Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 1, Sprint by Night - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Boberg IF Rigor 00:11:11 17,27
2 Magnus Homann OK Orinto 00:11:29 19,67
3 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:11:39 21,01
4 Anders Lillieström OK Roxen 00:11:59 23,68
5 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:12:05 24,48
6 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:12:11 25,28
7 Lars Svensson IK Hakarpspojkarna 00:12:20 26,49
8 Mikael Bergstedt Markbygdens OK 00:12:27 27,42
9 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:12:30 27,82
10 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:12:35 28,49
11 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:12:39 29,03
12 Johan Mars Markbygdens OK 00:13:06 32,63
13 Magnus Johansson OK Löftan 00:13:15 33,84
14 Harald Persson Andrarums IF 00:13:29 35,71
15 Jens Arvidsson IF Rigor 00:13:34 36,37
16 Magnus Wallenborg OK Kontinent 00:13:37 36,77
17 Jonas Olsson OK Roxen 00:13:38 36,91
18 Martin Johansson OK Orinto 00:13:42 37,44
19 Mats Lilja OK Älgen 00:13:47 38,11
20 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:13:51 38,64
21 Tobias Haag OK Gränsen 00:13:54 39,05
22 Peter Asp IFK Göteborg 00:13:56 39,31
23 Henrik Essunger Sjövalla FK 00:13:57 39,45
25 Mats Holmberg OK Gränsen 00:14:04 40,38
26 Mattias Biörs IK Ymer 00:14:08 40,92
27 Stefan Gunnarsson OK Lindéna 00:14:15 41,85
28 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:14:17 42,12
29 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:14:18 42,25
30 Thomas Karlsson OK Landehof 00:14:22 42,79
30 Göran Nord Sol Tranås 00:14:22 42,79
32 Johan Knutsson Boxholm-Mjölby OL 00:14:23 42,92
33 Dennis Toll OK Njudung 00:14:30 43,86
34 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:14:33 44,26
35 Thomas Ljungqvist Tibro OK 00:14:37 44,79
36 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:14:42 45,46
37 Staffan Olsson Stigsökarna 00:14:48 46,26
38 Conny Erixon OK Kullingshof 00:14:53 46,93
39 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:14:57 47,46
40 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:15:11 49,33
41 Urban Billing Hultsfreds OK 00:15:14 49,73
43 Peter Fors OK Grip 00:15:30 51,87
44 Ronnie Bohman OK Orinto 00:15:32 52,14
45 Erik Skoglund Sol Tranås 00:15:43 53,61
46 Thomas Persson OK Gränsen 00:15:45 53,88
47 Johan Wänström Finspångs SOK 00:15:46 54,01
47 Tobias Den Braver OK Gränsen 00:15:46 54,01
49 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 00:15:51 54,68
50 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:15:55 55,21
51 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:16:00 55,88
52 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 00:16:17 58,15
53 Ulrik Johansson OK Bävern 00:16:22 58,82
54 Anders Sundelin OK Orion 00:16:23 58,95
56 Ola Jönsson OK Vilse 87 00:16:40 61,22
58 Patrik Nylén Degerfors OK 00:16:58 63,63
59 Patrik Stenils OK Hällen 00:17:58 71,64
60 Roland Strand FK Åsen 00:17:59 71,78
61 Adam Odén Fjärås AIK 00:18:22 74,85
62 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:18:32 76,19
63 Jörgen Nilsson FK Åsen 00:18:47 78,19
64 Ola Nilsson Alvesta SOK 00:19:28 83,67
65 Peter Carlberg Kils OK 00:19:40 85,27
66 Dan-Olof Johansson OK Alehof 00:21:55 103,31
Patrik Steen OK Enen

Annonser

Bagheera