Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Christiansson Uddevalla OK 00:24:07 20,10
2 Henrik Pettersson OK Roxen 00:24:52 22,98
5 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:26:05 27,64
6 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:26:40 29,88
6 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:26:40 29,88
8 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:26:43 30,07
9 Thomas Ivarsson OK Hammaren 00:26:54 30,78
10 Anders Löwgren OK Milan 00:26:55 30,84
11 Tryggve Malm Lagerqvist Garphyttans IF 00:27:07 31,61
14 Johan Sundén Västerås SOK 00:27:12 31,93
15 Mats Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:27:18 32,31
16 Pontus Halldin KFUM Örebro OK 00:27:31 33,14
17 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:27:47 34,16
18 Jonas Ivarsson OK Hammaren 00:28:05 35,31
19 Anders Asp Mölndal Outdoor IF 00:28:07 35,44
22 Ulf Karlsson Storviks IF 00:28:27 36,72
23 Mats Johnsson Falköpings AIK OK 00:28:38 37,42
24 Anders Larsson OK Milan 00:28:50 38,19
25 Fredrik Kylborn Almby IK 00:29:11 39,53
27 Ingemar Stålberg Gävle OK 00:29:27 40,55
28 Jan-Ola Mattsson Lima IF 00:29:31 40,81
28 Magnus Södervall IK Gandvik 00:29:31 40,81
30 Peter Asp IFK Göteborg 00:29:32 40,87
31 Anders Eriksson OK Milan 00:29:44 41,64
32 Thomas Kullander Sävedalens AIK 00:29:53 42,22
34 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:30:03 42,86
36 Jan Moberg Gävle OK 00:30:15 43,62
37 Torbjörn Vikblom OK Hammaren 00:30:19 43,88
38 Tomas Karlsson Lindebygdens OK 00:30:23 44,13
39 Mikael Langer OK Roxen 00:30:26 44,33
40 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 00:30:44 45,48
41 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:30:47 45,67
42 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:30:56 46,24
43 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:31:13 47,33
44 Thomas Andersson OK Tranan 00:31:19 47,71
45 Stefan Tisell IK Stern 00:31:27 48,22
47 Teddy Andersson OK Landehof 00:31:42 49,18
48 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:32:08 50,84
50 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:32:17 51,42
50 Håkan Hansson Falkenbergs OK 00:32:17 51,42
52 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:32:20 51,61
53 Christer Eriksson OK Kolmården 00:32:42 53,02
53 Sven-Johan Prytz Tjalve IF Norrköping 00:32:42 53,02
55 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 00:32:50 53,53
57 Patrik Svedjenäs OK Skogshjortarna 00:32:54 53,78
58 Mika Tolonen OK Amne 00:33:04 54,42
59 Lars-Erik Larsson OK Milan 00:33:08 54,68
60 Urban Sörqvist Markbygdens OK 00:33:13 55,00
61 Daniel Johansson OK Hammaren 00:33:20 55,45
62 Johan Haglund KFUM Örebro OK 00:33:26 55,83
63 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:27 55,89
64 Magnus Larsson Västerås SOK 00:33:36 56,47
65 Gert Andersson Eds SK 00:33:40 56,72
66 Niklas Grahn Göteborgs SK 00:33:56 57,75
66 Johan Åberg OK Landehof 00:33:56 57,75
68 Anders Mases Stora Tuna OK 00:33:58 57,87
69 Torben Malm Garphyttans IF 00:34:19 59,22
70 Torbjörn Nilsson Alatalo Stora Tuna OK 00:34:20 59,28
70 Henrik Nordholm Sävedalens AIK 00:34:20 59,28
72 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:34:22 59,41
74 Jonas Melén Trollhättans SOK 00:34:25 59,60
75 Jerry Larsson Sundsvalls OK 00:34:31 59,98
76 Mats Thulin Västerås SOK 00:34:33 60,11
77 Martin Kruse IF Rigor 00:34:40 60,56
78 Håkan Andersson OK Hammaren 00:34:45 60,88
79 Mats Kjellsson Sidensjö IK 00:34:59 61,77
80 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 00:35:20 63,11
81 Håkan Persson Valbo AIF 00:35:30 63,75
82 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 00:35:44 64,65
83 Robert Palm Västerås SOK 00:35:47 64,84
84 Tore Nallgård Västerås SOK 00:35:55 65,35
85 Magnus Johansson OK Kolmården 00:36:07 66,12
87 Örjan Emanuelsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:14 66,57
88 Peter Hydén NAIS Orienteringsklubb 00:36:24 67,21
89 Axel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:35 67,91
90 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:36:48 68,74
91 Anders Sträng Falköpings AIK OK 00:36:52 68,99
92 Martin Ekdala Kungälvs OK 00:36:54 69,12
93 Fredrik Pontén Selånger SOK 00:37:07 69,95
94 Mats Hermansson Kungälvs OK 00:37:22 70,91
95 Olof Martander Trollhättans SOK 00:37:26 71,17
96 Mikael Palmberg OK Hammaren 00:37:28 71,30
98 Jonas Wiberg VK Uvarna 00:37:45 72,38
99 Anders Hansson Storviks IF 00:37:51 72,77
100 Johan Mars Markbygdens OK 00:37:58 73,21
101 Johan Agås Sundsvalls OK 00:38:02 73,47
102 Brett Weihart OK Orinto 00:38:15 74,30
103 Thomas Karlsson OK Landehof 00:38:23 74,81
104 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:38:29 75,19
104 Stefan Agmarken Halmstad OK 00:38:29 75,19
107 Staffan Magnusson OK Nolaskogsarna 00:38:39 75,83
108 Jan Andersson OK Hammaren 00:38:40 75,90
109 Michael Larsson Sundsvalls OK 00:38:45 76,22
110 Janne Lindström OK Hammaren 00:38:46 76,28
111 Niklas Sander OK Milan 00:38:49 76,47
112 Fredrik Davidson Göteborg-Majorna OK 00:38:50 76,54
113 Anders Cullbrand Mölndal Outdoor IF 00:39:13 78,01
114 Jesper Johansson Linköpings OK 00:39:27 78,90
115 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:39:43 79,92
115 Jonas Norrman Göteborg-Majorna OK 00:39:43 79,92
117 Roland Hästö IF Femman 00:39:47 80,18
118 Per Jonsson Sjövalla FK 00:39:53 80,56
119 Jonas Holmgren OK Hammaren 00:39:56 80,75
120 Johan Ockborn Trollhättans SOK 00:39:58 80,88
121 Staffan Olsson Stigsökarna 00:40:03 81,20
122 Johan Lindeblom IK Omega 00:40:21 82,35
123 Johan Jylltorp Linköpings OK 00:40:39 83,50
124 Stefan Norman Sävedalens AIK 00:40:47 84,01
124 Staffan Olofsson Sjövalla FK 00:40:47 84,01
128 Per O Magnusson Linköpings OK 00:40:55 84,52
129 Magnus Lundin Avesta OK 00:40:57 84,65
129 Magnus Henningsson Hestra IF 00:40:57 84,65
131 Mickael Göransson Almby IK 00:41:10 85,48
132 Thomas Bergstrand Brattås CK 00:41:22 86,25
134 Jan Fransson OK Milan 00:41:44 87,66
135 Stefan Carlén OK Landehof 00:41:49 87,98
136 Anders Ryberg Mölndal Outdoor IF 00:41:57 88,49
137 Stephan Aspfors OK Hammaren 00:42:06 89,06
140 Per Gustafsson Hällefors OK 00:42:36 90,98
142 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:42:44 91,49
143 Urban Lindgren OK Storsjön 00:43:03 92,71
145 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:43:16 93,54
148 Stefan L Johansson Kungälvs OK 00:43:45 95,39
149 Magnus Sjöberg OK Branten 00:43:53 95,90
150 Mats Johansson OK Tisaren 00:43:59 96,28
151 Mats Rönnborg IK Uven 00:44:02 96,48
152 Michael Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:44:07 96,80
152 Dennis Roos SOK Träff 00:44:07 96,80
154 Mats Back Fagersta OK 00:44:23 97,82
155 Magnus Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:44:34 98,52
156 Magnus Engberg Sundsvalls OK 00:44:38 98,78
157 Christer Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:44:41 98,97
158 Niklas Lorén OK Landehof 00:45:03 100,37
159 Christer Ahlberg OK Nolaskogsarna 00:45:09 100,76
160 Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb 00:45:42 102,87
161 Andreas Pihlström OK Landehof 00:46:05 104,34
162 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:46:16 105,04
163 Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 00:46:18 105,17
164 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:46:27 105,74
165 Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:46:36 106,32
166 Klas Åström Mölndal Outdoor IF 00:47:01 107,92
167 Peter Johansson Simlångsdalens IF 00:47:05 108,17
168 Jörgen Saméus Frölunda OL 00:47:07 108,30
169 Per Carlsson IF Hagen 00:47:10 108,49
170 Lars Östling Kungälvs OK 00:47:32 109,90
171 Ulrik Frödin Sundsvalls OK 00:47:40 110,41
172 Ulric Björck IK Uven 00:47:54 111,30
173 Lars-Åke Kullberg Björkfors GOIF 00:47:55 111,37
174 Lars-Gunnar Wallenius Frölunda OL 00:48:22 113,09
176 Jonas Näslund OK Hammaren 00:48:45 114,56
178 Kristoffer Lind FK Herkules 00:50:39 121,85
179 Håkan Salberg IK Uven 00:51:04 123,45
180 Johan Engvall Sala OK 00:51:06 123,57
181 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:52:07 127,47
182 Sven Persson Årsunda IF 00:52:42 129,71
182 Carl-Erik Fogelstrand Ryda SK 00:52:42 129,71
184 Johan Fridström Finspångs SOK 00:52:44 129,84
185 Kjell Josefsson OK Kolmården 00:53:11 131,56
187 Sven Eriksson OK Landehof 00:54:17 135,78
188 Anders Larsson Almby IK 00:54:30 136,61
189 Jon Breivold Västerås SOK 00:55:20 139,81
190 Jonatan Lampa IF Rigor 00:56:54 145,81
191 Janingvar Johansson Lidköpings VSK 00:57:38 148,63
193 Lars Hodin Årsunda IF 00:59:02 153,99
194 Arjan Snijder IK Uven 01:00:27 159,43
195 Lars Hall Västerås SOK 01:01:24 163,07
197 Pär Johannesson Frölunda OL 01:08:55 191,89
198 David Lindgren Västerås SOK 01:10:24 197,58
199 Mats Ekman Finspångs SOK 01:12:32 205,76
Ulf Gabrielsson Kungälvs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr