Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 3, Zoorienteringen - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:09:59 52,69
2 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:10:20 56,57
3 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:10:34 59,15
4 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:11:07 65,25
5 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:11:08 65,43
5 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:11:08 65,43
7 Maja Graad IF Rigor 00:11:31 69,68
8 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:11:37 70,79
8 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:11:37 70,79
8 Ellen Funke Leksands OK 00:11:37 70,79
11 Elsa Kaipe OK Kåre 00:11:40 71,34
12 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:11:44 72,08
13 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:12:17 78,18
15 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:12:18 78,36
16 Tuva Östangård Gamleby OK 00:12:23 79,29
17 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:12:26 79,84
18 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:12:33 81,13
19 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:12:34 81,32
20 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:12:35 81,50
21 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:12:46 83,53
21 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 00:12:46 83,53
23 Lisa Swartz OK Orion 00:12:50 84,27
24 Linn Andersson OK Tyr 00:12:54 85,01
25 Audrey Hansson Frölunda OL 00:12:58 85,75
26 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:12:59 85,93
27 Elsa Boberg IF Rigor 00:13:02 86,49
28 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:13:04 86,86
29 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:13:05 87,04
30 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:13:08 87,60
31 Liv Norberg Avesta OK 00:13:09 87,78
32 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:13:14 88,70
33 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:13:21 90,00
34 Maja Axelsson Lerums SOK 00:13:24 90,55
35 Tilda Rosander SOK Aneby 00:13:31 91,84
36 Sara Ohlin OK Tranan 00:13:37 92,95
37 Emma Karlsson OK Landehof 00:13:45 94,43
38 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:13:46 94,61
39 Lova Berzelius OK Skogshjortarna 00:13:47 94,80
40 Asta Törnkvist Anderstorps OK 00:13:48 94,98
41 Ellen Toll OK Njudung 00:13:54 96,09
42 Julia Åtting Linköpings OK 00:13:55 96,28
43 Elsa Södervall IK Gandvik 00:14:00 97,20
44 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:14:03 97,75
45 Annie Eriksson OK Löftan 00:14:07 98,49
46 Ida Körle OK Landehof 00:14:15 99,97
47 Agnes Berlin OK Orion 00:14:17 100,34
47 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:14:17 100,34
49 Linnéa Borggren Domnarvets GOIF 00:14:30 102,74
50 Elsa Käll IK Gandvik 00:14:31 102,92
51 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:14:36 103,85
52 Stina Andersson Anderstorps OK 00:14:39 104,40
53 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:14:48 106,06
54 Tilde Blom OK Nackhe 00:14:51 106,62
55 Ellen Norman Sävedalens AIK 00:14:53 106,99
56 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:14:59 108,10
57 Nora Käll IK Gandvik 00:15:01 108,46
57 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:15:01 108,46
57 Amanda Jansson OK Klemmingen 00:15:01 108,46
60 Annika Källman OK Hällen 00:15:05 109,20
61 Lisa Andersson Ryda SK 00:15:10 110,13
62 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:15:28 113,45
63 Maja Inghammar Hestra IF 00:15:32 114,19
64 Anna Svensson IF Rigor 00:15:33 114,37
65 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:15:45 116,59
66 Magdalena Salenbäck Kristinehamns OK 00:15:49 117,33
67 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:50 117,51
68 Maria Gergely FK Herkules 00:15:53 118,07
69 Alva Svensson FK Åsen 00:15:55 118,44
70 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:16:11 121,39
71 Johanna Pihlström OK Landehof 00:16:13 121,76
72 Lisa Mossberg FK Herkules 00:16:29 124,72
74 Vilma Engström OK Orion 00:16:54 129,33
75 Anna Backman Lidköpings VSK 00:16:56 129,70
75 Olivia Karlsson Lessebo OK 00:16:56 129,70
77 Malva Habana Lindén OK Klemmingen 00:17:02 130,81
78 Emelie Hagman OK Orinto 00:17:03 131,00
79 Louise Edvardsson Ronneby OK 00:17:10 132,29
80 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:17:12 132,66
81 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:17:21 134,32
82 Matilda Folkesson IK Uven 00:17:26 135,24
83 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:17:27 135,43
84 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:17:31 136,17
85 Alicia Stridsman Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:38 137,46
86 Hedda Svensson OK Orion 00:17:51 139,86
87 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:17:55 140,60
89 Saga Borensved OK Norrvirdarna 00:17:59 141,34
90 My Fridström Karlskrona SOK 00:18:15 144,29
91 Ellen Eriksson OK Flundrehof 00:18:16 144,48
92 Lea Friberg OK Vivill 00:18:25 146,14
93 Hanna Nilsson Hestra IF 00:18:32 147,43
94 Selma Sjöstrand Ulricehamns OK 00:18:36 148,17
95 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:18:50 150,76
96 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 00:19:05 153,53
96 Anna Genberg Ulricehamns OK 00:19:05 153,53
98 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:19:06 153,71
99 Sara Wallin Korsnäs IF OK 00:19:09 154,27
100 Towa Laagen Lidköpings VSK 00:19:17 155,74
101 Elaine Augustsson Lessebo OK 00:19:25 157,22
102 Tilde Blixt Avesta OK 00:19:28 157,78
103 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:19:30 158,14
104 Ebba Backman Lidköpings VSK 00:19:42 160,36
105 Ida Bruhn IF Rigor 00:19:59 163,50
106 Ella Fridolfsson Stora Tuna OK 00:20:07 164,98
107 Maja Johansson Gudhems IF 00:20:10 165,53
108 Klara Nilsson Hestra IF 00:20:23 167,93
110 Linn Björneld Kalmar OK 00:20:25 168,30
111 Emelie Thom OK Vivill 00:20:38 170,70
112 Elsa Larsson Burseryds IF 00:20:46 172,18
113 Alice Nordqvist IF Rigor 00:20:47 172,36
114 Signe Öhgren Karlsbyhedens IK 00:21:01 174,95
115 Julia Westh Mullsjö SOK 00:21:15 177,54
116 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:21:30 180,31
117 Josefine Öhrvall OK Skogshjortarna 00:21:48 183,63
118 Linnea Höök Fjärås AIK 00:21:58 185,48
119 Lisa Björsson OK Kullingshof 00:22:08 187,32
120 Elin Rothzén OK Gisle 00:22:18 189,17
122 Stina Johansson Anderstorps OK 00:22:43 193,79
123 Sandra Gustafsson OK Klemmingen 00:22:45 194,16
124 Hilda Waldefeldt IK Gandvik 00:23:01 197,11
125 Signe Lundqvist Sjövalla FK 00:23:26 201,73
127 Vilma Johansson OK Hällen 00:23:50 206,16
128 Juni Drakengren IF Marin Väst 00:23:56 207,27
129 Alice Lundström OK Vivill 00:24:06 209,12
130 Ida Meijer FK Åsen 00:24:56 218,35
131 Vega Enell Jönköpings OK 00:25:02 219,46
132 Moa Holsten Hestra IF 00:25:09 220,75
133 Elsa Nilsson OK Stigen 00:25:12 221,31
134 Elva Karlsson OK Stigen 00:25:49 228,14
135 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 00:26:19 233,68
135 Emmie Nordström Lessebo OK 00:26:19 233,68
137 Alexia Waldschmidt Stigmännen Karlshamns OK 00:26:37 237,00
138 Tilda Larsson OK Klemmingen 00:28:15 255,10
139 Amanda Rådström OK Enen 00:28:47 261,01
140 Elin Edvinsson FK Åsen 00:29:02 263,78
141 Tilda Nyrell Alvesta SOK 00:29:20 267,11
142 Emma Hagberg OK Skogshjortarna 00:29:54 273,39
143 Alva Andreasson Lerums SOK 00:32:07 297,95
144 Alma Lundberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:39 300,00
145 Judith Lundqvist Kalmar OK 00:35:53 300,00
146 Rebecca Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:37:01 300,00
147 Angelica Heisler Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:03 300,00
148 Moa Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:38:22 300,00
149 Maja Torsein Frölunda OL 00:49:49 300,00
Mikaela Landelius Lessebo OK
Vera Elfström OK Orinto
Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg
Filippa Johansson Lerums SOK
Ida Karlsson OK Gränsen
Agnes Mårild Göteborgs SK

Annonser

Bagheera