Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lukas Olm Kils OK 00:42:08 14,36
2 Isac Ericsson Växjö OK 00:43:13 16,59
3 Simon Harden FK Boken 00:43:47 17,76
4 Gustav Runefors Växjö OK 00:45:00 20,27
5 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:45:15 20,78
6 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:45:32 21,36
7 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:46:46 23,90
8 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:47:05 24,56
9 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:47:08 24,66
10 Victor Hansson Jönköpings OK 00:47:34 25,55
11 Loke Östangård Gamleby OK 00:47:37 25,65
12 Marcus Carlsson IF Hagen 00:47:44 25,89
13 Daniel Bogren IF Hagen 00:48:10 26,79
14 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:48:21 27,16
15 Oskar Nyman OK Tyr 00:49:24 29,33
16 Felix Persson Haninge SOK 00:49:26 29,39
17 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:50:13 31,01
18 Viktor Karlsson IK Trenne Ullared 00:51:16 33,17
19 Johannes Öhgren OK Kåre 00:51:45 34,16
20 Axel Blom Frölunda OL 00:52:16 35,23
21 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:52:38 35,98
22 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:52:49 36,36
23 Filip Möller OK Södertörn 00:53:26 37,63
24 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:53:41 38,14
25 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:53:51 38,49
26 Emil Jonsell IF Thor 00:54:00 38,80
27 Anton Gliveson Ronneby OK 00:54:38 40,10
28 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:54:45 40,34
29 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:54:46 40,37
30 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:54:50 40,51
31 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:55:18 41,47
32 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:55:22 41,61
33 Simon Björklund Lindebygdens OK 00:55:26 41,75
34 Axel Bergström OK Rodhen 00:55:27 41,78
35 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:55:30 41,88
36 Robert Cole Väsby OK 00:55:57 42,81
37 Simon Freyland Eksjö SOK 00:55:58 42,84
38 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:56:18 43,53
39 Martin Lamm Frölunda OL 00:56:32 44,01
40 Rasmus Täck OK Hammaren 00:56:40 44,29
41 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:56:47 44,53
42 Lukas Katvala OK Älgen 00:57:27 45,90
43 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:57:29 45,97
44 William Nilsson Nyköpings OK 00:57:49 46,65
45 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:58:22 47,79
46 Karl Brahm Långhundra IF 00:58:30 48,06
47 Samuel Axelson OK Tyr 00:58:54 48,88
48 Viktor Wallin OK Kåre 00:59:09 49,40
49 Daniel Hellberg Lunds OK 00:59:12 49,50
50 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:59:40 50,46
51 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:59:53 50,91
52 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:59:57 51,05
53 Klas Johansson OK Tranan 01:00:23 51,94
54 Mattias Ivares OK Södertörn 01:00:34 52,31
55 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 01:01:10 53,55
56 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 01:01:22 53,96
57 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:02:10 55,61
58 Hugo Håkansson IK Ymer 01:02:24 56,09
59 Hugo Bäsén IF Thor 01:02:39 56,60
60 Filip Johansson Trollhättans SOK 01:03:36 58,56
61 Gunnar Karlström OK Linné 01:03:37 58,59
62 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 01:03:49 59,01
63 Johan Hjelmér Sjövalla FK 01:04:29 60,38
64 Albin Norén Piteå IF 01:05:12 61,85
65 Jonathan Uller Kils OK 01:05:25 62,30
66 Matviy Khotyaintsev IF Thor 01:05:52 63,23
67 Viggo Klasson OK Ravinen 01:06:22 64,26
68 John Granath OK Kåre 01:06:57 65,46
69 Emil Hornliden Umedalens IF 01:07:16 66,11
70 Björn Johansson Sundsvalls OK 01:07:45 67,10
71 Gunnar Engström Linköpings OK 01:08:09 67,93
72 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 01:08:10 67,96
73 Victor Bylund IF Thor 01:08:14 68,10
74 Eric Berlin Trollhättans SOK 01:08:21 68,34
75 Erik Eriksson OK Älgen 01:09:46 71,26
76 Adrian Johansson OK Nolaskogsarna 01:10:49 73,42
77 Gabriel Larsson Gammelstads IF 01:12:46 77,43
78 Måns Eriksson Östersunds OK 01:13:41 79,32
79 Olle Svangren Gotlands Bro OK 01:14:52 81,76
80 Love Carlsson OK Orion 01:15:50 83,75
81 Gustav Nirvin Haninge SOK 01:17:13 86,59
82 Fabian Lundell Hestra IF 01:17:38 87,45
83 Viktor Berg Leksands OK 01:18:06 88,41
84 Filip Elihn OK Linné 01:21:23 95,17
85 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:21:35 95,58
86 Martin Skärlén Haninge SOK 01:23:11 98,88
87 Kalle Lundgren Göteborg-Majorna OK 01:25:20 103,30
88 Andreas Johnson Sigtuna OK 01:26:34 105,84
89 Viktor Alfredsson OK Tyr 01:26:56 106,60
90 Arvid Eriksson Hagaby GoIF Örebro 01:27:25 107,59
91 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:36:42 126,71
92 Nils Ottosson Gävle OK 01:37:30 128,35
93 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 01:43:07 139,92
Pontus Bierfeldt Ärla IF
Erik Kling Lindebygdens OK
Erik Lund Stenungsunds OK
Ruben Bryngelsson Tullinge SK
Axel Åkesson Markbygdens OK

Annonser