Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:11:24 7,30
2 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:11:52 9,96
3 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:12:05 11,20
4 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:12:08 11,48
5 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:12:24 13,00
6 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:12:32 13,76
7 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:12:34 13,95
8 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:12:38 14,33
8 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:12:38 14,33
10 Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:12:52 15,66
10 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:12:52 15,66
12 Elin Schagerström Garphyttans IF 00:12:54 15,85
12 Maja Mörth Leksands OK 00:12:54 15,85
14 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:12:56 16,04
15 Linnea Dagsberg OK Orion 00:12:58 16,23
16 Lina Svärd IF Thor 00:13:09 17,27
17 Lotten Kindlundh FK Finn 00:13:12 17,56
18 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:13:26 18,89
18 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:13:26 18,89
20 Tindra Jernström Avesta OK 00:13:28 19,08
21 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:13:29 19,17
22 Frida Johansson OK Djerf 00:13:31 19,36
23 Elsa Christoffersson OK Renen 00:13:32 19,46
24 Elin Svensson OK Älme 00:13:36 19,84
24 Tove Ekström Linköpings OK 00:13:36 19,84
26 Ellen Wahlbom OK Orion 00:13:39 20,12
27 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:13:42 20,41
27 Kajsa Rask Kungälvs OK 00:13:42 20,41
29 Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:13:43 20,50
30 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:13:46 20,79
31 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:13:47 20,88
32 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:13:48 20,98
33 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:13:49 21,07
34 Alva Ringi OK Kåre 00:13:53 21,45
35 Stina Johansson OK Bävern 00:13:57 21,83
36 Linnea Johansson Täby OK 00:14:00 22,12
36 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:14:00 22,12
38 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:14:10 23,07
38 Alva Lindell IF Thor 00:14:10 23,07
40 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:14:12 23,26
41 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:14:16 23,64
42 Emelie Brudin IFK Mora OK 00:14:17 23,73
43 Ella Nordström Kils OK 00:14:19 23,92
44 Frida Sahlman Linköpings OK 00:14:21 24,11
45 Elina Hanson Kungälvs OK 00:14:22 24,21
46 Frida Hector Snättringe SK 00:14:26 24,59
47 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:14:28 24,78
48 Sara Junevik Leksands OK 00:14:37 25,63
48 Linn Lugne Kils OK 00:14:37 25,63
50 Maja Kindlund OK Tranan 00:14:41 26,01
51 Anna Andersson Piteå IF 00:14:45 26,39
52 Ella Andersson OK Södertörn 00:14:46 26,49
53 Selma Moqvist Lerums SOK 00:14:49 26,77
54 Johanna Breivold Västerås SOK 00:14:53 27,15
54 Amanda Mellerdal Kils OK 00:14:53 27,15
54 Frida Zeijlon OK Hällen 00:14:53 27,15
57 Johanna Särnbrink OK Tisaren 00:14:56 27,44
57 Moa Sjösten Andersson IFK Mora OK 00:14:56 27,44
59 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:15:00 27,81
60 Sofia Johansson OK Skärmen 00:15:08 28,57
61 Kristina Fridman Vännäs OK 00:15:17 29,43
62 Lovisa Nord Sol Tranås 00:15:24 30,09
63 Elin Dahlmark Västerås SOK 00:15:25 30,19
64 Alma Liderud Lidköpings VSK 00:15:36 31,23
65 Julia Elverlind OK Tranan 00:15:39 31,52
66 Malin Strandberg Gustavsbergs OK 00:15:40 31,61
67 Klara Möller OK Linné 00:15:43 31,90
68 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:15:50 32,56
69 Malin Nilsson OK Tranan 00:16:07 34,18
69 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 00:16:07 34,18
71 Lovisa Ring Halmstad OK 00:16:08 34,27
72 Tova Eriksson OK Djerf 00:16:21 35,51
73 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:16:22 35,60
74 Alma Haag OK Gränsen 00:16:23 35,70
74 Thea Bad Kils OK 00:16:23 35,70
76 Julia Arvidsson Vimmerby OK 00:16:24 35,79
77 Lisa Börnstedt Kungälvs OK 00:16:26 35,98
78 Elsa Limbäck Västerås SOK 00:16:40 37,31
78 Josefine Andersson Täby OK 00:16:40 37,31
80 Klara Berglund Västerås SOK 00:16:44 37,69
81 Adelina Funke Leksands OK 00:16:45 37,79
82 Eleanore Nealis Länna IF 00:16:52 38,45
83 Lovisa Manni Umedalens IF 00:17:21 41,20
84 Elvira Forslund OK Renen 00:17:35 42,53
85 Agnes Mattsson Tandsbyns IF 00:17:56 44,53
86 Malva Eveborn OK Roxen 00:18:00 44,91
86 Isa Lundqvist Järfälla OK 00:18:00 44,91
88 Sofia Zilling OK Södertörn 00:18:32 47,95
89 Clara Berglund Hiltunen Göteborg-Majorna OK 00:19:30 53,45
90 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:19:35 53,93
91 Heidi Fors OK Grip 00:19:42 54,59
92 Emma Bernersson OK Enen 00:20:14 57,63
93 Ellen Skuncke Täby OK 00:21:12 63,14

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF