Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 1, Sprint by Night - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:11:06 4,54
2 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:12:43 13,64
3 Lina Svärd IF Thor 00:12:46 13,92
4 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:12:50 14,30
5 Siri Suter Eksjö SOK 00:12:53 14,58
6 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:12:57 14,96
7 Tindra Jernström Avesta OK 00:13:02 15,42
9 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:13:10 16,18
10 Tove Ekström Linköpings OK 00:13:25 17,58
11 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:13:30 18,05
12 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:13:35 18,52
13 Clara Dahl Härlövs IF 00:13:41 19,08
16 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:13:54 20,30
17 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:13:58 20,68
18 Alva Lindell IF Thor 00:14:06 21,43
19 Olivia Fröberg OK Roxen 00:14:07 21,52
20 Lovisa Lager Halmstad OK 00:14:14 22,18
21 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:14:15 22,27
22 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:14:16 22,37
23 Malva Steen OK Enen 00:14:30 23,68
24 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:14:35 24,15
26 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:14:43 24,90
27 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:14:45 25,09
28 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:14:57 26,21
29 Ella Nordström Kils OK 00:15:00 26,49
30 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:15:01 26,59
31 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:15:04 26,87
31 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:15:04 26,87
33 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:15:09 27,34
34 Evelina Berg OK Ravinen 00:15:12 27,62
35 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:15:15 27,90
36 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:15:18 28,18
37 Meja Eneljung IFK Göteborg 00:15:19 28,28
41 Evelina Olsson OK Nackhe 00:15:52 31,37
42 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 00:15:54 31,56
44 Lina Erdelius IF Rigor 00:16:12 33,25
45 Ida Helgesson Hestra IF 00:16:17 33,72
45 Alma Leijon Härlövs IF 00:16:17 33,72
47 Adelina Funke Leksands OK 00:16:22 34,19
48 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:16:27 34,66
49 Clara Spik Leksands OK 00:16:31 35,03
50 Sara Erlandsson OK Vivill 00:16:33 35,22
52 Kajsa Norman Sävedalens AIK 00:16:52 37,00
53 Linn Lugne Kils OK 00:16:58 37,56
54 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:17:29 40,47
55 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:17:46 42,07
56 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:17:51 42,54
57 Thea Bad Kils OK 00:17:52 42,63
58 Clara Berglund Hiltunen Göteborg-Majorna OK 00:17:55 42,91
59 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 00:17:56 43,00
60 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:17:57 43,10
61 Malin Nilsson OK Tranan 00:17:58 43,19
62 Alma Haag OK Gränsen 00:18:06 43,94
63 Alma Liderud Lidköpings VSK 00:18:16 44,88
64 Kajsa Homann OK Orinto 00:18:48 47,88
66 Kajsa Den Braver OK Gränsen 00:19:11 50,04
66 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:19:11 50,04
68 Saga Hjertén IK Gandvik 00:20:06 55,20
69 Emma Bernersson OK Enen 00:20:45 58,86
71 Tove Johansson OK Alehof 00:21:32 63,27
73 Alma Johansson OK Skogshjortarna 00:22:39 69,55
74 Kajsa Ward OK Vivill 00:24:00 77,15
75 Elsa Kamfors OK Kullingshof 00:24:51 81,94
76 Maja Strand FK Åsen 00:25:44 86,91
77 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:27:03 94,32
Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK
Julia Wanner Avesta OK
Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna
Bea Wanstadius FK Åsen

Annonser

Bagheera