Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:29:19 19,52
3 Ulrica Swärd Bütikofer Ljusdals OK 00:29:48 20,79
4 Marie Hedar OK Tor 00:29:49 20,83
5 Åsa Bäckstrand Umeå OK 00:30:08 21,66
6 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 00:30:29 22,59
7 Åsa Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:31:16 24,65
7 Annika Ericsson Växjö OK 00:31:16 24,65
9 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:31:27 25,13
10 Mia Lilja IFK Lidingö SOK 00:31:53 26,27
11 Marie Dahlgren Filipstads OK 00:32:11 27,06
12 Lotta Sundblad Eksjö SOK 00:32:20 27,46
13 Kristin Ekdala Kungälvs OK 00:32:39 28,29
14 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:32:55 28,99
15 Maria Folkestad Anderstorps OK 00:33:42 31,05
16 Åsa Skoog OK Hammaren 00:33:47 31,27
17 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:33:55 31,62
18 Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 00:34:24 32,89
19 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:30 33,16
20 Anna Karin Nilsson Umeå OK 00:34:39 33,55
21 Helena Degerman Skellefteå OK 00:34:47 33,90
22 Susanne Curman IFK Lidingö SOK 00:35:10 34,91
23 Annelie Johansson OK Skärmen 00:35:18 35,26
24 Maria Hållström Gävle OK 00:35:44 36,40
25 Camilla Engel OK Ravinen 00:35:47 36,54
26 Anneli Rundlöf Väsby OK 00:36:18 37,90
27 Malin Palmberg OK Hammaren 00:36:26 38,25
28 Ann-Sofie Johansson Umeå OK 00:36:49 39,26
29 Ann Granqvist OK Ravinen 00:37:37 41,36
30 Ylva Olm Kils OK 00:37:39 41,45
31 Linda Gunnarsson Lerums SOK 00:37:47 41,80
32 Karolina Melkstam Lerums SOK 00:37:48 41,84
33 Eva Lindström Storviks IF 00:38:12 42,90
34 Annika Knutas Nynäshamns OK 00:38:26 43,51
35 Sofia Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:38:28 43,60
36 Malin Classon OK Stigen 00:39:11 45,48
37 Jenny Rönnlund Stöcksjö IS 00:39:18 45,79
38 Anette Tisell Borg IK Stern 00:39:50 47,20
39 Catrin Johansson Sundsvalls OK 00:39:52 47,28
40 Elisabeth Norman VK Uvarna 00:39:56 47,46
41 Monica Roos Attunda OK 00:40:17 48,38
42 Malin Lamm Frölunda OL 00:40:23 48,64
43 Agneta Törnkvist IK Uven 00:40:26 48,77
44 Christina Pettersson Stigsökarna 00:41:12 50,79
45 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:41:17 51,01
46 Carina Bergander Eksjö SOK 00:41:29 51,54
48 Maria Holmberg Jönköpings OK 00:41:35 51,80
49 Lena Erlandsson OK Södertörn 00:41:41 52,06
50 Åsa Wilestedt Attunda OK 00:41:46 52,28
51 Åse Fuxborg Sjövalla FK 00:42:02 52,99
52 Christina Lilje Gävle OK 00:42:10 53,34
53 Berit Ekman Täby OK 00:42:14 53,51
54 Charlotte Skoglund Kils OK 00:42:24 53,95
55 Monika Östberg Alfta-Ösa OK 00:42:34 54,39
56 Susanne Lind Avesta OK 00:42:47 54,96
57 Eva-Lena Hahne Insjöns IF OK 00:42:50 55,09
59 Lena Josefsson Jönköpings OK 00:43:25 56,63
60 Matilda Östman Attunda OK 00:44:04 58,34
61 Katarina Olsson OK Tor 00:44:10 58,60
62 Johanna Andersson Nynäshamns OK 00:44:13 58,73
63 Annika Ohlsson Ärla IF 00:44:16 58,86
64 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:44:19 59,00
66 Viktoria Lindberg OK Djerf 00:44:23 59,17
67 Kerstin Karlsson Målilla OK 00:44:31 59,52
68 Ylva Teder Täby OK 00:44:32 59,57
69 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 00:44:34 59,65
71 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:06 61,06
71 Sofia Karlsson OK Landehof 00:45:06 61,06
73 Kristina Landfors Lustens OK 00:45:08 61,14
74 Marie-louise Persson FK Herkules 00:45:15 61,45
75 Anki Cederbaum Waxholms OK 00:45:41 62,59
76 Caroline Liljebjörn Nybro OK 00:45:42 62,64
77 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 00:45:49 62,94
78 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:45:57 63,29
79 Ulrika Silver Gävle OK 00:45:59 63,38
80 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:46:05 63,65
81 Sonia Persson Haninge SOK 00:46:14 64,04
82 Anna Tedhamre Snättringe SK 00:46:19 64,26
85 Charlotte Ståhl Sundbybergs IK 00:47:19 66,89
86 Anette Brunander Attunda OK 00:47:23 67,07
87 Pille Hedström Söders-Tyresö 00:47:35 67,59
88 Monika Blomberg Dalaportens OL 00:47:48 68,16
89 Helena Lundin Avesta OK 00:48:00 68,69
90 Maria Strömberg Avesta OK 00:48:02 68,78
91 Marlene Ness Södertälje-Nykvarn OF 00:48:03 68,82
92 Susanne Bergh Mölndal Outdoor IF 00:48:08 69,04
93 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 00:48:17 69,44
94 Åsa Elvelind Strängnäs-Malmby OL 00:48:39 70,40
96 Maria Terese Liljevret Väsby OK 00:48:58 71,23
97 Lena Turesson Burseryds IF 00:48:59 71,28
98 Monica Grönkvist Jönköpings OK 00:49:16 72,02
98 Anneli Karlsmo IK Uven 00:49:16 72,02
100 Karolina Karlsson Nybro OK 00:49:54 73,69
101 Malin Mårtensson OK Ravinen 00:50:23 74,96
103 Malin Kvarnefalk Järfälla OK 00:51:02 76,67
104 Helen Magnusson OK Tor 00:51:04 76,76
105 Malin Wallenius Frölunda OL 00:51:29 77,86
106 Eva-Lill Bergenfur IK Vikings OK 00:51:36 78,17
107 Camilla Johansson OK Stigen 00:51:45 78,56
108 Gittan Gelius Snättringe SK 00:51:48 78,69
109 Anneli Gordon Stigsökarna 00:52:16 79,92
110 Camilla Berglund Karlsbyhedens IK 00:52:24 80,27
111 Anna-Karin Lövgren Avesta OK 00:52:37 80,84
112 Tanja Dalheimer IK Vikings OK 00:52:56 81,67
113 Karin Nyman OK Tyr 00:53:56 84,31
114 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 00:54:02 84,57
115 Lena Broberg Snättringe SK 00:54:12 85,01
116 Maria Gustafsson IFK Mora OK 00:54:54 86,85
117 Katja Stenström Bohlin IFK Göteborg 00:55:09 87,51
119 Maria Westlin Valbo AIF 00:56:19 90,58
120 Anna Levin Svaide Roma SOK 00:56:27 90,93
121 Lisa Leickt Tullinge SK 00:56:43 91,63
122 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 00:56:50 91,94
123 Jenny Söderberg Järla Orientering 00:56:58 92,29
124 Anna Grahn IK Uven 00:57:19 93,21
125 Anna Eriksson OK Älgen 00:57:27 93,56
126 Monika Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:57:31 93,74
127 Eva Kindborn OK Hällen 00:57:34 93,87
128 Kristina Nilsson VK Uvarna 00:57:38 94,04
129 Birgit Lundkvist OK Vargen 00:58:33 96,46
130 Carina Widlund IFK Lidingö SOK 00:58:37 96,63
131 Kristina Zilling OK Södertörn 00:59:07 97,95
132 Eva Rååd OK Tyr 01:00:09 100,67
133 Petra Björndal OK Grip 01:00:47 102,34
134 Stina Alriksson Nybro OK 01:00:59 102,86
135 Agneta Larsson IK Uven 01:01:10 103,34
136 Annica Hänström Täby OK 01:02:40 107,29
137 Gunilla Berg OK Ravinen 01:03:11 108,65
138 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:03:15 108,83
139 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:03:23 109,18
140 Karin Linder OK Hällen 01:03:58 110,71
141 Susanne Linderö IK Hakarpspojkarna 01:04:35 112,34
142 Mari Fläck Grycksbo IF OK 01:05:31 114,79
143 Kajsa Terning Tolered-Utby Ol-klubb 01:05:40 115,19
144 Ebba Nordesjö Sundbybergs IK 01:06:25 117,16
145 Annette Bergström Täby OK 01:06:48 118,17
146 Sara Thörn OK Södertörn 01:09:20 124,84
147 Ylva Rudander Järla Orientering 01:09:37 125,58
148 Maria Auselius Bredaryds SOK 01:22:59 160,77
149 Åsa Larsson OK Hällen 01:29:10 177,04
150 Cecilia Björck IK Uven 01:50:27 233,06

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF