Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 2, Downhill Sprint - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:15:03 17,41
2 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:15:29 19,58
3 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:15:51 21,41
4 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:16:09 22,91
5 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:16:25 24,25
6 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:16:27 24,42
7 Ebba Lindell IF Thor 00:16:30 24,67
8 Nora Holmgård Kils OK 00:16:31 24,75
9 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:16:50 26,33
10 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:16:51 26,42
11 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:17:04 27,50
12 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:17:15 28,42
13 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:17:24 29,17
14 Nicolina Moberg OK Tyr 00:17:35 30,09
15 Elin Nilsson Andrarums IF 00:17:36 30,17
16 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:17:46 31,01
17 Tove Ringi OK Kåre 00:17:51 31,42
18 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:17:59 32,09
19 Elsa Karlsson OK Landehof 00:18:02 32,34
20 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:18:05 32,59
21 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:18:13 33,26
23 Elsa Bäsén IF Thor 00:18:27 34,43
24 Moa Skoog IF Hagen 00:18:35 35,09
25 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:18:37 35,26
26 Maria Logren Sjövalla FK 00:18:51 36,43
27 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:18:52 36,51
28 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:19:00 37,18
29 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:19:04 37,51
30 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:19:09 37,93
31 Hanna Ring Ronneby OK 00:19:32 39,85
32 Amanda Karmetun OK Njudung 00:19:35 40,10
33 Agnes Bohlin IFK Göteborg 00:19:39 40,43
34 Nellie Nilsson OK Orion 00:20:23 44,11
35 Elsa Göras Leksands OK 00:20:26 44,36
36 Unni Granfors IF Rigor 00:20:31 44,77
37 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:21:13 48,28
38 Olivia Asp IFK Göteborg 00:21:27 49,45
39 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:21:31 49,78
40 Irma Svensson OK Klyftamo 00:21:34 50,03
41 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:21:49 51,28
42 Emilia Johnsson OK Kåre 00:22:00 52,20
43 Thilda Seldén IF Rigor 00:22:01 52,28
44 Sara Wänström Finspångs SOK 00:22:10 53,03
45 Moa Wallenborg OK Kontinent 00:22:47 56,12
46 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:23:03 57,46
47 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:23:06 57,71
48 Klara Bourne Göteborg-Majorna OK 00:23:24 59,21
49 Ida Hallin Surahammars SOK 00:23:26 59,37
50 Julia Berg Karlsbyhedens IK 00:23:40 60,54
51 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:23:44 60,88
52 Julia Lindblad Sävedalens AIK 00:23:55 61,79
53 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:24:04 62,54
54 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:24:08 62,88
55 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:24:12 63,21
56 Matilda Holm OK Djerf 00:24:16 63,55
57 Isabella Joons Leksands OK 00:24:35 65,13
58 Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:24:38 65,38
58 Ella Stenils OK Hällen 00:24:38 65,38
60 Karin Wedman Västerbergslagens OL 00:24:48 66,22
61 Emelie Rengmyr IF Rigor 00:25:09 67,97
62 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:25:27 69,47
63 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:25:28 69,55
64 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:25:35 70,14
65 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:25:41 70,64
66 Klara Andersson OK Orion 00:25:51 71,47
67 Erica Molin Boxholm-Mjölby OL 00:26:20 73,89
68 Elsa Linder OK Hällen 00:26:26 74,39
69 Nora Andersson OK Norrvirdarna 00:26:33 74,98
70 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:26:49 76,31
71 My Velander Surahammars SOK 00:26:52 76,56
71 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:26:52 76,56
73 Alva Nyström IF Thor 00:27:00 77,23
74 Elin Johansson Gudhems IF 00:27:01 77,31
75 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:27:15 78,48
76 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:27:34 80,07
77 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:27:51 81,48
78 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:27:59 82,15
79 Selma Mossberg Karlsbyhedens IK 00:28:04 82,57
80 Lina Hällsten Stora Tuna OK 00:28:23 84,15
81 Eira Hertin Västerviks OK 00:28:31 84,82
82 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:28:50 86,41
83 Elin Rahm OK Norrvirdarna 00:29:02 87,41
84 Ellen Ohrt Sol Tranås 00:29:11 88,16
85 Tilda Borgström Avesta OK 00:29:29 89,66
86 Emma Isidorsson OK Vivill 00:30:04 92,58
87 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:30:08 92,91
90 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:30:40 95,58
91 Hanna Roth Linköpings OK 00:30:41 95,67
92 Moa Sahlstedt Sol Tranås 00:31:17 98,67
94 Linn Risto OK Linné 00:31:55 101,84
95 Linnea Leijon Härlövs IF 00:32:05 102,68
96 Vera Carlsson OK Hällen 00:32:10 103,09
98 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:32:55 106,85
99 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:33:14 108,43
100 Rebecka Westlund Kils OK 00:33:20 108,93
101 Linnea Fridolfsson Stora Tuna OK 00:33:29 109,68
103 Tove den Braver OK Gränsen 00:34:01 112,35
104 Ida Klasér Korsnäs IF OK 00:34:25 114,36
106 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:35:36 120,28
107 Sofia Elverlind OK Tranan 00:35:57 122,03
108 Klara Nordström Kils OK 00:37:31 129,88
109 Mirjam Joons Leksands OK 00:38:01 132,38
110 Stina Nilsson Dalaportens OL 00:38:21 134,05
111 Meja Hansson Emmaboda Verda OK 00:39:19 138,89
112 My Blixt Avesta OK 00:39:20 138,97
113 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:39:45 141,06
114 Ellinor Lihv OK Gränsen 00:44:20 164,00
115 Klara Söderlund Avesta OK 00:46:51 176,60
116 Julia Karlsson OK Skogsfalken 00:47:04 177,68
118 Julia Arvidsson IF Rigor 00:52:57 207,14
119 Ebba Lövgren Boxholm-Mjölby OL 00:54:53 216,81
Ellinor Rosenberg OK Vilse 87
Sigrid Fröberg OK Roxen
Emma Olsson OK Gränsen
Julia Funke Leksands OK
Alma Birklin OK Kåre

Annonser

OOCup 2022