Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 3 - H50 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:23:43 33,13
4 Mårten Wikström Halmstad OK 00:24:16 35,23
5 Anders Mansén Skarpnäcks OL 00:24:18 35,36
6 Bengt Andersson IFK Mora OK 00:24:23 35,68
8 Tomas Sjökvist OK Österåker 00:24:49 37,34
9 Per Wollbrand OK Ravinen 00:24:56 37,78
10 Per Källvik Åmåls OK 00:24:58 37,91
11 Tomas Löfgren Stora Tuna OK 00:25:07 38,49
12 Johan Åtting Linköpings OK 00:25:13 38,87
13 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:25:19 39,25
15 Stig Thunell IFK Lidingö SOK 00:25:30 39,95
17 Hans-Erik Jansson VK Uvarna 00:26:06 42,25
19 Peter Hedberg Lunds OK 00:26:32 43,91
20 Thomas Hahne Insjöns IF OK 00:26:37 44,23
21 Tomas Hermansson Åmåls OK 00:26:46 44,80
21 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:26:46 44,80
23 Anders Björklund IFK Enskede 00:26:59 45,63
24 Christer Mikaelsson Husums IF OK 00:27:01 45,76
25 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:27:11 46,40
27 Thomas Danielsson Köping-Kolsva OK 00:27:19 46,91
28 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:27:23 47,16
29 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:27:27 47,42
31 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:27:46 48,63
32 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:27:54 49,14
33 Michael Granqvist OK Ravinen 00:28:07 49,97
37 Mats Hallsten OK Skärmen 00:29:14 54,24
38 Frank Steiner Järfälla OK 00:29:16 54,37
39 Ulf Minör Lunds OK 00:29:17 54,43
40 Göran Hellgren OK Södertörn 00:29:22 54,75
41 Kent Berggren Tullinge SK 00:29:25 54,94
43 Per Franzén OK Södertörn 00:29:53 56,73
44 Björn Albinsson IFK Mora OK 00:30:01 57,24
46 Peter Zetterström Söders-Tyresö 00:30:17 58,26
47 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:30:18 58,32
48 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:30:20 58,45
50 Jonas Roth Linköpings OK 00:30:25 58,77
51 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 00:30:54 60,62
52 Anders Nilsson Täby OK 00:30:58 60,88
53 Anders Sjögren Sundsvalls OK 00:31:03 61,20
54 Anders Lindholm Sundsvalls OK 00:31:16 62,02
55 Anders Önerud OK Ravinen 00:31:30 62,92
58 Erik Andersson OK Österåker 00:31:38 63,43
60 Leif Lundin Järla Orientering 00:32:03 65,02
61 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:32:04 65,09
62 Magnus Embretsen Täby OK 00:32:08 65,34
63 Mats Herbert Täby OK 00:32:15 65,79
64 Paul Teder Täby OK 00:32:25 66,43
66 Mats Lindström OK Skärmen 00:32:29 66,68
68 Mats Bredfelt Lunds OK 00:33:03 68,85
70 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:33:08 69,17
72 Robert Bengtsson OK Nackhe 00:33:32 70,70
73 Stefan Granath Nynäshamns OK 00:33:40 71,21
74 Lars Berzell Väsby OK 00:33:55 72,17
76 Peter Timbré Kvarnsvedens GOIF OK 00:34:25 74,08
77 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:34:27 74,21
78 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:34:32 74,53
79 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:34:37 74,85
80 Ulf Danielsson Åmåls OK 00:34:44 75,29
81 Anders Mellergård Snättringe SK 00:34:49 75,61
82 Inge Andersson Rembo IK 00:34:58 76,19
83 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:35:00 76,31
86 Anders Zederin OK Nackhe 00:35:35 78,55
87 Torbjörn Zetterljung Arboga OK 00:35:58 80,01
89 Patric Molin Boxholm-Mjölby OL 00:36:18 81,29
90 Eric Toftered IF Rigor 00:36:53 83,52
91 Jonas Johansson OK Nackhe 00:37:11 84,67
92 Magnus Hedegård OK Kolmården 00:37:18 85,12
93 Per Andén Hässleholms OK 00:37:23 85,44
95 Stefan Bengtsson OK Lindéna 00:37:36 86,26
96 Stefan Andersson IFK Mora OK 00:37:40 86,52
97 Anders Strand Arboga OK 00:37:48 87,03
98 Thomas Nilsson Stora Tuna OK 00:38:11 88,50
99 Leif Karlsson OK Kontinent 00:38:21 89,14
100 Mats Karlsson Tullinge SK 00:38:35 90,03
101 Alf Westesson OK Kontinent 00:38:38 90,22
102 Anders Axelsson Finspångs SOK 00:38:59 91,56
103 Jan-I Nygren FK Boken 00:39:03 91,81
104 Christer Nilsson Lunds OK 00:39:41 94,24
105 Håkan Jönsson OK Kontinent 00:39:43 94,37
106 Jan Lindh Sundbybergs IK 00:40:09 96,02
107 Peter Lind Söders-Tyresö 00:40:21 96,79
109 Mikael Johansson OK Skärmen 00:40:53 98,83
110 Christer Lagerhäll Rehns BK 00:41:28 101,06
110 Henrik Göthberg IFK Mora OK 00:41:28 101,06
112 Jörgen Göransson FK Göingarna 00:41:33 101,38
113 Jan Mikael Wester Gustavsbergs OK 00:41:58 102,98
114 Claes Renner OK Södertörn 00:42:00 103,11
114 Johan Stridh Attunda OK 00:42:00 103,11
116 Jonas Ericson Sundbybergs IK 00:42:31 105,08
119 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:43:21 108,27
120 Olle Andersson OK Kolmården 00:43:26 108,59
122 Jan Kalered OK Denseln 00:43:46 109,87
124 Lars-Erik Sjöberg OK Ravinen 00:43:50 110,12
125 Stefan Nilsson OK Kontinent 00:43:55 110,44
126 Dan Johansson Tjalve IF Norrköping 00:44:13 111,59
128 Torbjörn Hammas Väsby OK 00:44:40 113,31
129 Jan Johansson Skåneslättens OL 00:44:50 113,95
130 Peter Andersson OK Gynge 00:44:54 114,20
131 Roger Nyberg Snättringe SK 00:45:25 116,18
132 Sveke Jonsson OK Dellen 00:45:59 118,35
133 Stefan Törnqvist Västerås SOK 00:46:24 119,95
134 Magnus Lindberg Vandrarringen 00:46:50 121,60
135 Patrik Korall Motala AIF OL 00:46:58 122,11
136 Peter Larsson FK Boken 00:48:34 128,24
138 Anders Hansson OK Kontinent 00:49:50 133,09
141 Urban Petersson Linköpings OK 00:50:43 136,47
145 Lennart Lundin Kvarnsvedens GOIF OK 00:53:08 145,72
146 Sören Andersson FK Boken 00:53:41 147,82
147 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 00:54:57 152,67
149 Lars Brodin OK Kontinent 00:55:53 156,24
150 Erik Bengtsson Sala OK 01:00:25 173,59
151 Pekka Alakulju Väsby OK 01:01:13 176,66
152 Krister Österblad FK Boken 01:03:04 183,74
153 Torbjörn Svensson Tullinge SK 01:08:59 206,38
154 Ulf Sandberg OK Kontinent 01:10:22 211,68
155 Magnus Jensen OK Kontinent 01:30:35 289,05
Michael Thulin Skogsluffarnas OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr