 18,29
6 Kristina Nordlander Sundsvalls OK 00:27:58 19,11
8 Linda Larsson Karlskrona SOK 00:28:20 20,12
8 Jenny Håkansson OK Orion 00:28:20 20,12
10 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 00:28:47 21,35
11 Elin Svensson Sundsvalls OK 00:29:03 22,08
12 Susanne Biörs OK Tranan 00:29:31 23,37
13 Agnes Pettersson Sävedalens AIK 00:29:36 23,59
14 Frida Palm FK Boken 00:29:54 24,42
15 Jenny Erlandsson Sundsvalls OK 00:29:56 24,51
16 Anna Lövgärd OK Alehof 00:30:02 24,78
17 Lotta Rosén Göteborg-Majorna OK 00:30:04 24,87
18 Monika Westerlund OK Nolaskogsarna 00:30:14 25,33
19 Annette Roos OK Linné 00:30:17 25,47
21 Cecilia Jonsson OK Tor 00:30:25 25,84
22 Maria Krafft Helgesson Hestra IF 00:30:33 26,20
23 Anna Berlin Kungälvs OK 00:30:47 26,84
24 Linda Ingemarsson Karlskrona SOK 00:31:13 28,03
26 Lisa Elmerfjord Lunds OK 00:31:29 28,76
27 Erika Jedar OK Tor 00:31:31 28,85
28 Therese Dahlström OK Alehof 00:31:37 29,13
29 Karin Lindell IF Thor 00:31:42 29,36
30 Carin Magnusson OK Tor 00:31:53 29,86
31 Annika Bengtsson OK Alehof 00:32:04 30,36
33 Linda Ståhl Ulricehamns OK 00:32:12 30,73
34 Annika Grönlund OK Nolaskogsarna 00:32:15 30,87
35 Katrin Skepp Sävedalens AIK 00:32:27 31,42
36 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 00:32:39 31,96
37 Karin Kullman OK Alehof 00:32:50 32,47
38 Lisa Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:32:53 32,61
39 Anna Löwegren Katrineholms OK 00:32:57 32,79
40 Martina Stigsson Trollhättans SOK 00:32:58 32,83
41 Anna Jansson OK Djerf 00:33:01 32,97
42 Åsa Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:12 33,47
44 Camilla Selin FK Göingarna 00:33:30 34,30
45 Anna Karin Olm IF Thor 00:33:47 35,08
46 Anna Curtius Järla Orientering 00:33:53 35,35
47 Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:34:04 35,85
48 Karin Larsson Sundsvalls OK 00:34:06 35,94
49 Kajsa Benatti Skåneslättens OL 00:34:13 36,26
50 Malin Leijon Härlövs IF 00:35:09 38,83
54 Kristina Hellström Åmåls OK 00:35:35 40,02
55 Anna Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:36:09 41,57
56 Lena Westerlund OK Djerf 00:36:13 41,75
58 Maria Asp IFK Göteborg 00:36:21 42,12
59 Monica Sjöberg OK Branten 00:36:29 42,49
60 Sandra Hansson Frölunda OL 00:36:42 43,08
61 Åsa Blomster IF Thor 00:37:00 43,90
62 Pernilla Svedin Långhundra IF 00:37:39 45,69
63 Karolina Andersson Länna IF 00:37:55 46,42
65 Maria Larsson Degerfors OK 00:38:11 47,15
66 Annica Clevnert Leire Göteborg-Majorna OK 00:38:13 47,24
70 Cathrine Davidson Göteborg-Majorna OK 00:38:32 48,11
71 Marie Nilsson Härlövs IF 00:38:36 48,30
72 Vera Koncz Kungälvs OK 00:39:14 50,03
74 Ann-Sofi Hermansson Kungälvs OK 00:39:24 50,49
75 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 00:39:52 51,77
76 Anna Uller Kils OK 00:39:58 52,05
77 Lena Andersson Sundsvalls OK 00:40:05 52,37
77 Jenny Vinblad Lunds OK 00:40:05 52,37
79 Marie Lindblad OK Djerf 00:40:06 52,41
80 Katarina Enbom Vänersborgs SK 00:40:12 52,69
81 Kristina Andersson Karlskrona SOK 00:40:32 53,60
82 Jessica Holst Hjobygdens OK 00:40:43 54,10
83 Linda Danielsson Lerums SOK 00:40:47 54,29
84 Mie Östling Kungälvs OK 00:40:51 54,47
85 Monica Eriksson Länna IF 00:41:04 55,07
86 Erika Björck Hässleholms OK 00:41:09 55,29
87 Lotta Ekberg Örkelljunga FK 00:41:25 56,03
88 Karin Kullander Sävedalens AIK 00:41:44 56,89
89 Sofia Östensson OK Tranan 00:41:49 57,12
92 Pernilla Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:41 59,50
93 Sofia Krafft Länna IF 00:43:15 61,06
96 Sigrid Vemdal Mullsjö SOK 00:43:56 62,93
97 Lena Andersson Trollhättans SOK 00:44:13 63,71
98 Sofia Gustafsson Trollhättans SOK 00:44:34 64,67
99 Agneta Emilsson OK Skogsfalken 00:44:38 64,85
100 Jennica Senneberg Malmö OK 00:44:45 65,17
101 Johanna Hallqvist Ulricehamns OK 00:44:53 65,54
102 Johanna Sundström Hestra IF 00:45:10 66,32
102 Eva Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:10 66,32
105 Maria Helmersson Hässleholms OK 00:45:27 67,10
106 Jenny Johansson IFK Göteborg 00:45:54 68,33
107 Åsa Kruys IF Thor 00:46:13 69,20
108 Kristina Berlin Karlskrona SOK 00:46:24 69,70
109 Eva Hall OK Tor 00:47:27 72,58
111 Annica Berglund Ulricehamns OK 00:49:44 78,85
112 Helena Hjertberg IK Ymer 00:50:25 80,73
113 Sofia Lindén Selånger SOK 00:50:46 81,69
115 Anna Rönnborg IK Uven 00:54:06 90,84
116 Annelie Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:54:28 91,84
117 Inga-Lill Sjöquist Södra Skåningarnas Skytte o IF 00:54:56 93,12
118 Catarina Harden FK Boken 00:55:55 95,82
119 Gunilla Fredman OK Skogshjortarna 00:56:14 96,69
120 Katarina Ankarling Strängnäs-Malmby OL 00:57:19 99,66
122 Jenny Källman OK Hällen 00:58:55 104,06
123 Tove Eneljung IFK Göteborg 01:03:27 116,50
124 Josefin Barck Sundsvalls OK 01:03:35 116,86
125 Ann-Chatrin Holmberg Ulricehamns OK 01:03:51 117,60
126 Fredrika Eriksson Ryda SK 01:04:12 118,56
127 Eva Agius OK Linné 01:06:18 124,32
128 Hanna Hansson Frosta OK 01:07:19 127,11
129 Cecilia Flakberg IFK Göteborg 01:12:40 141,79
Malin Christiansson Uddevalla OK
Josefina Berglund FK Boken
Ulrika Karlsson OK Landehof

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF