Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 1, Sprint by Night - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:11:13 16,04
1 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:11:13 16,04
3 Samuel Pihlström OK Landehof 00:11:40 19,59
4 Oskar Nyman OK Tyr 00:11:50 20,90
5 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:11:51 21,03
6 Simon Harden FK Boken 00:12:04 22,74
8 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:12:09 23,40
9 Martin Lamm Frölunda OL 00:12:12 23,79
10 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:12:22 25,10
11 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:12:24 25,37
12 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:12:32 26,42
13 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:12:44 27,99
13 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:12:44 27,99
15 Anton Gliveson Ronneby OK 00:12:46 28,26
16 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:12:54 29,31
17 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:13:00 30,10
18 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:13:03 30,49
19 Rasmus Täck OK Hammaren 00:13:06 30,88
21 Lukas Katvala OK Älgen 00:13:08 31,15
21 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:13:08 31,15
23 Jacob Enberg Halmstad OK 00:13:09 31,28
24 Casper Hedar OK Tor 00:13:12 31,67
24 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:13:12 31,67
26 Love Carlsson OK Orion 00:13:14 31,94
27 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:13:16 32,20
28 Johannes Öhgren OK Kåre 00:13:20 32,72
29 Simon Giselsson Ronneby OK 00:13:21 32,86
30 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:13:23 33,12
31 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:13:28 33,77
32 Victor Bylund IF Thor 00:13:36 34,83
34 Lucas Granberg OK Kåre 00:13:53 37,06
35 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:13:54 37,19
36 Måns Persson Andrarums IF 00:14:06 38,77
37 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:14:07 38,90
38 Hugo Håkansson IK Ymer 00:14:09 39,16
39 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:14:12 39,56
40 Erik Eriksson OK Älgen 00:14:16 40,08
41 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:14:21 40,74
43 Anton Holm OK Djerf 00:14:29 41,79
44 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:14:31 42,05
45 Viktor Wallin OK Kåre 00:14:33 42,31
46 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:14:42 43,50
47 Melker Elofsson OK Njudung 00:14:43 43,63
48 Nils Körle OK Landehof 00:14:54 45,07
48 Gustav Perman OK Tyr 00:14:54 45,07
50 Mattis Persson Eksjö SOK 00:14:55 45,20
51 Samuel Eriksson Eds SK 00:15:00 45,86
52 Simon Freyland Eksjö SOK 00:15:45 51,77
53 Hugo Almquist IK Hakarpspojkarna 00:15:54 52,96
54 Viktor Alfredsson OK Tyr 00:16:01 53,88
55 Kalle Lundgren Göteborg-Majorna OK 00:16:52 60,58
56 Erik Hansson Karlskrona SOK 00:17:02 61,89
56 Charlie Eliasson Dalaportens OL 00:17:02 61,89
58 Emil Nilsson Andrarums IF 00:17:08 62,68
59 Isak Wideskott Sjövalla FK 00:17:20 64,25
60 Albin Toll OK Njudung 00:17:23 64,65
61 Alexander Bokerud IF Rigor 00:17:28 65,31
62 Gabriel Blad OK Kullingshof 00:17:36 66,36
63 Tyr Häggström Andrarums IF 00:17:50 68,20
64 John Granath OK Kåre 00:18:03 69,90
65 Daniel Glimtén OK Löftan 00:18:25 72,79
66 Samuel Håkansson Ronneby OK 00:18:29 73,32
67 Emil Sundström OK Orinto 00:18:45 75,42
68 Axel Eriksson OK Löftan 00:19:01 77,52
69 Jonathan Ljungberg OK Skogsfalken 00:20:37 90,14
70 Anton Segerman IF Thor 00:21:23 96,18
71 Maxim Johansson Sol Tranås 00:22:03 101,44
72 Gustav Bohman OK Orinto 00:22:05 101,70
73 Oskar Källman OK Hällen 00:22:09 102,22
74 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:22:12 102,62
75 Olof Knutsson OK Kullingshof 00:30:53 171,07
76 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:38:10 228,48
Olof Ljunggren Linköpings OK
Tobias Farbrot Göteborg-Majorna OK
Simon Björklund Lindebygdens OK
Gustav Östensson OK Tranan

Annonser