Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 2, Downhill Sprint - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:13:50 50,33
2 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:14:58 59,20
3 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:15:04 59,99
4 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:15:07 60,38
5 Elsa Kaipe OK Kåre 00:15:08 60,51
6 Ellen Funke Leksands OK 00:15:21 62,20
7 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:15:30 63,38
8 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:15:36 64,16
10 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:16:15 69,25
11 Tuva Östangård Gamleby OK 00:16:18 69,64
12 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:16:25 70,55
13 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:16:51 73,94
14 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:17:01 75,25
15 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:17:22 77,99
16 Lisa Östensson OK Tranan 00:17:28 78,77
17 Lisa Swartz OK Orion 00:18:04 83,47
18 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:18:14 84,77
19 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:18:20 85,55
20 Emma Karlsson OK Landehof 00:18:29 86,73
20 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:18:29 86,73
22 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:18:50 89,47
23 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:18:53 89,86
24 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 00:18:56 90,25
25 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:19:01 90,90
26 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:19:10 92,07
27 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:19:33 95,07
28 Maja Graad IF Rigor 00:19:45 96,64
29 Elsa Södervall IK Gandvik 00:19:56 98,07
30 Audrey Hansson Frölunda OL 00:19:57 98,21
31 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:20:03 98,99
32 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:20:11 100,03
33 Stina Andersson Anderstorps OK 00:20:15 100,55
34 Matilda Asp IFK Göteborg 00:20:19 101,08
35 Linn Andersson OK Tyr 00:20:32 102,77
36 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:20:34 103,03
37 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:20:47 104,73
38 Annie Eriksson OK Löftan 00:21:14 108,25
38 Linnéa Borggren Domnarvets GOIF 00:21:14 108,25
40 Elsa Boberg IF Rigor 00:21:17 108,64
41 Nora Käll IK Gandvik 00:21:22 109,29
42 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:21:30 110,34
43 Anna Svensson IF Rigor 00:21:35 110,99
44 Elsa Käll IK Gandvik 00:21:37 111,25
45 Ellen Toll OK Njudung 00:21:41 111,77
46 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:21:42 111,90
46 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:21:42 111,90
48 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:21:54 113,47
49 Ida Körle OK Landehof 00:21:55 113,60
50 Matilda Lekberg Sävedalens AIK 00:21:59 114,12
51 Signe Öhgren Karlsbyhedens IK 00:22:00 114,25
52 Hedda Svensson OK Orion 00:22:14 116,08
54 Lisa Andersson Ryda SK 00:22:22 117,12
55 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:22:24 117,38
56 Klara Nilsson Hestra IF 00:22:38 119,21
57 Liv Norberg Avesta OK 00:22:40 119,47
58 Amanda Jansson OK Klemmingen 00:22:43 119,86
59 Louise Edvardsson Ronneby OK 00:23:02 122,34
60 Vera Elfström OK Orinto 00:23:07 122,99
61 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:23:17 124,29
62 Mikaela Landelius Lessebo OK 00:23:53 128,99
63 Lea Friberg OK Vivill 00:24:01 130,03
65 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:24:46 135,90
66 Hanna Nilsson Hestra IF 00:24:56 137,21
67 Annika Källman OK Hällen 00:25:00 137,73
68 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:25:15 139,69
69 My Fridström Karlskrona SOK 00:25:16 139,82
70 Ida Bruhn IF Rigor 00:25:22 140,60
71 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:26 141,12
72 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:25:32 141,90
72 Vilma Engström OK Orion 00:25:32 141,90
74 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:25:38 142,69
75 Alva Svensson FK Åsen 00:25:47 143,86
76 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:25:55 144,90
77 Lova Berzelius OK Skogshjortarna 00:25:58 145,29
78 Stina Johansson Anderstorps OK 00:26:18 147,90
79 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:26:19 148,03
80 Agnes Berlin OK Orion 00:26:26 148,95
81 Sara Wallin Korsnäs IF OK 00:26:33 149,86
82 Tilde Blixt Avesta OK 00:26:37 150,38
83 Clara Adolfsson Anderstorps OK 00:26:43 151,16
84 Tilda Rosander SOK Aneby 00:27:05 154,03
85 Moa Holsten Hestra IF 00:27:15 155,34
86 Asta Törnkvist Anderstorps OK 00:27:35 157,95
87 Ellen Norman Sävedalens AIK 00:28:01 161,34
88 Hilda Waldefeldt IK Gandvik 00:28:45 167,08
89 Saga Borensved OK Norrvirdarna 00:29:23 172,04
90 Magdalena Salenbäck Kristinehamns OK 00:29:57 176,47
91 Josefine Öhrvall OK Skogshjortarna 00:29:58 176,60
92 Towa Laagen Lidköpings VSK 00:30:46 182,86
94 Julia Åtting Linköpings OK 00:32:09 193,69
95 Ellen Eriksson OK Flundrehof 00:32:12 194,08
96 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:32:18 194,86
97 Julia Westh Mullsjö SOK 00:32:22 195,38
98 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:32:47 198,65
99 Ida Meijer FK Åsen 00:33:20 202,95
100 Judith Lundqvist Kalmar OK 00:34:49 214,56
102 Elin Edvinsson FK Åsen 00:38:27 243,00
103 Tilda Larsson OK Klemmingen 00:42:03 271,17
104 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 00:43:29 282,39
105 Emmie Nordström Lessebo OK 00:44:24 289,56
106 Vilma Johansson OK Hällen 00:45:42 299,74
107 Maja Inghammar Hestra IF 00:46:03 300,00
108 Amanda Rådström OK Enen 00:47:35 300,00
110 Linn Björneld Kalmar OK 00:52:47 300,00
111 Ida Karlsson OK Gränsen 00:53:39 300,00
112 Sandra Gustafsson OK Klemmingen 01:03:31 300,00
113 Malva Habana Lindén OK Klemmingen 01:10:57 300,00
Olivia Karlsson Lessebo OK
Rebecca Stålnäbb Domnarvets GOIF

Annonser

Bagheera