Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Magnus Larsson Karlskrona SOK 00:26:31 19,72
2 Håkan Berglund IF Thor 00:27:47 24,12
3 Jörgen Hellgren IF Thor 00:27:50 24,30
4 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:28:12 25,57
5 Anders Håkansson OK Orion 00:28:31 26,67
7 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:32 30,20
9 Mathias Axelson OK Tyr 00:29:49 31,18
10 Andreas Moberg OK Tyr 00:29:59 31,76
11 Stefan Berg OK Ravinen 00:30:06 32,17
12 Peter Braun Växjö OK 00:30:13 32,57
13 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:30:26 33,33
14 Karl-Johan Malmberg IL Tyrving 00:30:33 33,73
15 Henrik Lindblad OK Djerf 00:30:40 34,14
16 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:30:45 34,43
17 Klas Grönkvist Jönköpings OK 00:31:02 35,41
18 Christer Lilja OK Stigen 00:31:03 35,47
19 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:17 36,28
21 Lars-Ola Larsson OK Orion 00:31:23 36,63
22 Pär Tögenmark OK Linné 00:31:39 37,55
23 Magnus Nordström Kils OK 00:31:47 38,02
25 Jan Hansson OK Djerf 00:32:00 38,77
26 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:06 39,12
27 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 00:32:13 39,52
28 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:32:21 39,98
29 Håkan Blomkvist Skattkärrs SOK 00:32:26 40,27
30 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:38 40,97
31 Johan Blomster IF Thor 00:32:39 41,03
33 Ola Lind IF Thor 00:32:57 42,07
34 Magnus Lönnqvist OK Ravinen 00:33:23 43,57
35 Jesper Hedberg IF Thor 00:33:31 44,04
37 Magnus Kjellstrand Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:50 45,14
38 Magnus Johansson Karlskrona SOK 00:33:51 45,19
39 Anders Selin FK Göingarna 00:33:53 45,31
41 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:34:05 46,00
43 Lars Harrie Lunds OK 00:34:30 47,45
44 Asbjörn Grövlen Nidarøst OK 00:34:36 47,80
44 Mats Lilja OK Älgen 00:34:36 47,80
46 Martin Hasselström OK Renen 00:34:37 47,86
46 Joakim Persson Haninge SOK 00:34:37 47,86
46 Henrik Erlandsson OK Södertörn 00:34:37 47,86
49 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:34:41 48,09
50 Anders Ericsson Lunds OK 00:34:58 49,07
51 Daniel Olm IF Thor 00:35:02 49,30
52 Stefan Kärrlander Umedalens IF 00:35:18 50,23
53 Mats Bergenfur IK Vikings OK 00:35:21 50,40
54 Anders Hedberg OK Södertörn 00:35:38 51,39
55 Stefan Gunnarsson Hudiksvalls OK 00:35:39 51,44
56 Patrik Smedmark OK Roslagen 00:35:44 51,73
57 Håkan Karlsson FK Finn 00:35:47 51,91
58 Niklas Kronkvist Örkelljunga FK 00:35:49 52,02
59 Kjell Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:53 52,26
60 Gustaf Samelius Visborgs OK 00:35:57 52,49
61 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:36:21 53,88
62 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:36:38 54,86
63 Ulf Jansson OK Triangeln 00:36:45 55,27
64 Magnus Ericsson Växjö OK 00:36:52 55,67
65 Johan Lidmar Snättringe SK 00:36:59 56,08
66 Göran Kimell Gotlands Bro OK 00:37:00 56,13
67 Daniel Bringby Södertälje-Nykvarn OF 00:37:01 56,19
68 Krister Berglund Vittjärvs IK 00:37:05 56,42
69 Oskar Svensson OK Hällen 00:37:08 56,60
70 Jerker Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:11 56,77
71 Geir Inge Folkestad Anderstorps OK 00:37:20 57,29
72 Jens Lindquist Långhundra IF 00:37:27 57,70
74 Anders Magnusson Nyköpings OK 00:38:02 59,72
75 Björn Lovang IFK Lidingö SOK 00:38:08 60,07
76 Fredrik Morast Haninge SOK 00:38:10 60,19
77 Ulf Åman OK Vilse 87 00:38:11 60,24
79 Ove Eriksson OK Roslagen 00:38:20 60,76
80 Anders Ovegren Ljusdals OK 00:38:21 60,82
82 Magnus Jakobsson Tierps SOK 00:38:23 60,94
84 Peter Nyström IF Thor 00:38:31 61,40
85 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:38:37 61,75
87 Rickard Danielsson Vimmerby OK 00:38:49 62,44
88 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:38:53 62,67
90 Patrik Blomberg IK Standard 00:39:09 63,60
91 Klas Birgersson Långhundra IF 00:39:25 64,53
92 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:34 65,05
93 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:39:36 65,16
94 Håkan Ahlqvist OK Tyr 00:39:39 65,34
95 Henrik Morast Haninge SOK 00:39:45 65,68
96 Måns Torbiörnsson Järla Orientering 00:39:49 65,92
96 Björn Karlsson Kexholms SK 00:39:49 65,92
98 Ulf Rådberg OK Roslagen 00:39:50 65,97
99 Magnus Elwin IFK Enskede 00:39:51 66,03
101 Olle Sandén OK Södertörn 00:40:02 66,67
102 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:40:15 67,42
103 Roger Nilsson OK Linné 00:40:21 67,77
104 Anders Hane OK Tyr 00:40:29 68,23
105 Håkan Berlin Hästveda OK 00:40:44 69,10
106 Cristian Olivestam Vimmerby OK 00:40:48 69,33
107 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 00:40:53 69,62
108 Ola Jönsson OK Vilse 87 00:40:55 69,74
109 Per Jemth IF Thor 00:40:57 69,85
110 Sven Bolmblad OK Södertörn 00:40:58 69,91
111 Anders Andersson Segersta OK 00:41:01 70,08
112 Fredrik Andersson OK Södertörn 00:41:08 70,49
113 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:41:10 70,61
114 Magnus Wihlborg OK Gynge 00:41:30 71,76
115 Tommy Stenvi OK Linné 00:41:37 72,17
116 Dan Johansson FK Boken 00:41:43 72,52
117 Mats Jonsson Skåneslättens OL 00:42:16 74,43
119 Erik Johansson Umeå OK 00:42:27 75,06
120 Magnus Graad Ronneby OK 00:42:34 75,47
121 Oskar Nederheim Haninge SOK 00:42:44 76,05
122 Örjan Beckius OK Tyr 00:43:07 77,38
123 Bert Eriksson Umeå OK 00:43:19 78,07
124 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 00:43:28 78,59
125 Magnus Engberg Ljusdals OK 00:43:30 78,71
125 Mats Holmberg OK Gränsen 00:43:30 78,71
128 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:43:54 80,10
128 Pelle Landfors Lustens OK 00:43:54 80,10
130 Roger Johansson OK Vargen 00:43:55 80,16
133 Ulf Andersson Haninge SOK 00:44:34 82,41
134 Pär Svensson Värend GN OL 00:44:37 82,59
136 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:44:51 83,40
137 Stig Dahl Visborgs OK 00:44:52 83,46
138 Ola Holgersson Bromma-Vällingby SOK 00:44:58 83,80
139 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 00:45:02 84,04
140 Lars Elfverson Kalmar OK 00:45:03 84,09
142 Björn Zettervall Karlskrona SOK 00:45:07 84,32
143 Håkan Carlqvist Snättringe SK 00:45:16 84,85
144 Våge Rindstig SOK Viljan 00:45:25 85,37
145 John-Patrik Treptow Anderstorps OK 00:45:33 85,83
146 Johan Jakobsson Långhundra IF 00:46:05 87,68
147 Per Wikström Hästveda OK 00:46:16 88,32
148 Henrik Magnusson Rehns BK 00:46:20 88,55
149 Örjan Larsson Lunds OK 00:46:33 89,30
150 Anders Nordin OK Renen 00:46:38 89,59
152 Magnus Nilsson OK Älme 00:46:57 90,69
153 Jonas Rådberg OK Roslagen 00:47:01 90,92
155 Peter Lundberg OK Renen 00:47:04 91,10
157 Peter Liljedahl OK Skogsfalken 00:48:20 95,50
158 Pierre Danielsson OK Skogsfalken 00:48:28 95,96
158 Mikael Larsson OK Hällen 00:48:28 95,96
160 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:41 96,71
161 Kenneth Nilsson Ystads OK 00:48:50 97,23
162 Atakilte Beyene Nässjö OK 00:49:31 99,61
163 Jonas Karlsson Väsby OK 00:50:58 104,64
164 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:52:03 108,41
165 Jonathan Nealis Länna IF 00:52:05 108,52
166 Johan Niklasson Växjö OK 00:53:00 111,70
167 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:53:20 112,86
168 Dennis Persson Växjö OK 00:53:27 113,27
169 Anders Edvardsson Eksjö SOK 00:53:53 114,77
169 Mikael Alenius Nyköpings OK 00:53:53 114,77
171 Örjan Stenflo Vimmerby OK 00:54:29 116,86
172 Roger Norberg OK Hällen 00:54:52 118,19
173 Stephan Östergren Alvesta SOK 00:55:01 118,71
174 Roland Vikström Umeå OK 00:55:07 119,06
175 Peter Eriksson Emmaboda Verda OK 00:55:10 119,23
177 Robert Haglund Haninge SOK 00:55:52 121,66
178 Erik Dyrelius Snättringe SK 00:57:10 126,18
179 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 00:57:22 126,87
179 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:22 126,87
181 Lars Dahl Härlövs IF 00:58:15 129,94
183 Anders Sundelin OK Orion 01:01:10 140,07
184 Jörgen Persson Tumba-Mälarhöjden OK 01:02:48 145,74
185 Patrick Holmqvist Nyköpings OK 01:02:55 146,15
187 Anders Röstin Söders-Tyresö 01:04:32 151,76
188 Niklas Rystedt Lunds OK 01:05:42 155,81
189 Ola Nilsson Alvesta SOK 01:05:43 155,87
190 Ronny Fredriksson Karlskrona SOK 01:13:12 181,86
191 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:28:23 234,60
Johan Lundberg Arvidsjaurs OK
Mats Orrhede Helsingborgs SOK
Daniel Rååd OK Tyr
Stefan Nilsson Högåkers OK
Fredrik Sundström IFK Lidingö SOK
Tomas Karlsson Kexholms SK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr