Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H40 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jörgen Olsson OK Pan-Kristianstad 00:22:14 13,51
2 Bertil Eronn Linköpings OK 00:23:27 18,21
3 Johan G Hördegårdh IFK Göteborg 00:23:52 19,82
4 Magnus Öhling OK Tor 00:24:24 21,88
5 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:24:32 22,40
6 Claes Turesson OK Renen 00:25:14 25,10
7 Tobias Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:25:20 25,49
8 Martin Larsson IFK Göteborg 00:25:57 27,87
9 Fredrik Östberg Stora Tuna OK 00:26:36 30,38
10 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:27:13 32,76
10 Niklas Aldin Stora Tuna OK 00:27:13 32,76
12 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 00:27:19 33,15
13 Fredrik Nordström OK Älgen 00:27:24 33,47
14 Fredrik Ståhl Ulricehamns OK 00:27:44 34,76
15 Anders Erlandsson Sundsvalls OK 00:27:54 35,40
16 Jonas Olsson OK Roxen 00:27:56 35,53
17 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 00:28:21 37,14
19 Fredrik Bartholdsson Mölndal Outdoor IF 00:28:31 37,79
20 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 00:28:40 38,37
21 Melker Pettersson OK Renen 00:28:47 38,82
22 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:28:49 38,94
24 Tommy Jonsson Sävedalens AIK 00:28:57 39,46
25 Hans Eriksson Lima IF 00:29:21 41,00
26 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:29:27 41,39
27 Christian Eriksson Linköpings OK 00:29:36 41,97
28 Mattias Lindmark Robertsfors IK 00:29:39 42,16
30 Claes Setthagen OK Tranan 00:29:55 43,19
31 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:30:08 44,03
32 Arvid Rinaldo OK Tor 00:30:14 44,42
33 Johan Sander Skåneslättens OL 00:30:15 44,48
34 Jörgen Ingvarsson OK Renen 00:30:29 45,38
35 Örjan Sandell OK Roxen 00:30:30 45,45
36 Lars Kullman OK Alehof 00:30:33 45,64
37 Stefan Dahl OK Alehof 00:30:39 46,03
38 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:30:40 46,09
39 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:30:44 46,35
40 Håkan Karlsson OK Tor 00:31:04 47,64
41 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:31:14 48,28
42 Jonas Gustafsson Trollhättans SOK 00:31:25 48,99
43 Tobias Grimmergård Bredareds IF 00:31:26 49,05
44 Magnus Dahlin IK Gandvik 00:31:29 49,25
44 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:31:29 49,25
44 Andreas Olsson OK Linné 00:31:29 49,25
48 Richard Brankell Göteborg-Majorna OK 00:31:40 49,95
49 Björn Norberg Stora Tuna OK 00:32:00 51,24
49 Carl Johan Arevång OK Måsen 00:32:00 51,24
51 Mathias Björklund OK Tyr 00:32:08 51,76
52 Tobias Holmqvist Sjövalla FK 00:32:18 52,40
53 Fredrik Nordlander Sundsvalls OK 00:32:37 53,62
53 Magnus Färdig Nyköpings OK 00:32:37 53,62
55 Anders Pelander OK Djerf 00:32:56 54,85
56 Roland Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:09 55,68
58 Richard Eng OK Pan-Kristianstad 00:33:14 56,01
60 Mattias Persson OK Tyr 00:33:18 56,26
61 Pontus Johnsson Matteus SI 00:33:24 56,65
62 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 00:33:26 56,78
63 Martin Holmberg Bergnäsets AIK 00:33:43 57,87
64 Erik Tholén OK Skogshjortarna 00:33:44 57,94
65 Fredrik Hällsten Stora Tuna OK 00:33:49 58,26
66 Royne Myrman Nyköpings OK 00:33:50 58,32
67 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:33:53 58,52
67 Mattias Grahn Göteborgs SK 00:33:53 58,52
69 Johan Karlsson OK Tor 00:33:56 58,71
70 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 00:34:04 59,23
70 Krister Åkärbjär IFK Mora OK 00:34:04 59,23
72 Mattias Nilsson Björkfors GOIF 00:34:13 59,80
73 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:34:20 60,26
74 Josef Andersson Sundsvalls OK 00:34:35 61,22
75 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:34:39 61,48
76 Henrik Lundgren Sundsvalls OK 00:34:59 62,77
77 Christian Andersson OK Tranan 00:35:02 62,96
79 Henrik Ehrin IFK Hedemora OK 00:35:07 63,28
80 Stefan Johansson Kungälvs OK 00:35:21 64,18
81 Niklas Olsson Fagersta OK 00:35:27 64,57
82 Anders Lundell Göteborg-Majorna OK 00:35:36 65,15
83 Anders Leire Göteborg-Majorna OK 00:35:40 65,41
84 Håkan Grubb Malmö OK 00:35:57 66,50
85 Magnus Vahlberg Linköpings OK 00:35:59 66,63
86 Fredrik Nystedt Skåneslättens OL 00:36:03 66,89
86 Henrik Johansson OK Pan-Kristianstad 00:36:03 66,89
88 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:36:18 67,85
90 Peter Carlman Västvärmlands OK 00:36:47 69,72
92 Mathias Lindgren Nyköpings OK 00:36:56 70,30
93 Patrik Söderlund Ulricehamns OK 00:37:06 70,94
94 Erik Olsson Göteborg-Majorna OK 00:37:15 71,52
96 Daniel Norwald OK Tor 00:37:20 71,84
97 Mathias Brantestad Lunds OK 00:37:39 73,07
98 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 00:37:44 73,39
99 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:37:45 73,45
100 Marcus Hansson Frölunda OL 00:37:53 73,97
101 Niklas Johansson Göteborg-Majorna OK 00:37:56 74,16
102 Jalle Josefsson Lunds OK 00:37:59 74,36
103 Jonas Larsson Kristinehamns OK 00:38:02 74,55
104 Martin Hjertberg Hestra IF 00:38:23 75,90
105 Andreas Eklund Göteborg-Majorna OK 00:38:32 76,48
106 Johan Lidén OK Landehof 00:38:54 77,90
107 Micael Stamm OK Klemmingen 00:39:08 78,80
109 Niklas Söderlund Avesta OK 00:39:21 79,63
110 Per Wiker Gustavsbergs OK 00:39:31 80,28
111 Jonas Pålsson K 3 IF 00:39:39 80,79
112 Martin Trygg Sävedalens AIK 00:39:53 81,70
113 Pär Svensson I 15 IF 00:40:04 82,40
114 Fredrik Göransson IK Ymer 00:40:17 83,24
115 Stefan Rosén Hästveda OK 00:40:20 83,43
116 Fredrik Kempe OK Denseln 00:40:47 85,17
117 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 00:41:12 86,78
118 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 00:41:14 86,91
119 Martin Jönsson Skåneslättens OL 00:41:21 87,36
120 Hans Påhlman Istrums SK 00:41:26 87,68
121 Martin Lindfors Björkfors GOIF 00:41:28 87,81
122 Jesper Waldfelt Finspångs SOK 00:41:31 88,00
123 Tomas Rosén Hästveda OK 00:41:34 88,20
124 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:41 88,65
125 Erik Ås Lunds OK 00:41:44 88,84
126 Niklas Karlsson Lustens OK 00:41:59 89,81
126 Jörgen Aurén IK Vikings OK 00:41:59 89,81
128 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:42:20 91,16
129 Peter Hermansson IFK Mora OK 00:42:23 91,35
130 Robert Widmark Umeå OK 00:42:27 91,61
130 Magnus Berglund Vittjärvs IK 00:42:27 91,61
132 Martin Sundqvist Umeå OK 00:42:41 92,51
133 Daniel Johansson Ryda SK 00:43:19 94,96
134 Jörgen Jonsson OK Tor 00:43:27 95,47
135 Stefan Andersson Istrums SK 00:43:56 97,34
137 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 00:44:18 98,76
138 Rein Pella Vittjärvs IK 00:44:24 99,14
139 Markus Klein Björkfors GOIF 00:45:08 101,98
140 Björn Lövhammer IFK Göteborg 00:45:51 104,74
143 Jens Jacobsen OK Måsen 00:46:08 105,84
144 Magnus Elverlind OK Tranan 00:46:39 107,83
145 Leif Lindgren Linköpings OK 00:47:19 110,41
146 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 00:47:22 110,60
147 Rikard Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:47:35 111,44
148 Jan Häggrot OK Renen 00:47:44 112,02
149 Erik Andersson Istrums SK 00:48:39 115,56
150 Anders Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:49:56 120,52
152 Martin Lidén OK Landehof 00:52:17 129,60
153 Andreas Carlsson OK Kolmården 00:52:37 130,88
154 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 00:53:48 135,46
155 Jonas Holst Hjobygdens OK 00:57:59 151,62
157 Tomas Cahier IK Uven 00:59:53 158,96

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr