Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - D45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Weronica Zederin OK Nackhe 00:24:59 18,39
2 Malin Persson Markbygdens OK 00:26:42 23,62
3 Karin Wollbrand OK Renen 00:28:18 28,49
5 Sara Åberg Hestra IF 00:29:38 32,55
6 Annika Bäck OK Kullingshof 00:30:05 33,92
8 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:30:12 34,27
9 Berit Bengtsson OK Lindéna 00:30:22 34,78
11 Ewa Edström Forsberg Långhundra IF 00:30:50 36,20
13 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:31:17 37,57
14 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:31:37 38,58
15 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:31:39 38,68
16 Åsa Ekberg Lidköpings VSK 00:31:45 38,99
17 Marika Husby Skåneslättens OL 00:32:19 40,71
19 Helena Södervall IK Gandvik 00:32:34 41,47
20 Anne Johansson Karlskrona SOK 00:32:49 42,24
21 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:32:53 42,44
22 Åsa Josarp FK Friskus-Varberg 00:32:59 42,74
23 Therése Andersson Ryda SK 00:33:00 42,79
27 Maria Modig OK Pan-Kristianstad 00:33:13 43,45
27 Victoria Karlsson Skogslöparna 00:33:13 43,45
29 Susanne Pettersson OK Roxen 00:33:19 43,76
30 Åsa Hägglund OK Nolaskogsarna 00:33:20 43,81
31 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:33:22 43,91
33 Jenny Östlund OK Kolmården 00:33:39 44,77
34 Maria Olofsson Linköpings OK 00:33:47 45,18
35 Anna Sander IF Thor 00:34:17 46,70
37 Anna Hedström Ringvall Östersunds OK 00:34:37 47,71
40 Marianne Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:35:20 49,90
41 Lena Malmström Tjalve IF Norrköping 00:35:21 49,95
42 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:35:30 50,40
43 Karin Johansson KFUM Örebro OK 00:35:35 50,66
44 Anna Stomberg IF Hagen 00:35:36 50,71
48 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:36:04 52,13
49 Inger Gustås Linköpings OK 00:36:12 52,53
51 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:36:44 54,16
54 Kristin Pedersen Järpens SK 00:37:26 56,29
55 Gunilla Carlsson IK Trenne Ullared 00:38:17 58,87
56 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:38:44 60,24
57 Carina Regborn Hagaby GoIF Örebro 00:39:13 61,71
58 Malin Åman OK Vilse 87 00:39:27 62,42
59 Sofia Sörqvist Markbygdens OK 00:39:30 62,58
61 Ann-Sophie Ohlin OK Tranan 00:39:54 63,79
62 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:40:06 64,40
63 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:40:23 65,27
64 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 00:40:37 65,98
65 Anette Johansson OK Kolmården 00:40:41 66,18
68 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:40:59 67,09
70 Marica Tynell Rånäs OK 00:41:22 68,26
71 Åsa Vidlund KFUM Örebro OK 00:41:29 68,61
72 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 00:41:43 69,32
74 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 00:42:15 70,95
75 Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 00:42:17 71,05
76 Eva Engman OK Denseln 00:42:23 71,35
77 Jeanette Andersson Karlskrona SOK 00:42:33 71,86
78 Helena Andersson Härlövs IF 00:42:54 72,93
79 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:43:22 74,35
79 Liselotte Johansson OK Löftan 00:43:22 74,35
82 Lotta Borg Linköpings OK 00:44:18 77,19
84 Helena Holm OK Roxen 00:44:35 78,05
85 Ann-Sofie Larsson Laxå OK 00:44:38 78,20
86 Helena Andersson Markbygdens OK 00:44:41 78,35
87 Elisabet Lindblom Larsson OK Enen 00:45:01 79,37
88 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 00:45:45 81,60
89 Åsa Eneroth Lunds OK 00:46:35 84,14
90 Catarina Larsson Västerås SOK 00:46:38 84,29
91 Susanne Mikaelsson Husums IF OK 00:47:21 86,47
92 Susanne Karlsson Härlövs IF 00:47:24 86,62
93 Tina Lindgren Linköpings OK 00:47:35 87,18
94 Liselott Roth Linköpings OK 00:48:25 89,72
95 Anna Norrbom Sala OK 00:49:01 91,54
95 Maria Harrie Lunds OK 00:49:01 91,54
97 Anneli Wihlborg OK Gynge 00:49:19 92,46
98 Åsa Wikström Fellingsbro GOIF 00:49:35 93,27
99 Eva Rämmal Lunds OK 00:49:41 93,57
101 Malin von Essen OK Linné 00:50:57 97,43
102 Clary Bernersson OK Enen 00:51:08 97,98
104 Helena Kristiansson Hässleholms OK 00:51:30 99,10
105 Ulrika Willén Östersunds OK 00:52:07 100,98
106 Karolina Vessby IF Thor 00:52:33 102,30
108 Carina Älgmyr Laxå OK 00:53:23 104,83
109 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:54:03 106,86
110 Maria Turesson Härlövs IF 00:54:14 107,42
111 Sofia Erlandsson OK Milan 00:54:29 108,18
112 Maria Landergren Hestra IF 00:55:02 109,85
113 Pia Larsson FK Göingarna 00:55:07 110,11
115 Helena Svensson FK Boken 00:55:29 111,22
116 Camilla Älvegran Västerås SOK 00:55:46 112,09
117 Lucy Lou Tibro OK 00:56:02 112,90
118 Åsa Mattsson OK Kullingshof 00:57:26 117,16
119 Marie Björsson OK Kullingshof 00:58:43 121,07
120 Anna Handin OK Löftan 00:58:45 121,17
121 Charlotta Pers OK Kolmården 00:58:55 121,67
122 Karin Olofsson Linköpings OK 00:59:21 122,99
123 Agneta Lindbäck OK Renen 01:00:00 124,97
124 Elisabeth Stödeman Surahammars SOK 01:01:51 130,60
125 Kati Remes OK Renen 01:02:15 131,82
126 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro 01:02:55 133,85
127 Camilla Weihart OK Orinto 01:03:02 134,20
128 Lotta Möller OK Linné 01:04:36 138,97
129 Nina Olsson Falköpings AIK OK 01:08:58 152,26
130 Camilla Isakson Markbygdens OK 01:11:30 159,97
131 Sara Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:12:00 161,49
133 Monika Lydin OK Kontinent 01:25:23 202,23
Anna Hall Västerås SOK
Karin Torstensson Falköpings AIK OK
Marie Markholm Skåneslättens OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr