Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 1, Sprint by Night - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:11:18 54,86
2 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:11:34 57,52
3 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:11:35 57,69
5 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:12:08 63,18
6 Tilda Rosander SOK Aneby 00:12:10 63,51
7 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:12:20 65,18
8 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:12:34 67,51
9 Ellen Toll OK Njudung 00:12:39 68,34
10 Elsa Kaipe OK Kåre 00:12:43 69,00
11 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:12:54 70,83
12 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:13:01 72,00
13 Maja Axelsson Lerums SOK 00:13:08 73,16
14 Asta Törnkvist Anderstorps OK 00:13:10 73,50
15 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:13:12 73,83
16 Ellen Funke Leksands OK 00:13:17 74,66
17 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:13:21 75,33
18 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:13:26 76,16
19 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:13:32 77,16
20 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:13:34 77,49
21 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:13:45 79,32
22 Emma Karlsson OK Landehof 00:13:49 79,98
23 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:13:52 80,48
24 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:13:54 80,82
25 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:13:55 80,98
25 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:13:55 80,98
27 Lisa Swartz OK Orion 00:13:57 81,31
28 Matilda Lekberg Sävedalens AIK 00:14:06 82,81
29 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:14:13 83,98
30 Audrey Hansson Frölunda OL 00:14:23 85,64
31 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:14:25 85,97
31 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:14:25 85,97
33 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:14:27 86,31
34 Lisa Östensson OK Tranan 00:14:30 86,80
35 Stina Andersson Anderstorps OK 00:14:33 87,30
35 Ida Körle OK Landehof 00:14:33 87,30
37 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:14:40 88,47
38 Linn Andersson OK Tyr 00:14:51 90,30
39 Maja Graad IF Rigor 00:14:57 91,30
40 Ida Bruhn IF Rigor 00:15:02 92,13
41 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:15:05 92,63
42 Tuva Östangård Gamleby OK 00:15:09 93,29
43 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:15:10 93,46
44 Linnéa Borggren Domnarvets GOIF 00:15:14 94,13
45 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:15:24 95,79
46 Hedda Svensson OK Orion 00:15:25 95,96
46 Signe Öhgren Karlsbyhedens IK 00:15:25 95,96
48 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:15:28 96,45
49 Anna Svensson IF Rigor 00:15:35 97,62
50 Vilma Engström OK Orion 00:15:36 97,79
51 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:15:39 98,28
53 Annie Eriksson OK Löftan 00:15:58 101,45
54 Annika Källman OK Hällen 00:15:59 101,61
55 Amanda Jansson OK Klemmingen 00:16:00 101,78
56 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:16:22 105,44
57 Julia Åtting Linköpings OK 00:16:27 106,27
58 Louise Edvardsson Ronneby OK 00:16:33 107,27
59 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:16:36 107,77
60 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:16:42 108,77
61 Linnea Höök Fjärås AIK 00:17:04 112,43
62 Liv Norberg Avesta OK 00:17:07 112,92
63 Agnes Berlin OK Orion 00:17:11 113,59
64 Elsa Södervall IK Gandvik 00:17:12 113,76
65 Tilde Blixt Avesta OK 00:17:16 114,42
65 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:17:16 114,42
67 Magdalena Salenbäck Kristinehamns OK 00:17:18 114,75
68 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:17:25 115,92
69 Josefine Öhrvall OK Skogshjortarna 00:17:36 117,75
70 Clara Adolfsson Anderstorps OK 00:17:45 119,25
71 Moa Holsten Hestra IF 00:18:49 129,89
72 Elsa Boberg IF Rigor 00:19:05 132,56
73 Ida Meijer FK Åsen 00:19:15 134,22
74 Maja Inghammar Hestra IF 00:20:01 141,87
76 My Fridström Karlskrona SOK 00:20:17 144,53
77 Klara Nilsson Hestra IF 00:20:23 145,53
78 Rebecca Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:20:26 146,03
79 Johanna Pihlström OK Landehof 00:20:59 151,52
80 Vera Elfström OK Orinto 00:21:06 152,69
82 Saga Borensved OK Norrvirdarna 00:22:05 162,50
83 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 00:22:21 165,16
84 Tilda Larsson OK Klemmingen 00:23:32 176,98
85 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:23:39 178,14
86 Judith Lundqvist Kalmar OK 00:24:00 181,63
87 Vilma Johansson OK Hällen 00:24:11 183,46
88 Ida Karlsson OK Gränsen 00:25:11 193,45
89 Sandra Gustafsson OK Klemmingen 00:25:22 195,28
90 Towa Laagen Lidköpings VSK 00:25:55 200,77
91 Stina Johansson Anderstorps OK 00:26:10 203,26
92 Hanna Nilsson Hestra IF 00:26:22 205,26
94 Amanda Rådström OK Enen 00:28:03 222,06
95 Linn Björneld Kalmar OK 00:29:37 237,70
Alva Svensson FK Åsen
Maja Johansson Gudhems IF

Annonser

Bagheera