Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 3, Zoorienteringen - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:11:15 16,35
2 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:11:57 20,97
3 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:11:58 21,08
4 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:12:06 21,96
5 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:12:07 22,07
6 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:12:17 23,17
7 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:12:19 23,39
8 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:12:29 24,49
9 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:12:43 26,03
10 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:12:47 26,47
11 Ebba Lindell IF Thor 00:12:48 26,58
12 Alma Hjertberg Hestra IF 00:12:50 26,80
13 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:12:53 27,13
13 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:12:53 27,13
15 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:13:00 27,90
16 Amanda Karmetun OK Njudung 00:13:05 28,45
17 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:13:06 28,56
18 Maria Logren Sjövalla FK 00:13:10 29,00
19 Nora Holmgård Kils OK 00:13:13 29,33
20 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:13:19 29,99
21 Elsa Bäsén IF Thor 00:13:22 30,32
21 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:13:22 30,32
23 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:13:25 30,65
23 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:13:25 30,65
25 Sara Wänström Finspångs SOK 00:13:27 30,87
27 Klara Andersson OK Orion 00:13:36 31,86
28 Moa Wallenborg OK Kontinent 00:13:38 32,08
29 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:13:41 32,41
30 Moa Skoog IF Hagen 00:13:42 32,52
31 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:13:43 32,63
32 Clara Samuelsson OK Vivill 00:13:47 33,07
34 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:14:00 34,50
35 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:14:06 35,16
36 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:14:07 35,27
37 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:14:12 35,83
38 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:14:25 37,26
39 Elsa Göras Leksands OK 00:14:29 37,70
40 Eira Hertin Västerviks OK 00:14:33 38,14
41 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:14:39 38,80
42 Unni Granfors IF Rigor 00:14:42 39,13
43 Moa Sahlstedt Sol Tranås 00:14:44 39,35
43 Emilia Johnsson OK Kåre 00:14:44 39,35
45 Filippa Zäll Hjärnarps OL 00:14:45 39,46
46 Olivia Asp IFK Göteborg 00:14:47 39,68
47 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:14:48 39,79
48 Hanna Ring Ronneby OK 00:14:49 39,90
49 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:14:50 40,01
49 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:14:50 40,01
51 Karin Wedman Västerbergslagens OL 00:14:51 40,12
51 Maya Ljubez IK Hakarpspojkarna 00:14:51 40,12
54 Elin Nilsson Andrarums IF 00:14:54 40,45
55 Ida Hallin Surahammars SOK 00:14:55 40,56
56 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:15:11 42,32
57 Nora Andersson OK Norrvirdarna 00:15:15 42,76
58 Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:16 42,87
59 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:15:19 43,20
60 Alma Birklin OK Kåre 00:15:21 43,42
61 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:22 43,53
62 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:15:23 43,64
62 Emely Weihart Hestra IF 00:15:23 43,64
64 Rebecka Westlund Kils OK 00:15:24 43,75
65 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:15:27 44,08
66 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:15:31 44,52
67 Isabella Joons Leksands OK 00:15:36 45,07
68 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:15:40 45,51
69 Anna Svarfvar Sjövalla FK 00:15:41 45,62
70 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:15:43 45,84
71 Sofia Elverlind OK Tranan 00:15:46 46,17
72 Thilda Seldén IF Rigor 00:15:48 46,39
74 Lycka Drakengren IF Marin Väst 00:15:54 47,05
75 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:15:55 47,16
76 Ida Klasér Korsnäs IF OK 00:15:58 47,49
77 Julia Berg Karlsbyhedens IK 00:16:00 47,71
78 Elin Helmersson OK Skogsvargarna 00:16:02 47,93
79 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:16:08 48,59
80 Tove den Braver OK Gränsen 00:16:09 48,70
81 Tove Ringi OK Kåre 00:16:12 49,03
81 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:16:12 49,03
83 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:16:16 49,47
84 My Velander Surahammars SOK 00:16:18 49,69
85 Selma Mossberg Karlsbyhedens IK 00:16:20 49,91
86 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:16:21 50,02
87 Ellen Johansson Burseryds IF 00:16:22 50,13
88 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:16:24 50,35
89 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:16:29 50,90
90 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:16:30 51,01
92 Malin Kindbom IF Hagen 00:16:44 52,55
93 Linnea Leijon Härlövs IF 00:16:46 52,77
94 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:16:48 52,99
95 Ella Stenils OK Hällen 00:16:54 53,65
95 Matilda Holm OK Djerf 00:16:54 53,65
97 Elvira Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:01 54,42
98 Nellie Nilsson OK Orion 00:17:02 54,53
99 Irma Svensson OK Klyftamo 00:17:03 54,64
100 Erica Bogren IF Hagen 00:17:08 55,19
101 Lina Hällsten Stora Tuna OK 00:17:13 55,74
102 Ida Südhoff Brattås CK 00:17:18 56,29
103 Erica Molin Boxholm-Mjölby OL 00:17:20 56,51
104 Hanna Roth Linköpings OK 00:17:38 58,49
105 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:17:40 58,71
105 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:17:40 58,71
107 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:17:44 59,15
109 Astrid Eriksson Ulricehamns OK 00:18:00 60,92
110 Elin Rahm OK Norrvirdarna 00:18:08 61,80
111 Ellen Ohrt Sol Tranås 00:18:11 62,13
112 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:18:13 62,35
113 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:18:17 62,79
114 Stina Nilsson Dalaportens OL 00:18:27 63,89
115 Klara Bourne Göteborg-Majorna OK 00:18:30 64,22
116 Alva Nyström IF Thor 00:18:43 65,65
117 Elsa Ek Markbygdens OK 00:18:44 65,76
118 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:18:46 65,98
119 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:18:48 66,20
121 Emma Isidorsson OK Vivill 00:19:02 67,74
122 Katrin Asplund Kungälvs OK 00:19:12 68,84
123 Mira Enell Jönköpings OK 00:19:20 69,72
124 Emelie Rengmyr IF Rigor 00:19:26 70,38
125 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 00:19:29 70,71
126 Elin Johansson Gudhems IF 00:19:54 73,46
127 Mirjam Joons Leksands OK 00:20:00 74,12
128 Tilda Borgström Avesta OK 00:20:07 74,89
129 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:20:09 75,11
130 Linnea Fridolfsson Stora Tuna OK 00:20:10 75,22
131 Elsa Linder OK Hällen 00:20:11 75,33
132 Ellinor Lihv OK Gränsen 00:20:14 75,66
133 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:20:22 76,54
134 Rebecka Stenholdt FK Herkules 00:20:26 76,98
135 Vera Carlsson OK Hällen 00:20:40 78,52
136 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:21:19 82,81
137 Sara Helmersson OK Skogsvargarna 00:21:22 83,14
138 Elna Olsson Ulricehamns OK 00:21:31 84,14
139 Linn Risto OK Linné 00:21:36 84,69
140 Klara Nordström Kils OK 00:21:38 84,91
140 Julia Funke Leksands OK 00:21:38 84,91
142 My Blixt Avesta OK 00:22:27 90,30
144 Klara Söderlund Avesta OK 00:23:12 95,25
145 Ida Kilnäs Sjövalla FK 00:23:13 95,36
146 Ronja Karlsson Härlövs IF 00:23:23 96,46
147 Julia Arvidsson IF Rigor 00:23:54 99,87
148 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:23:56 100,09
149 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:24:34 104,27
150 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 00:24:52 106,25
151 Linnea Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:25:46 112,20
152 Kristina Bohman OK Orinto 00:26:04 114,18
153 Meja Hansson Emmaboda Verda OK 00:26:38 117,92
154 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:27:16 122,10
155 Emilia Mathiason Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:21 122,65
156 Lisa Klar Tidaholm SOK Sisu 00:30:54 146,09
157 Elina Fredman OK Skogshjortarna 00:33:22 162,38
158 Ellinor Rosenberg OK Vilse 87 00:33:36 163,92
159 Ebba Lövgren Boxholm-Mjölby OL 00:35:49 178,55
160 Julia Karlsson OK Skogsfalken 00:37:27 189,34
Julia Lindblad Sävedalens AIK
Marie Asplund Kungälvs OK
Alva Wallin IK Trenne Ullared
Elsa Karlsson OK Landehof
Nicolina Moberg OK Tyr
Emma Olsson OK Gränsen

Annonser

OOCup 2022