Svenska Orienteringsförbundet

DM, lång, Göteborg - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:18:11 70,25
2 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:21:50 98,88
3 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:23:59 115,74
4 Lukas Groth Kungälvs OK 00:24:25 119,14
5 Victor Beischer IK Uven 00:25:13 125,41
6 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:19 126,20
7 Alvin Ollander OK Landehof 00:26:58 139,14
8 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:27:27 142,93
9 Gustav Berts OK Alehof 00:27:52 146,20
10 Karl Granfors OK Landehof 00:28:06 148,03
11 Dante Rangert Kungälvs OK 00:28:34 151,69
12 Tim Martner Frölunda OL 00:28:47 153,39
13 Alfred Johansson OK Alehof 00:29:25 158,36
14 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:29:54 162,15
15 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:30:08 163,98
16 William Rönnborg IK Uven 00:33:50 193,00
17 Linus Alinder Sjövalla FK 00:34:29 198,10
18 Elias Nyqvist OK Landehof 00:35:56 209,47
19 Jakob Asp IFK Göteborg 00:37:08 218,88
20 Malte Måhlberg Sjövalla FK 00:38:55 232,87
21 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:41:28 252,87
22 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:42:16 259,15
23 Lowe Hammar FK Herkules 00:42:28 260,72
24 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:19 267,38
25 Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:42 270,39
26 Lucas Boström OK Alehof 00:44:50 279,28
27 Jakob Eriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:43 300,00
28 Simon Karlsson Kungälvs OK 00:48:20 300,00
29 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:21 300,00
30 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:49:54 300,00
31 Erik Klerfors FK Herkules 00:50:44 300,00
32 Melvin Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:26 300,00
33 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:59:54 300,00
34 Magnus Hammarqvist Sjövalla FK 01:08:09 300,00
35 Mikael Björck IK Uven 01:10:22 300,00
Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg
Elias Doncic IK Uven
Emil Lindblad Sävedalens AIK
Oskar Hedström Lerums SOK
Simon Ljungkvist OK Alehof

Annonser

Bagheera