Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 2, Downhill Sprint - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:15:32 7,05
2 Tove Ekström Linköpings OK 00:16:13 9,91
3 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:17:20 14,59
4 Malva Steen OK Enen 00:17:30 15,28
5 Lina Svärd IF Thor 00:17:54 16,96
6 Siri Suter Eksjö SOK 00:18:23 18,98
8 Clara Dahl Härlövs IF 00:18:43 20,37
10 Tindra Jernström Avesta OK 00:19:16 22,67
11 Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:19:18 22,81
12 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:19:45 24,70
13 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:19:54 25,32
14 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:20:09 26,37
15 Ella Nordström Kils OK 00:20:25 27,49
16 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:20:29 27,76
17 Anna Lithell OK Linné 00:21:14 30,90
18 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:21:18 31,18
19 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:21:42 32,85
20 Adelina Funke Leksands OK 00:22:00 34,11
21 Olivia Fröberg OK Roxen 00:22:06 34,53
22 Linn Lugne Kils OK 00:22:18 35,36
23 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:22:29 36,13
24 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:22:38 36,76
25 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:22:43 37,11
26 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 00:22:58 38,15
27 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:23:01 38,36
28 Clara Spik Leksands OK 00:23:08 38,85
29 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:23:14 39,27
30 Lovisa Lager Halmstad OK 00:23:28 40,25
32 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:24:50 45,96
33 Lina Erdelius IF Rigor 00:25:20 48,06
34 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:25:23 48,26
35 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:25:35 49,10
36 Clara Berglund Hiltunen Göteborg-Majorna OK 00:25:46 49,87
38 Elsa Kamfors OK Kullingshof 00:26:20 52,24
39 Alva Bohlin IFK Göteborg 00:27:25 56,77
40 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:27:30 57,12
41 Alma Liderud Lidköpings VSK 00:27:52 58,65
43 Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:29:04 63,68
45 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:30:01 67,65
46 Emma Bernersson OK Enen 00:30:13 68,49
47 Alva Lindell IF Thor 00:30:18 68,84
48 Sara Erlandsson OK Vivill 00:30:29 69,60
49 Bea Wanstadius FK Åsen 00:30:35 70,02
50 Meja Eneljung IFK Göteborg 00:30:43 70,58
51 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:58 71,62
53 Julia Elverlind OK Tranan 00:31:17 72,95
55 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:32:14 76,92
56 Evelina Berg OK Ravinen 00:32:23 77,55
57 Matilda Johannesson Frölunda OL 00:33:10 80,83
58 Kajsa Den Braver OK Gränsen 00:34:04 84,59
59 Lisa Vogt Västerbergslagens OL 00:34:17 85,50
60 Alma Leijon Härlövs IF 00:34:20 85,71
61 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:34:25 86,06
62 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:34:35 86,76
64 Saga Hjertén IK Gandvik 00:38:17 102,24
65 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:39:22 106,77
67 Alma Haag OK Gränsen 00:40:10 110,12
68 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:40:50 112,90
70 Maja Strand FK Åsen 00:43:17 123,15
71 Kajsa Ward OK Vivill 00:47:36 141,21
73 Emelie Rönnborg IK Uven 00:50:52 154,88
74 Tove Johansson OK Alehof 00:55:25 173,92
75 Kajsa Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:59:34 191,28
76 Thea Bad Kils OK 00:59:40 191,70
77 Linn Petersson OK Vivill 01:01:11 198,04
78 Alma Johansson OK Skogshjortarna 01:05:37 216,59
79 Martina Sundelin OK Orion 01:18:57 272,38
80 Elin Rydgård Eksjö SOK 01:46:04 300,00
Kajsa Norman Sävedalens AIK
Malin Nilsson OK Tranan
Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg
Julia Wanner Avesta OK

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr