Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 2, Downhill Sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Nyman OK Tyr 00:15:09 15,13
2 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:17 15,90
3 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:15:33 17,44
4 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:15:44 18,50
5 Marcus Carlsson IF Hagen 00:15:46 18,69
6 Samuel Pihlström OK Landehof 00:15:48 18,89
7 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:16:01 20,14
8 Simon Harden FK Boken 00:16:12 21,20
8 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:16:12 21,20
10 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:16:20 21,97
12 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:16:29 22,83
13 Martin Lamm Frölunda OL 00:16:36 23,51
15 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:17:00 25,82
15 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:17:00 25,82
17 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:17:30 28,70
18 Daniel Bogren IF Hagen 00:17:31 28,80
19 Casper Hedar OK Tor 00:17:33 28,99
20 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:17:34 29,09
21 Rasmus Täck OK Hammaren 00:17:44 30,05
22 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:17:55 31,11
23 Johannes Öhgren OK Kåre 00:18:01 31,69
26 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:18:12 32,75
27 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:18:20 33,52
28 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:18:58 37,18
29 Lukas Katvala OK Älgen 00:19:13 38,62
30 Johannes Holmgren Sävedalens AIK 00:19:20 39,29
31 Albin Toll OK Njudung 00:19:36 40,83
33 Jacob Enberg Halmstad OK 00:20:08 43,92
34 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:20:09 44,01
35 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:20:10 44,11
36 Erik Eriksson OK Älgen 00:20:17 44,78
37 Simon Björklund Lindebygdens OK 00:20:21 45,17
38 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:20:33 46,32
39 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:20:47 47,67
40 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:20:48 47,77
41 Simon Giselsson Ronneby OK 00:20:52 48,15
42 Gustav Perman OK Tyr 00:20:58 48,73
43 Melker Elofsson OK Njudung 00:20:59 48,83
44 Gustav Östensson OK Tranan 00:21:00 48,92
45 Samuel Eriksson Eds SK 00:21:16 50,46
46 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:21:21 50,94
47 Lucas Granberg OK Kåre 00:21:37 52,48
47 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:21:37 52,48
49 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:22:20 56,62
50 Hugo Håkansson IK Ymer 00:22:26 57,20
51 Charlie Eliasson Dalaportens OL 00:23:01 60,57
52 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:23:04 60,86
53 Love Carlsson OK Orion 00:23:07 61,15
54 Mattis Persson Eksjö SOK 00:23:15 61,92
55 Nils Körle OK Landehof 00:23:23 62,69
56 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:23:39 64,23
57 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:23:41 64,42
58 John Granath OK Kåre 00:23:49 65,19
59 Daniel Holmgren Sävedalens AIK 00:23:53 65,58
60 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:24:08 67,02
61 Måns Persson Andrarums IF 00:24:13 67,50
62 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:24:23 68,46
63 Anton Holm OK Djerf 00:24:27 68,85
64 Hugo Almquist IK Hakarpspojkarna 00:24:52 71,26
65 Victor Bylund IF Thor 00:25:03 72,32
66 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:25:04 72,41
67 Kalle Lundgren Göteborg-Majorna OK 00:25:46 76,45
68 Erik Lund Stenungsunds OK 00:27:37 87,14
69 Samuel Håkansson Ronneby OK 00:28:54 94,55
70 Axel Eriksson OK Löftan 00:29:24 97,44
71 Alexander Bokerud IF Rigor 00:30:13 102,16
72 Erik Hansson Karlskrona SOK 00:31:15 108,13
73 Oskar Carlsson Kvillebyns SK 00:31:35 110,05
74 Oskar Källman OK Hällen 00:32:15 113,90
75 Viktor Alfredsson OK Tyr 00:32:20 114,39
76 Erik Hultander IF Rigor 00:32:23 114,67
77 Daniel Glimtén OK Löftan 00:33:07 118,91
78 Gabriel Blad OK Kullingshof 00:33:43 122,38
79 Gustav Bohman OK Orinto 00:34:13 125,26
82 Maxim Johansson Sol Tranås 00:35:47 134,31
83 Tobias Farbrot Göteborg-Majorna OK 00:37:06 141,92
84 Jonathan Ljungberg OK Skogsfalken 00:37:53 146,44
85 Emil Nilsson Andrarums IF 00:38:40 150,97
86 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:39:17 154,53
87 Ville Fontell OK Enen 00:39:46 157,32
88 Isak Wideskott Sjövalla FK 00:40:34 161,94
89 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:47:15 200,55
90 Tyr Häggström Andrarums IF 00:55:20 247,24
91 Olof Knutsson OK Kullingshof 01:06:10 300,00
Anton Segerman IF Thor
Anton Gliveson Ronneby OK
Viktor Wallin OK Kåre

Annonser