Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Daniel Bogren IF Hagen 00:12:11 15,36
2 Lukas Olm Kils OK 00:12:19 16,32
3 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:12:25 17,04
4 Oskar Nyman OK Tyr 00:12:36 18,36
5 Gustav Runefors Växjö OK 00:12:38 18,60
6 Isac Ericsson Växjö OK 00:12:48 19,80
7 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:12:50 20,04
8 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:12:58 21,00
9 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:13:04 21,72
10 Felix Persson Haninge SOK 00:13:05 21,84
11 Marcus Carlsson IF Hagen 00:13:10 22,44
12 Loke Östangård Gamleby OK 00:13:13 22,80
12 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:13:13 22,80
14 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:13:16 23,16
15 Simon Harden FK Boken 00:13:20 23,64
16 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:13:26 24,36
17 Victor Hansson Jönköpings OK 00:13:34 25,32
18 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:13:44 26,52
19 Rasmus Täck OK Hammaren 00:13:45 26,64
20 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:13:49 27,12
21 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:13:53 27,60
22 Martin Lamm Frölunda OL 00:13:56 27,96
23 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:14:07 29,28
24 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:14:08 29,40
25 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:14:12 29,88
25 Johannes Öhgren OK Kåre 00:14:12 29,88
27 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:14:16 30,36
28 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:14:18 30,60
29 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:14:22 31,08
30 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:14:27 31,68
31 Jonathan Uller Kils OK 00:14:30 32,04
32 Anton Gliveson Ronneby OK 00:14:37 32,88
33 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:14:42 33,48
34 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:14:43 33,60
35 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:14:45 33,84
36 Love Carlsson OK Orion 00:14:46 33,96
37 Pontus Bierfeldt Ärla IF 00:14:47 34,08
38 Matviy Khotyaintsev IF Thor 00:14:52 34,68
39 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:14:59 35,52
40 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:15:00 35,64
41 Emil Hornliden Umedalens IF 00:15:01 35,76
42 William Nilsson Nyköpings OK 00:15:03 36,00
43 Lukas Katvala OK Älgen 00:15:05 36,24
44 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:11 36,96
45 Mattias Ivares OK Södertörn 00:15:12 37,08
46 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:15:14 37,32
47 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:15:18 37,81
48 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:19 37,93
49 Viktor Karlsson IK Trenne Ullared 00:15:20 38,05
50 Axel Bergström OK Rodhen 00:15:23 38,41
51 Emil Jonsell IF Thor 00:15:27 38,89
52 Albin Norén Piteå IF 00:15:28 39,01
53 Erik Kling Lindebygdens OK 00:15:29 39,13
54 Viktor Berg Leksands OK 00:15:33 39,61
55 Daniel Hellberg Lunds OK 00:15:38 40,21
56 Axel Blom Frölunda OL 00:15:41 40,57
57 Viggo Klasson OK Ravinen 00:15:44 40,93
58 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:15:47 41,29
58 Hugo Bäsén IF Thor 00:15:47 41,29
58 Filip Möller OK Södertörn 00:15:47 41,29
61 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:15:49 41,53
62 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:15:53 42,01
63 Karl Brahm Långhundra IF 00:15:55 42,25
63 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:15:55 42,25
63 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:15:55 42,25
66 John Granath OK Kåre 00:16:04 43,33
66 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:16:04 43,33
68 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:16:06 43,57
69 Klas Johansson OK Tranan 00:16:11 44,17
70 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:16:12 44,29
71 Viktor Wallin OK Kåre 00:16:14 44,53
72 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:16:19 45,13
73 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:16:20 45,25
73 Andreas Johnson Sigtuna OK 00:16:20 45,25
75 Hugo Håkansson IK Ymer 00:16:23 45,61
76 Simon Björklund Lindebygdens OK 00:16:33 46,81
76 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:16:33 46,81
78 Måns Eriksson Östersunds OK 00:16:41 47,77
79 Fabian Lundell Hestra IF 00:16:44 48,13
80 Gunnar Karlström OK Linné 00:16:55 49,45
81 Adrian Johansson OK Nolaskogsarna 00:16:56 49,57
82 Victor Bylund IF Thor 00:16:58 49,81
83 Robert Cole Väsby OK 00:16:59 49,93
84 Arvid Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:17:01 50,17
85 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:17:07 50,89
86 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:17:12 51,49
87 Erik Eriksson OK Älgen 00:17:21 52,57
88 Simon Freyland Eksjö SOK 00:17:29 53,53
89 Erik Lund Stenungsunds OK 00:18:28 60,61
90 Anton Hansson OK Djerf 00:18:34 61,33
91 Gunnar Engström Linköpings OK 00:18:49 63,13
92 Nils Ottosson Gävle OK 00:19:24 67,33
93 Viktor Alfredsson OK Tyr 00:19:26 67,57
94 Martin Skärlén Haninge SOK 00:19:43 69,61
95 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:20:03 72,01
96 Kalle Lundgren Göteborg-Majorna OK 00:20:18 73,81
97 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:34:42 177,52

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF