Svenska Orienteringsförbundet

O-Event, dag 2, Downhill Sprint - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:11:36 52,66
2 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:12:29 62,18
3 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:12:37 63,62
4 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:13:27 72,60
5 Linus Vernström Ronneby OK 00:14:15 81,23
6 Joel Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:14:31 84,10
7 Tobias Johansson OK Löftan 00:14:48 87,16
8 Alvin Ollander OK Landehof 00:15:02 89,67
9 Simon Corneliusson OK Löftan 00:15:16 92,19
10 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:15:19 92,73
11 Oskar Eriksson Ronneby OK 00:15:20 92,91
12 Karl Granfors OK Landehof 00:15:21 93,09
14 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:15:54 99,01
15 Wille Söderqvist OK Kåre 00:16:08 101,53
16 Elias Nyqvist OK Landehof 00:16:25 104,58
17 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:16:37 106,74
18 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:16:57 110,33
20 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:17:58 121,29
21 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:18:05 122,55
22 Nils Swartz OK Orion 00:18:09 123,27
23 Joel Ringström OK Landehof 00:18:16 124,53
24 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:18:32 127,40
25 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:18:40 128,84
26 Fredrik Westlund Kils OK 00:18:42 129,20
27 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:18:46 129,92
28 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:18:47 130,10
29 William Rönnborg IK Uven 00:18:49 130,45
30 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:19:11 134,41
31 Olle Petersén OK Njudung 00:19:13 134,77
32 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:19:16 135,31
33 Filip Broling Bredaryds SOK 00:19:18 135,66
36 Victor Hansson OK Löftan 00:19:27 137,28
37 Andreas Handin OK Löftan 00:19:31 138,00
39 Albin Sundström Hestra IF 00:19:45 140,52
39 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:45 140,52
42 Martin Hansson IF Rigor 00:20:06 144,29
43 Ludwig Andersson Andrarums IF 00:20:20 146,80
44 Rasmus Hedar OK Tor 00:20:26 147,88
45 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:20:27 148,06
46 Olle Florén IF Rigor 00:20:37 149,86
47 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:20:38 150,04
48 Simon Westh Mullsjö SOK 00:20:46 151,47
49 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:20:49 152,01
50 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:20:52 152,55
51 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:21:11 155,97
52 Elias Thunberg OK Vivill 00:21:12 156,15
53 Tim Andersson OK Tranan 00:21:15 156,68
54 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:21:24 158,30
55 Hugo Noborn IFK Göteborg 00:21:29 159,20
56 Erik Eriksson OK Skogsfalken 00:21:32 159,74
57 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:21:36 160,46
58 Anders Skoglund Sol Tranås 00:21:45 162,07
59 Eric Luthman Degerfors OK 00:21:57 164,23
60 Jon Hansson OK Kåre 00:22:12 166,92
61 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:22:31 170,34
62 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:22:37 171,42
63 Lucas Wanner Avesta OK 00:22:42 172,31
65 Malte Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:22:53 174,29
66 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:22:54 174,47
67 Love Gaudenz Halmstad OK 00:22:55 174,65
68 Simon Persson OK Gränsen 00:23:01 175,73
69 Axel Björkman Sjövalla FK 00:23:06 176,63
69 Albert Brohede OK Tyr 00:23:06 176,63
71 Emil Seldén IF Rigor 00:23:24 179,86
71 Valentin Åsén OK Skogshjortarna 00:23:24 179,86
73 Isak Lemurell Sjövalla FK 00:23:28 180,58
74 Moltas Östergren Alvesta SOK 00:23:37 182,20
75 Albin Paulsson OK Löftan 00:23:48 184,17
76 Linus Alinder Sjövalla FK 00:23:54 185,25
77 Oskar Blom OK Löftan 00:24:06 187,41
78 Linus Hallin Surahammars SOK 00:24:21 190,10
79 Axel Jonsson Sjövalla FK 00:24:27 191,18
80 Albin Samuelsson OK Vivill 00:24:43 194,05
81 Olof Edvardsson Ronneby OK 00:24:51 195,49
82 Rasmus Larsson Bredareds IF 00:25:01 197,29
83 Adam Granhage Sjövalla FK 00:25:13 199,44
84 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:25:16 199,98
84 Emanuel Zitka Ulricehamns OK 00:25:16 199,98
86 Isak Holmgård Kils OK 00:25:17 200,16
87 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:25:26 201,78
88 Emil Åslund Sol Tranås 00:25:42 204,65
89 Oskar Nyquist Emmaboda Verda OK 00:25:54 206,81
89 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:25:54 206,81
91 Albin Boell IFK Göteborg 00:26:01 208,07
92 Adam Jones OK Kåre 00:26:03 208,43
93 Alfred Kjellén Helsingborgs SOK 00:26:59 218,49
94 Oscar Nystrand OK Klyftamo 00:27:47 227,11
95 Otto Larsson OK Tranan 00:27:48 227,29
96 Carl Stadig IK Gandvik 00:28:31 235,02
97 Gottfrid Alexandersson IF Rigor 00:29:09 241,84
98 Richard Rettig Tibro OK 00:29:30 245,62
99 Martin Ek Frölunda OL 00:29:51 249,39
100 Albin Velander Surahammars SOK 00:30:03 251,54
101 Simon Sahlin Sjövalla FK 00:30:04 251,72
103 Malcolm Svensson Anderstorps OK 00:31:41 269,15
104 Jakob Asp IFK Göteborg 00:31:46 270,05
105 Gustav Wiborg Sjövalla FK 00:31:58 272,20
106 Colin Holmén OK Landehof 00:32:51 281,73
107 Carl-Johan Ståhl Sävedalens AIK 00:33:42 290,89
108 Erik Bernersson OK Enen 00:34:41 300,00
109 Hugo Åkerberg OK Löftan 00:34:45 300,00
111 Melker Kronqvist OK Klemmingen 00:35:43 300,00
112 Edvin Tolestam IF Rigor 00:35:58 300,00
113 Daniel Lind Dalaportens OL 00:36:12 300,00
114 Adam Broms FK Friskus-Varberg 00:37:33 300,00
115 Arvid Roth Linköpings OK 00:37:56 300,00
116 Melwin Wildheim FK Friskus-Varberg 00:37:57 300,00
118 Viggo Ingwersen OK Enen 00:38:15 300,00
119 Hannes Svensson Ronneby OK 00:38:32 300,00
120 Anton Velander Surahammars SOK 00:38:38 300,00
121 Oliwer Göransson Lidköpings VSK 00:39:25 300,00
123 Linus Folkjern Dalaportens OL 00:40:15 300,00
124 Adam Andersson Karlskrona SOK 00:41:32 300,00
125 Simon Åkesson Anderstorps OK 00:42:35 300,00
126 Melwin Arvidsson IF Rigor 00:42:44 300,00
128 Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 00:46:01 300,00
129 Vilmer Lindström OK Skogsfalken 00:52:56 300,00
130 Erik Olsson Frosta OK 00:55:51 300,00
131 Leo Thim FK Åsen 01:00:12 300,00
Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg
Alexander Karlström Boxholm-Mjölby OL
Magnus Lundsgaard OK Kontinent
Albin Jägstedt Halmstad OK
Viggo Ahlm Andrarums IF

Annonser

Bagheera