Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H45-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Röjgård OK Kolmården 00:23:50 13,20
2 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:24:28 15,47
4 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:24:43 16,37
5 Rob Hart OK Linné 00:25:39 19,72
6 Stefan Karlsson OK Denseln 00:25:46 20,14
7 Mattias Edström Kovlands IF 00:25:52 20,50
8 Anders Boström OK Linné 00:25:59 20,91
10 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:26:07 21,39
13 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:26:41 23,43
14 Martin Boberg IF Rigor 00:26:51 24,03
16 Johan Alfredsson Stora Tuna OK 00:27:28 26,24
17 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 00:27:34 26,60
18 Niklas Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:28:11 28,81
20 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:28:13 28,93
21 Patrik Rosén Växjö OK 00:28:14 28,99
24 Björn Karlsson OK Denseln 00:28:41 30,61
24 Ulf Bergström OK Rodhen 00:28:41 30,61
28 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:28:45 30,85
29 Magnus Johansson OK Löftan 00:28:46 30,91
30 Lars Ögren Karlsbyhedens IK 00:28:52 31,27
31 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:28:53 31,33
32 Niklas Bratt OK Orion 00:28:56 31,51
33 Per Johansson Motala AIF OL 00:29:00 31,75
34 Jens Arvidsson IF Rigor 00:29:03 31,93
35 Thomas Persson OK Denseln 00:29:14 32,58
36 Lars Davidsson Halmstad OK 00:29:24 33,18
37 John Solbreck Långhundra IF 00:29:32 33,66
37 Johan Pettersson OK Motala 00:29:32 33,66
39 Mikael Östlund Kvarnsvedens GOIF OK 00:29:36 33,90
40 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:29:37 33,96
42 Fredrik Smedberg OK Skogsfalken 00:29:43 34,32
46 Per Erlandsson Vimmerby OK 00:30:46 38,09
47 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 00:30:54 38,57
50 Anders Gustafsson Uddevalla OK 00:31:12 39,64
52 Per Kempe OK Denseln 00:31:43 41,50
54 Fredrik Engman OK Denseln 00:31:51 41,98
56 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:31:54 42,16
57 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:32:08 43,00
58 Henrik Berlin OK Orion 00:32:11 43,18
63 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:32:45 45,21
64 Peter Lund OK Kolmården 00:32:46 45,27
65 Lars-Åke Larsson Östersunds OK 00:33:03 46,29
66 Thomas Adolfsson Linköpings OK 00:33:05 46,41
67 Lars Henriksson Sundsvalls OK 00:33:10 46,71
68 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:33:11 46,77
70 Jan Ehnberg Sala OK 00:33:18 47,18
71 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:33:22 47,42
72 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:33:29 47,84
75 Anders Petersson OK Njudung 00:33:55 49,40
76 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 00:33:56 49,46
79 Olle Sjöfors OK Älme 00:34:11 50,36
82 Göran Nord Sol Tranås 00:34:23 51,07
83 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:35:01 53,35
88 Lars Danielson Matteus SI 00:35:42 55,80
89 Hans Persson OK Kolmården 00:35:46 56,04
91 Jonas Persson Torsås OK 00:36:11 57,54
92 Ulf Honeth Växjö OK 00:36:24 58,31
93 Urban Billing Hultsfreds OK 00:36:43 59,45
94 Filip Sjöfors OK Älme 00:36:58 60,35
94 Johan Wänström Finspångs SOK 00:36:58 60,35
96 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:37:21 61,73
97 Jonas Mattsson Rimbo SOK 00:37:23 61,84
98 Dennis Toll OK Njudung 00:37:32 62,38
100 Hans Johansson Sundsvalls OK 00:38:06 64,42
101 Marcus Johnsson Avesta OK 00:38:33 66,03
103 Olle Malmring Freidig 00:39:00 67,65
104 Patrik Steen OK Enen 00:39:02 67,77
106 Magnus Sahlman Linköpings OK 00:39:37 69,86
109 Jörgen Blästa Njurunda OK 00:40:49 74,17
110 Anders Sandblad Växjö OK 00:40:51 74,29
111 Christer Johansson Eksjö SOK 00:40:52 74,35
112 Fredrik Brorson OK Nackhe 00:41:20 76,03
113 Patrik Lundqvist Nybro OK 00:41:31 76,69
114 Thomas Andersson Dalaportens OL 00:41:43 77,40
115 Robert Hjelm Vimmerby OK 00:41:47 77,64
116 Henrik Svensson OK Löftan 00:42:22 79,74
117 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:42:31 80,28
123 Stefan Persson Visborgs OK 00:44:21 86,86
124 Daniel Unnerud Långhundra IF 00:44:42 88,11
126 Tobias Den Braver OK Gränsen 00:44:50 88,59
128 Ulf Liljebjörn Nybro OK 00:45:04 89,43
129 Johan Hansson OK Löftan 00:46:00 92,78
132 Anders Gustavsson OK Enen 00:48:18 101,04
133 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:48:47 102,78
134 Kent Lindblad Kalmar OK 00:48:55 103,25
136 Jonas Hultin OK Löftan 00:49:58 107,02
141 Anders Malmqvist Motala AIF OL 00:56:57 132,10
143 Tomas Jonsson Vandrarringen 01:00:10 143,65
144 Ulf Isaksson Hässleby SOK 01:01:44 149,27
Michael Adamsson Nybro OK
Patrik Rönnbäck Visborgs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr