Svenska Orienteringsförbundet

Oktoberracet - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Ridefelt OK Linné 00:23:40 -1,65
3 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:41 7,36
4 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:26:56 8,11
5 Simon Hector Snättringe SK 00:27:04 8,51
6 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:28:28 12,69
7 Emil Andersson Ärla IF 00:28:33 12,94
8 Simon Hedlund Ärla IF 00:29:23 15,43
9 Niklas Aldén OK Linné 00:30:10 17,77
10 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:22 18,37
13 Anders Boström Järfälla OK 00:32:22 24,35
14 Johan Ahlström Västerås SOK 00:33:10 26,74
15 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:33:12 26,84
16 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:33:13 26,89
17 Henrik Roos OK Linné 00:33:17 27,09
18 Carl-Johan Högberg OK Linné 00:33:41 28,28
19 Magnus Björk OK Rodhen 00:33:43 28,38
20 Johan Lindqvist Täby OK 00:34:05 29,48
21 Martin Jansson OK Rodhen 00:34:07 29,58
22 Johannes Ridefelt OK Linné 00:34:13 29,88
23 Ruairi Short OK Linné 00:34:18 30,12
24 Conny Forsberg Långhundra IF 00:34:53 31,87
25 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:35:22 33,31
26 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 00:35:54 34,91
27 Simon Eklöv OK Linné 00:36:18 36,10
28 Håkan Pettersson OK Djerf 00:36:21 36,25
29 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:37:07 38,54
30 Olle Nilsson OK Linné 00:37:35 39,94
31 Ulf Bergström OK Rodhen 00:38:54 43,87
32 Jonas Eklund OK Rodhen 00:39:18 45,07
33 Oskar Wallén OK Linné 00:39:46 46,46
34 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:57 47,01
35 Alfred Lönn Västerås SOK 00:40:03 47,31
36 Patrik Lind Ärla IF 00:40:05 47,41
37 Henrik Wickström Arboga OK 00:40:18 48,05
37 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:40:18 48,05
39 Andreas Eng IF Thor 00:41:01 50,20
40 Martin Oldaeus Västerås SOK 00:41:09 50,60
41 Lasse Jansson Gävle OK 00:41:13 50,79
43 Kalle Larsson Ärla IF 00:41:57 52,99
44 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:42:07 53,48
45 Erik Nallgård Västerås SOK 00:42:24 54,33
46 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:42:35 54,88
47 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:42:58 56,02
48 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:43:21 57,17
49 Peter Ridefelt OK Linné 00:44:06 59,41
50 Mathias Nyström Norbergs OK 00:45:07 62,45
51 Simon Österlund Västerås SOK 00:46:07 65,44
52 Robin Erneby Västerås SOK 00:51:30 81,53
53 Fredrik Sörqvist Sigtuna OK 00:52:53 85,66
54 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:57:16 98,76
55 Niklas Reinholdsson IF Thor 01:03:16 116,69
56 Ludvig Larsendahl Västerås SOK 01:04:06 119,18
57 Kaj Ridefelt OK Linné 01:07:04 128,05
Henrik Hamrefors Västerås SOK
Mandus Ridefelt OK Linné

Annonser