Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:24:16 23,05
2 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:29:58 45,47
2 Alfred Längheim Tullinge SK 00:29:58 45,47
4 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:32:02 53,60
5 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:33:02 57,53
6 Samuel Lindén Attunda OK 00:33:49 60,62
7 Jacob Wolgast Snättringe SK 00:33:58 61,21
8 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:34:23 62,84
9 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:35:21 66,65
10 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:36:26 70,91
11 Olle Kallur OK Ravinen 00:36:38 71,69
12 Isak Gelius Snättringe SK 00:37:27 74,91
13 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:40 75,76
14 Oscar Aneland OK Ravinen 00:38:12 77,86
15 William Grunder Järfälla OK 00:38:26 78,77
16 Erik Bovallius Järfälla OK 00:39:45 83,95
17 Johan Nordquist Järla Orientering 00:41:36 91,23
18 Emil Sone Attunda OK 00:42:21 94,18
19 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:42:26 94,51
20 John Wolgast Snättringe SK 00:43:03 96,93
21 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:43:07 97,20
22 David Bern Snättringe SK 00:43:54 100,28
23 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:44:26 102,38
24 Marcus Ekman Täby OK 00:48:26 118,11
25 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:49:24 121,91
26 Oskar Haglund Haninge SOK 00:50:34 126,50
27 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:51:33 130,37
28 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:52:38 134,63
29 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:52:49 135,35
30 Oskar Nilsson Järfälla OK 00:53:31 138,10
31 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:53:32 138,17
32 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:53:36 138,43
33 Terje Stormo Gustavsbergs OK 00:59:03 159,87
34 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:59:42 162,43
35 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 01:03:23 176,91
36 Teodor Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:44 190,09
37 Andreas Boräng Snättringe SK 01:08:05 195,40
38 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:13:22 216,18
39 Vincent Wipp Järla Orientering 01:18:52 237,82
Joel Thalén Sundbybergs IK
David Törnqvist Snättringe SK
Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK
Lucas Alzén Gustavsbergs OK
Albin Hainke Snättringe SK
Joel Aggefors OK Ravinen

Annonser

OOCup 2022