Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:11:30 7,88
2 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:12:05 11,20
3 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:12:06 11,30
4 Ebba Berglin Karlskrona SOK 00:12:14 12,06
5 Tilde Backlund OK Södertörn 00:12:23 12,91
6 Tove Pettersson OK Roxen 00:12:26 13,20
7 Linda Renner OK Södertörn 00:12:27 13,29
8 Elin Edström Härnösands OK 00:12:30 13,58
9 Agnes Broman OK Roslagen 00:12:32 13,77
10 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:12:36 14,15
11 Lovisa Lager Halmstad OK 00:12:42 14,72
12 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:13:00 16,43
13 Clara Dahl Härlövs IF 00:13:04 16,81
14 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:13:05 16,90
15 Petrina Costermans Järla Orientering 00:13:06 17,00
16 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:13:07 17,09
16 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:13:07 17,09
18 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:13:09 17,28
19 Ida Roos IF Hagen 00:13:15 17,85
19 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:13:15 17,85
21 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:13:29 19,18
22 Ellika Groth Kungälvs OK 00:13:30 19,27
23 Wilma Larsson OK Tor 00:13:34 19,65
24 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:13:38 20,03
25 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:13:40 20,22
26 Ylva Sandén OK Södertörn 00:13:42 20,41
27 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:13:45 20,70
27 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:13:45 20,70
29 Maja Porle Växjö OK 00:13:49 21,08
30 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:13:50 21,17
31 Anna Lithell OK Linné 00:13:53 21,46
31 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:13:53 21,46
33 Ida Johnsson OK Kåre 00:13:54 21,55
34 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:13:57 21,84
35 Elin Lindblad OK Djerf 00:14:00 22,12
35 Emilia Engel OK Ravinen 00:14:00 22,12
37 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:14:04 22,50
38 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:14:05 22,60
39 Nora Aroneng Hestra IF 00:14:06 22,69
40 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:14:07 22,79
41 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:14:08 22,88
41 Moa Karlsson Storviks IF 00:14:08 22,88
43 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:14:14 23,45
44 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:14:15 23,55
45 Amanda Jansson OK Djerf 00:14:18 23,83
46 Tilde Engberg Härnösands OK 00:14:20 24,02
47 Alva Jonsson Långhundra IF 00:14:21 24,12
48 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:14:31 25,07
49 Thea Sjösten Andersson IFK Mora OK 00:14:32 25,16
50 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:33 25,26
51 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:14:35 25,45
52 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:14:43 26,21
53 Agnes Källström Sala OK 00:14:44 26,30
54 Alicia Lundgren Växjö OK 00:14:45 26,40
55 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:14:47 26,59
56 Lotten Sandén OK Södertörn 00:14:49 26,78
57 Alma Leijon Härlövs IF 00:14:59 27,73
58 Louise Ramebäck Umeå OK 00:15:01 27,92
59 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 00:15:02 28,01
59 Clara Spik Leksands OK 00:15:02 28,01
61 Agnes Karlsson Älvsby IF OK 00:15:05 28,30
62 Klara Bolin Tullinge SK 00:15:08 28,58
63 Klara Höglund Eksjö SOK 00:15:09 28,68
63 Tove Ordqvist Kils OK 00:15:09 28,68
65 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:15:15 29,25
66 Lisa Vogt Västerbergslagens OL 00:15:16 29,34
67 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:15:19 29,63
68 Maja Holmgren Västerås SOK 00:15:20 29,72
69 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:15:24 30,10
70 Lisa Hallgren Bjursås OK 00:15:26 30,29
71 Isabella Aumo Kungälvs OK 00:15:29 30,57
72 Ida Helgesson Hestra IF 00:15:30 30,67
73 Sara Sundin Waxholms OK 00:15:34 31,05
74 Matilda Larsson OK Hällen 00:15:38 31,43
75 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:15:45 32,09
76 Tilda Andersson Tullinge SK 00:15:47 32,28
77 Anna Nordström Sigtuna OK 00:15:57 33,23
78 Hanna Henningsson Bredaryds SOK 00:16:01 33,61
79 Kajsa Norman Sävedalens AIK 00:16:06 34,09
80 Julia Wanner Avesta OK 00:16:20 35,42
81 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:16:22 35,61
82 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:16:30 36,37
83 Evelina Olsson OK Nackhe 00:16:35 36,84
84 Katarina Norrby OK Södertörn 00:16:37 37,03
85 Hanna Svanberg OK Renen 00:16:38 37,13
86 Smilla Sandström Härnösands OK 00:16:40 37,32
87 Tyra Alm Järla Orientering 00:16:45 37,79
88 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:17:00 39,22
88 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:17:00 39,22
90 Nadja Dixon Kassman Nyköpings OK 00:17:24 41,50
91 Andrea Lamprecht Köping-Kolsva OK 00:17:41 43,11
92 Tove Eriksson Ryda SK 00:17:47 43,68
93 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 00:19:15 52,04
94 Ida Wickberg OK Nolaskogsarna 00:19:29 53,37
95 Elin Unander Sundsvalls OK 00:19:50 55,36
96 Ellen Wiksten Gävle OK 00:20:48 60,87

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion