Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 1, Sprint by Night - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:10:59 17,43
2 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:11:28 20,74
3 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:11:31 21,09
3 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:11:31 21,09
5 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:11:41 22,23
6 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:11:48 23,03
7 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:11:50 23,26
8 Alma Hjertberg Hestra IF 00:11:58 24,17
9 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:12:03 24,75
10 Klara Andersson OK Orion 00:12:04 24,86
11 Amanda Karmetun OK Njudung 00:12:17 26,35
12 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:12:22 26,92
13 Ebba Lindell IF Thor 00:12:24 27,15
14 Nora Holmgård Kils OK 00:12:25 27,26
15 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:12:28 27,60
16 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:12:32 28,06
17 Eira Hertin Västerviks OK 00:12:38 28,75
18 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:12:47 29,78
19 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:12:50 30,12
20 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:12:55 30,69
21 Elsa Bäsén IF Thor 00:13:04 31,72
21 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:13:04 31,72
23 Elsa Karlsson OK Landehof 00:13:10 32,41
24 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:13:12 32,64
25 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:13:22 33,78
26 Maria Logren Sjövalla FK 00:13:23 33,89
27 Nicolina Moberg OK Tyr 00:13:28 34,47
28 Moa Skoog IF Hagen 00:13:35 35,27
29 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:13:54 37,44
30 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:13:56 37,67
31 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:14:02 38,35
32 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:14:07 38,93
33 Moa Wallenborg OK Kontinent 00:14:10 39,27
34 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:14:22 40,64
35 Thilda Seldén IF Rigor 00:14:28 41,33
35 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:14:28 41,33
37 Elin Nilsson Andrarums IF 00:14:37 42,36
38 Unni Granfors IF Rigor 00:14:40 42,70
39 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:14:46 43,39
39 Karin Wedman Västerbergslagens OL 00:14:46 43,39
39 Hanna Ring Ronneby OK 00:14:46 43,39
42 Isabella Joons Leksands OK 00:14:50 43,84
43 Ella Stenils OK Hällen 00:14:58 44,76
44 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:15:04 45,44
45 Sara Wänström Finspångs SOK 00:15:13 46,47
45 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:15:13 46,47
47 Olivia Asp IFK Göteborg 00:15:14 46,59
48 Stina Nilsson Dalaportens OL 00:15:17 46,93
49 Moa Sahlstedt Sol Tranås 00:15:18 47,05
50 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:15:20 47,27
51 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:15:28 48,19
52 Alva Nyström IF Thor 00:15:46 50,25
53 Hanna Roth Linköpings OK 00:15:47 50,36
54 Klara Bourne Göteborg-Majorna OK 00:15:49 50,59
55 Ida Hallin Surahammars SOK 00:15:51 50,82
57 Nellie Nilsson OK Orion 00:16:00 51,85
58 Julia Lindblad Sävedalens AIK 00:16:10 52,99
58 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:16:10 52,99
60 Julia Funke Leksands OK 00:16:20 54,14
63 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:16:38 56,19
65 Irma Svensson OK Klyftamo 00:16:41 56,54
66 Tove den Braver OK Gränsen 00:16:46 57,11
67 Tove Ringi OK Kåre 00:16:50 57,57
68 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:17:00 58,71
69 Nora Andersson OK Norrvirdarna 00:17:09 59,74
70 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:17:18 60,77
71 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:17:20 61,00
72 Elin Johansson Gudhems IF 00:17:22 61,23
73 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:17:28 61,91
74 Linnea Leijon Härlövs IF 00:17:30 62,14
75 Elsa Göras Leksands OK 00:17:36 62,83
76 Emma Isidorsson OK Vivill 00:17:38 63,06
77 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:17:46 63,97
78 Lina Hällsten Stora Tuna OK 00:17:52 64,66
78 Elin Rahm OK Norrvirdarna 00:17:52 64,66
80 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:17:58 65,34
81 My Velander Surahammars SOK 00:18:00 65,57
81 Elsa Linder OK Hällen 00:18:00 65,57
83 Matilda Holm OK Djerf 00:18:09 66,60
85 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:18:19 67,74
86 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:18:32 69,23
87 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:18:40 70,15
88 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:18:41 70,26
89 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 00:18:43 70,49
90 Ebba Rosander SOK Aneby 00:18:54 71,75
91 Emilia Johnsson OK Kåre 00:19:06 73,12
92 Linn Risto OK Linné 00:19:19 74,61
93 Mirjam Joons Leksands OK 00:19:22 74,95
94 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:19:24 75,18
95 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:19:37 76,66
97 Alma Birklin OK Kåre 00:20:17 81,24
99 Emma Olsson OK Gränsen 00:20:24 82,04
100 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:21:20 88,44
101 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:21:23 88,79
103 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:22:06 93,70
104 Linnea Fridolfsson Stora Tuna OK 00:22:50 98,73
105 Vera Carlsson OK Hällen 00:23:21 102,28
106 Ronja Karlsson Härlövs IF 00:23:29 103,19
107 Emelie Rengmyr IF Rigor 00:24:22 109,26
108 My Blixt Avesta OK 00:25:33 117,38
109 Tilda Borgström Avesta OK 00:25:50 119,32
110 Meja Hansson Emmaboda Verda OK 00:27:19 129,50
111 Julia Arvidsson IF Rigor 00:27:46 132,58
112 Ida Klasér Korsnäs IF OK 00:28:46 139,45
113 Ellinor Lihv OK Gränsen 00:30:41 152,60
114 Ellinor Rosenberg OK Vilse 87 00:37:56 202,34
115 Julia Karlsson OK Skogsfalken 00:46:05 258,26
Ellen Ohrt Sol Tranås
Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser

OOCup 2022